Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • glutamin

    őstag

    válasz #06658560 #37 üzenetére

    Pedig lassan hozzá kell szokni amindenkinek, hogy 2 slotos hűtés lesz. A 486/Pentium érában is meg kellett szokni, hogy mostantól borda+venti lesz aprocin. A PCIE 2.0 specifikáció már 150W-ot tud a VGA számára biztosítani. Ezzel a gyártók élni is fognak.

    Gyakorlatilag 3 generáció óta (ATI 4870,3870,2900 vs NV 8800 GTS/GTX) egy viszonylag kiforrott megoldást (alul rézlemez, középen borda hőcsövekkel, hátul venit, levegő meg házon kívülre) használ mindkét gyártó.

    Az SLI és CF dolgot én nagyon rétegigénynek érzem.

    „When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

  • glutamin

    őstag

    válasz #06658560 #43 üzenetére

    A 486/Pentium eraban a borda+venti nem vett el helyet mas kartyak elol, ellenben most.

    Nekem volt olyan 486-os lapom (az még AT szabványú volt), ahol aproci a bordával együtt még bizony a bővítőkártyák mőgött foglalta a helyet és erősen korlátozta a leheőtségekt. Erre később egy nagyon jó megoldás lett az ATX, ami rengeteg területen jelentett előrelépést.

    SLI mellett egy RAID-es rendszer... Ilyet max az alaplapi megoldással képzelnék el. Kártyát már inkább vállalati környezteben használnak.

    Az megint más kérdés, hogy a nagy VGA hűtők alaplapi csatlakozókat is kitakarhatnak. Jó lenne akár erre is odafigyelni egy újabb szabvány esetén, hogy ne ennyire esetleges és gyártóspecifikus legyen, hogy a SATA, IDE, USB és egyéb belső csattalkozókat hova helyezik el.

    „When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

  • Ribi

    nagyúr

    válasz #06658560 #43 üzenetére

    Akinek nem tetszik az vegyen mindenből USBset. Vagy 1 slotos karikat.
    Regen meg nem is volt kulon vga kártya. Most erre halad az egesz.
    Nekem sem tetszik, hogy elcseszett az alaplap kiosztas, de magamra vethetek, hogy nem masfelet vettem. 200+W-ot meg ne akarjunk 1 sloton lehűteni, mert nemlehet.
    Vegyel 4850-et, gyors es 1 slotos. Ennyi. Nem kell mindenbe belekötni.

    estimese11: ha a gyarto kiad egy szoveget, azt 10 ember leforditja, akkor mind a 10 hasonlitani fog a masikra, ha nem, akkor igencsak félrefordít mindenki. Vagy mellé kellene hazudni pár dolgot és akkor nem hasonlit annyira :F

    [ Szerkesztve ]

  • glutamin

    őstag

    válasz #06658560 #56 üzenetére

    Ha külön kárytát használsz a RAID rendszredhez, az bizonyára rugalamasabb neked, hiszen nem kell az alaplapihoz igazodni. (nyilván hasonló okokból vesz az ember külső Hangkártyát, vagy akár a VGA is ide tartozhat). Megint csak ismételni tudom magam - rétegigény. A felhasználok elenyésző százaléka épít ilyen összeállítású gépet.

    Annak idején a 386-os lapomban volt 7 db ISA slot, amiböl 5 db 16bit, 2 db pedig 8 bites volt. Most egy alaplapon van PCI, PCIE 1x, 16x általában. És akkor még a PCIE 4x, 8x-et nem is említettem. Ilyen sokfeéle csatlakozó esetén nehéz olyan kialakítást választani, ahol pint azok a csatlakozok lesznek olyan sorrendben ami mondjuk neked ideális lenne.

    [ Szerkesztve ]

    „When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

Új hozzászólás Aktív témák