Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    Nem tudom mit gondoljak. Túl drága, kezdéskor egy éves hardver, amire szánják mindenesnek (tényleg minek szánják ezt? fő eszköz? másodlagos?) ahhoz kicsi akku, mono hang, nfc nélkül, kérdéses a processzor időtállósága, egyelőre US only.

    Nagyon reklámozzák mennyire együtt dolgoztak a Google-lel, mégse tudni ennyi pénzért hány Android verziót fog megkapni? A fejlesztők mennyire fogják optimalizálni az appokat a Duo kijelzőre? Windows Phone és Surface RT bukták után ennyi pénzért kínálva kicsit több biztosíték kellene a vevők számára, legalább már az előny Android és nem megint a csempés UWP-t erőltették, akkor tényleg dead on arrival lett volna.

    Addig értem ez nem tablet, hanem két kijelzős telefon. Viszont mégse értem, még túl új kategória ez számomra:

    Ha fő eszköz mindenesként nézem, ennyiért lehetne a dobozban egy Surface Pen és alapból 256 GB tárhely.

    Ha elsősorban tablet és mellékesen telefon, a reklámfilmben otthon kanapén ül a nő, arra nem jobb egy nagyobb tablet egybefüggő kijelzővel? Most Covid19 miatt többet is vannak otthon az emberek.

    Ha mobil eszközként nézzük telefont is kiváltani fő mobil eszköznek, akkor hiányos: külső kijelző híján minden hívásnál csikicsukizni? Fizetni nem lehet vele, se letenni wireless töltőpadra.

    Ha méretéből kiindulva második eszköznek nézzük, ahhoz egyszerűen túl drága.

    Mindenesetre most már elkészült Panos Panay szíve csücskének terméke, most már mehet kipofozni a Windows-t. :)

    Nem tudom mit gondoljak! Székely bácsi az állatkertben, látja hogy érdekes a zsiráf, csak mire jó?

  • #86564352

    törölt tag

    válasz moleculez #42 üzenetére

    "Teljesen nyilvánvaló, hogy nem otthoni/hétköznapi felhasználásra, hanem a Microsoft 365 szolgáltatásokhoz készült."

    Éppen otthon kanapén ülő nővel reklámozzák. És hogy gamepaddel játszás. Spotify és Kindle mint kiemelt Duo kijelzőre optimalizált appok.
    Ha iroda, akkor hol a Surface Pen, NFC, külső kijelző és nagyobb akku?

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Hopkins95 #64 üzenetére

    Multitasking a fő feature. Egyik kijelzőn megy a Teams konferencia, másik kijelzőn OneNote-ban jegyzetelni. Valami ilyesmi.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Hopkins95 #66 üzenetére

    Korábban leírtam én sem tudom még pontosan mire szánják ezt a kütyüt, nem ismételném magam. Viszont az látszik ezek a fold és dupla kijelzős dolgokkal egy új kategóriát akarnak csinálni. A pofánverős laptopoddal nem tudsz telefonálni, se zsebretenni. A Continuum dologgal négy-öt éve próbálkoztak Lumia 950, HP Elite x3, később a Samsung is DeX, nem hiszem nagyon elterjedtek volna ezek a mobilból desktop-szerű próbálkozások az üzleti életben. (Prezentációkra talán?)

  • #86564352

    törölt tag

    válasz ollie #99 üzenetére

    Dehogynem kell optimalizálás. Amikor egy app van mindkét kijelzőn split módban, nézd meg MS oldalán a demo lapot vagy a reklámfilmet. Azért is dolgozott együtt a Microsoft és a Google, hogy a shippelt appok jók legyenek. Itt is: https://www.windowscentral.com/surface-duo

    Developers optionally can optimize apps for Surface Duo to take advantage of the dual-screen functionality by utilizing the official Microsoft Surface Duo SDK. Examples of optimized apps (so far) include Spotify, Amazon Kindle, and Mylio (photo editor).

    BabMester: Elolvastuk. Ez egy fórum, ha neked nehezedre esik az olvasás, Twitteren találsz 1-2 soros véleményeket a termékről.

  • #86564352

    törölt tag

    Panos-nak régen volt olyan Surface bemutatója amin annyira pörgött, mint aki legurított két Red Bullt és azt hittem felszáll, azóta inkább lassított az előadásmódján. YT top komment: úgy néz ki annyira szereti a kütyüt a sírás határán van :)

    Egyébként én se szeretem ezeket az empower people bullshit szövegeket. A stay in the flow dumánál azt nem vágom, hogy segít nekem koncentrálni az, hogy Onenote-ban vadul jegyzetelem a világmegváltó ötleteim és akkor a másik kijelzőn ott a Spotify és mono hanggal megy a zene? Ez nem éppen felesleges distraction scenario? Amikor a videónézést demózta némán, először jól néz ki letámasztja, aztán harmadik nap user már azon izélne miért csak mono hang? Az Instagramnál elfordítva és span módban: azt hallom tőle milyen immersive a két kijelzőn, közben azt látom a fényképeket nyilván eltöri a hinge ahogy scrolloz. Teljes ellentmondás.

    A Kindle app span módban azért nagyon adta, ahogy lapozgatott, tényleg mint egy könyv.

    Azért látszik milyen appokkal mutatták be, Spotify, Instagram, Twitter, YouTube, recepteket írtak Onenote, szóval hiába írják az emberek ez üzleti kütyü, nem úgy néz ki annak szánják.
    A nővel az asztali Surface-szel a Your Phone demo nagyon laggy volt. Meg nem is értem ha ott ül az asztali gépe előtt, miért annak a tollával írkál a Duora és várja szinkronizáljon a gépre?

    Félórás bemutatóból direkt maradt ki a telefonhívások kezelése? Mert furcsa külső kijelző híján? És úgy tartani?
    Kimaradt a fényképezés (gyenge a kamera?), screenshot kezelés, screen recording lehet kijelzőként választani?

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Eiki #116 üzenetére

    Valamiért mégis inkább consumer cuccként reklámozzák, a rövid reklámban és a félórás bemutatóból is az iroda rész csak 2-3 perc volt. 1st gen. terméknél persze normális mindenki vizsgálja kinek és mire jó az új kütyü.

    Tigerclaw: a Microsoft Band kasza után valóban rá kellett volna állniuk egy Surface Watch tervezésre, azzal fizetni és akkor megbocsátható lenne a Duo NFC hiánya, vagy ha már partnerek a Samsunggal akcióban adni az ő órájukat? Valamint járhatna hozzá Earbuds ha már csak mono hangszórót tettek bele. Meg egy Pen is lehetne a dobozban, ha a produktivitás-jegyzetelés feature kiemelt pont. Consumer és business user szempontból se értem: egyiknek azt mutatja a reklámfilm Spotify közben tud jegyzetelni, de csak mono és nincs hozzá füles, az irodai munkával foglalkozóknak pedig nincs stylus jegyzeteléshez és hát a főnök kezébe adni olyan cuccot, aminek a processzora beépített sebezhetőségekkel érkezik?
    Plusz nem mondtak semmit a támogatásról, mennyire fognak a fejlesztők optimalizálni, mi a roadmap. Erre szerintem ki kellett volna térni, mert a korábbi ígéreteikkel (Windows RT, UWP tabletek) és szolgáltatások sorának kaszájával, elhanyagolásával elég sok usert elriasztottak. Az elmúlt évtizedben komoly bizalmi kérdések vannak szerintem és azt maguknak okozták. (Windows Phone, Win8, Win10, UWP, Store, Skype, kaszálások...)

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz smc #120 üzenetére

    Azt mondod nem kényelmes ahány ember, annyi féle appon keresztül kommunikálni? ;] Egyetértek, sőt szerintem az egész közös open office és állandó kapcsolat és bárhol, bármikor meetingezés, folytonos egyeztetés téma inkább már káros és nem hatékony, mint amikor régen külön irodában ki volt adva a meló és nyugiban elvégezted állandó megszakítás nélkül.

    Real world tesztre majd kíváncsi leszek, ha nyomják egész nap az egyik kijelzőn videókonferencia, másikon jegyzetelés témát, hogy úgy mennyit fog bírni az akku.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #122 üzenetére

    Már a rövid reklámfilmnél is ott elvesztettem a fonalat miért kell a Spotify-nak fixen ott lenni egyiken, amíg másik kijelzőn jegyzetelsz. A zenehallgatás inkább háttértevékenység. A játék résznél fent autóverseny, alul a haverja videóhívásban hogy együtt játszanak, de minek kell ahhoz látni a haver fejét is? (akku szempontról nem is beszélve) Mellesleg jobbra nyomta az Xbox kontrollert és balra ment az autó :D szóval ezt is csak úgy összecsapták.
    A félórás bemutatónál pedig az beszédes, hogy a telefonhívást direkt nem demózta Panay mert elég furcsa külső kijelző nélkül csikicsukizni és tartani. Fotózáson is átsiklottak.

Új hozzászólás Aktív témák