Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • laja

    tag

    válasz Cefa #4 üzenetére

    Na gyerekek, ezen a híren qurvára felhúztam magam. Az én Iiyama TFT-m pontosan ugyanezt tudja (17 coll, 25 ms válaszidő, felbontás, fényerő stb.), de 7 hónapja több mint 200 plusz ÁFÁ-ért vettem. Máskor örülök a gyors áresésnek, de most...

    Első kézből származó tapasztalataim alapján a 25 ms azt jelenti, hogy ezzel már lehet gyors 3d-s játékot játszani, de igenis látszik egy kis ''elkenődés''. És ugye a TFT képe csak pont szemből jó. Felülről túl világos, alulról nézve egyre sötétebb.

    Minden másban viszont nagyon jó. Csak nézz rá egy honlapra egy TFT-n. Minden apró betű tűéles, szerintem a szinek gyönyörűek, a technológiából adódóan nem vibrál, és még a digitális fotóim is jobban néznek ki, bár a fekete színekbe való átmenet valóban nem a legszebb.

    Szóval őszintén mondom, ugorjatok rá erre a 17-es monitorra, mert megéri. Pláne ha van rajta DVI-bemenet (meg a videokártyátokon is van kimenet), mert csak azzal igazán jó a képminőség.

    Egyébként a 25 ms-os válaszidő azt jelenti, hogy a pixeleknek ennyi idő kell, hogy színt váltsanak. Nyilván minél alacsonyabb a szám, annál jobb. 25 fölött a 3d-s játékok szerintem nem jók. Gondoljatok csak a korai notebook-okra. Ha Wordben le vagy fel pörgettük a szöveget, a sorok ''szellemképesen'' mozogtak. Na ez a lassú válaszidő.

    Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

  • laja

    tag

    válasz Flashcash #43 üzenetére

    Igaz, bár az én TFT-m DVI kábellel jött, és azt is használom.

    Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

Aktív témák