Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • -Devil-

    aktív tag

    Az a 7 PCI foglalat tényleg nem rossz! Ha pedig mindegyik kaphat saját IRQ-t, akkor kész kánaán. Van akinek tényleg szüksége van ennyi foglalatra, pl. nekem is jól jönne, ha véletlenül be kellene még tennem 1-2 kártyát, akkor lenne hova, a mostani gépemben 5 PCI + 1 AGP van, az 1-es PCI foglalat kivételével mindegyikben van egy kártya (TV-Tuner, LAN, SB Audigy, SCSI). Az 1-esbe meg kártyát tenni... háát öngyilkos hajlamra vall... :DD

    Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

  • -Devil-

    aktív tag

    válasz steveetm #19 üzenetére

    Nagy a valószínüsége, hogy nem lesz a PCI kompatibilis a PCI-Express-el. Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e vajon olyan chipset, amiben helyet kap a PCI-Express mellett egy AGP is. Megkönnyítené az átállást. Habár, hogy az intel ilyet nem fog csinálni az tuti. Had vegyen a lúzer juzer új VGA-t is... Nekem már alapból nem volt szimpi ez a PCI-Express. Az AGP sávszélessége még bőven elég, a PCI mellett meg bevezethették volna a desktop kategóriában is a PCI-X-et. Nem rögtön a 133 MHz-es verziót, elég lett volna a 100 MHz-es is. Meg lehetne így ''toldani'' a PCI-t, mint annak idején a 8 bites ISA slot-ot. Így még jóval tovább megtarthatnánk a PCI-os kártyáinkat, és nem kavarodna megint úgy 2 sínredszer a gépben, mint az ISA-PCI-os időkben. Így viszont hamarabb kidobhatunk mindent. :( A SCSI vezérlőmet sajnálom a legjobban. :O

    Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

Aktív témák