Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chain|Q

    tag

    Bullshit. Egesz konkretan. Akik kovetik az Amigas torteneseket kozelebbrol, azok tudjak, hogy az ACK az elmult... nemistudom... 3-4? evben, sorban jelentett be alaplapokat, konkret specifikacioval is, az egyebkent kozben jo 5 ev kesessel elkeszult AmigaOS4-hez. Ezek kozul az alaplapok kozul vegul egesz pontosan 0, azaz NULLA db oltott testet. Az Amiga Inc. pedig szinten az a kategoria ceg mar ugy... jo 10 eve, amelyik korulbelul semmire sem kepes, azontul hogy kerekkotoje a tenyleges fejleszteseknek, es szivatja azokat az embereket akik tenni is ohajtananak valamit azert, ami meg maradt abbol, amit ma Amiganak hivunk. En semmi okat nem latom, hogy ez miert pont most valtozna meg.

    Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

  • Chain|Q

    tag

    válasz Yutani #2 üzenetére

    ''Ha mégis lesz belőle valami, akkor kíváncsi vagyok, milyen úton mennek tovább.''

    Igazabol az az extra ironikus, hogy mar van nextgen hardver, meg OS is hozza. Sot, ilyenbol eppen ketto paros is. Sot, talan harmat is ossze tudok szamolni, ha nagyon akarom. Az Amiga Inc. (tehat a jogtulajdonosok) tulajdonkeppen ezzel csak ''felzarkoznak'' ahhoz, amit az Amigas kozosseg mar reges reg megtett... Mas kerdes, hogy a media ezt a hirt most valamiert nagyon felkapta, pedig ilyen bejelentesbol tucatnyi volt az elmult evekben (ennel joval kedvezobb arfekvesben is), es nagyreszt semmi sem lett belole.

    ''Gondolom inkább bővíthető PC mintájára készülő házakba rakják az új gépeket, mintsem a klasszikus, billentyűzettel egybeépített formát választják.''

    1., A mar emlitett, nextgen hardverek, az AmigaOne es a Pegasos sima ATX alaplapok, amik szabvany PCI kartyakat es ugy altalaban normal ''peces'' periferiakat fogadnak.
    2., Az Amigakbol mindig is volt ''dobozos'' valtozat, bovito slotokkal, meg minden. In fact az elso Amiga (A1000) sem billentyuzet ala epitett modell volt. Szoval magat a felvetest sem igazan ertem. :)

    Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

  • Chain|Q

    tag

    válasz rup1u5 #10 üzenetére

    ''és már nem is lenne értelme. ha jobban belegondolok másnak már nincs is nagyon létjogosultsága. esetleg a mac-nek.''

    A Mac is PC mar... Ugyanaz az x86, szabvany chipsetes kinai domping, kilora. Az OS persze sokat szamit, de az ilyen technokrataknak mint en, a lenyeg mar abbol is elveszett.

    ''mehet a múzeumba.''

    Azert en (es meg paran masok:) hasznalgatom meg a gepeim, leven hobbi platformnak maig nem tudok jobbat. Es a napi 8 ora rohadas utan a ceges vindozpece elott nemigazan vagyom ra, hogy otthon is az varjon. Es kiszolgal, webezek, e-mailezek, IRC-elek rola, szol belole a netradio, stb. Szoval mukodik, es jol mukodik. De abban teljesen egyetertek, hogy uzletileg mar semmi letjogosultsaga nincs egyiknek se. Technologiailag meg mindig volna, de 2007-ben mar nem lehet eladni semmit, ami egy picit is maskepp mukodik, mint a mainstream, legyen az barmennyire jol kitalalt dolog is...

    Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

  • Chain|Q

    tag

    válasz dezz #17 üzenetére

    Te igazából mivel lennél elégedett? Mit szeretnél? Milyen új géppel, ami ''igazi'' Amiga, és nem ''pécés''?

    Az az ironikus, hogy en egy PPC Mac kaliberu geppel - ha a hardvert nezed - teljesen elegedett lennek. (Es tulajdonkeppen vagyok is, hiszen harom-negy hasonlo gepem is van, es nem csak PPC Mac-ek.) Ebbol ugyanis az a ket dolog van kihagyva, ami a legjobban irrital egy mai x86-os pc-ben. Ez pedig 1., maga az x86, 2., az agyahalott BIOS, es a hozza kapcsolodo oscsokevenyek (az MBR, a peces particios tabla es bootolasi folyamat, stb.). Azt persze elismerem, hogy a felhasznalok 99,999%-nak ez mit sem szamit, de en had tartozzam mar a 0,001%-hoz, akinek ez viszont szamit, foleg mert a jopar eves rendszergazdai tenykedesem soran, az utobbi miatt eppen eleg osz hajszalam keletkezett.

    Aztan persze lehetne sorolni, de minek. Egyebkent regota mondogatom, hogy en pl. egy AMD64 architekturaval teljesen elegedett lennek, mert asm programozoi szemmel az x86 legnagyobb agyahalottsagai vannak vegre kijavitva benne. Kar, hogy nem megy bigendianban, nem lenne ra egy budos szavam se. Meg ugye, az a helyzet, hogy ezeknek a valtoztatasoknak a nagy reszet nem most, hanem ugy a 386 magassagaban lett volna illdomos megcsinalni. Mivel hogy a tobbi architektura kb. azota (vagy meg regebben) tudja...

    Es ugye itt megint jon az, hogy hiaba a visszafele kompatibilitas es a korrekt, hasznos ujitasok, ha az OS-t annyira elqrjak, mint a M$ elqrta a 64bites XP-t, nem fog terjedni, nem fogjak hasznalni, igazan kihasznalni.

    Egyebkent szerintem az Amiganak az tenne a legjobbat, ha vegre abbahagynak a jovobeli desktop-Amiga multimedia workstation c. vagyalom kergeteset, mert annak abszolut minimalis az eselye, hogy valami is lesz belole. Viszont rengeteg olyan erenye van az OS-nek, ami igazan low-end gepeken jon elo, a gyorsasag, az agilitas, stb. Raadasul a mai technologiakkal (FPGA) mar joval egyszerubb egyedi hardvert gyartani ala, es szerencsere vannak is erre projektek, mint pl. a Minimig, vagy a Clone-A. Egyszoval az Amiga a multjabol es a meg mindig aktiv kozossegbol fakadoan remek taptalajt nyujtana az ilyen ''kiserletekhez''. Es meggyozodesem, hogy ez a mentalitas viszi elore a vilagot, nem a gigahertz. (Vo: kerjuk soroljon fel ujitasokat, amiket a mai PC-k hasznalnak, es nem leteztek mar a 80-as evek valamely geptipusan, valamilyen formaban.) Ha lenne (es remelhetoleg lesz is) ilyen gep, akkor felolem elbohockodhat a vilag a desktopon x86-on, kit erdekel... :D

    (Megj: ezt a hozzaszolast Efikan ([link], [link]) irtam. 400Mhz PPC SoC, 128MB RAM, max. 4W fogyasztas. A MorphOS kb. 7mp alatt bootol be rajta, es ugy altalaban: iszonyu gyors. A sebesseget nem a gigahertz es a gigaram adja. Es persze ez az egesz mondando lenyege.)

    Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

  • Chain|Q

    tag

    válasz bambano #23 üzenetére

    Az amd64 teljesen x86 kompatibilis, hogyan javítottak ki benne bármit is az x86 hibákból?

    Termeszetesen az adott proci 64 bites uzemmodjarol beszelek. Ott azert eleg jelentos valtozasok vannak. Kezdjuk peldaul a legnyilvanvalobb valtozassal, miszerint vegre hasznalhato mennyisegu (16) kozvetlenul is elerheto regiszter van a prociban (es a SIMD unitban is), valamint vegre ''deprecated'' statuszt kapott az agyahalott stack szervezesu FPU. Szoval ilyesmikre gondoltam. Ilyenek mellett fenttartani az x86 kompatibilitast, arra talan hajlando lennek aztmondani, hogy esszeru kompromisszum.

    csak nem kell erőforráspazarló oprendszereket használni, van ezer más. Linux,

    Jiiiiaaauj... Linux. Ezt ne mondtad volna... Azt hogy a Linux eroforrastakarekos, ezennel urban legendde nyilvanitom. Egy bloatware, kulonosen GUI-val, es kulonosen az elterjedt desktop rendszereivel. Es most had ne kelljen peldakat sorolnom, foleg mert itt offtopic. Ennek ellenere enis hasznalok Linuxot, eleg sok helyen, de eroforrastakarekosnak olyan nagyon nem mondanam. Marmint azokhoz a rendszerekhez kepest, amiket en eroforrastakarekosnak tartok. :)

    A qnx pl. villámgyors és pont olyan jól kezel mindent, mint amit az amigáról mondtok.

    Igen, a QNX a keves pozitivnak mondhato peldak egyike.

    Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

  • Chain|Q

    tag

    válasz rup1u5 #24 üzenetére

    Tessék reformálni a piacot.

    Ha ez ilyen egyszeru volna... :U Egyebkent sincs sajnos sok koze annak hogy egy termek mennyire jo technologiailag ahhoz, hogy mennyire eladhato. A nep mindent megvesz, amirol az ujsag ir, a neten olvas, vagy a tv-ben lat. Szoval ezert is mondom, hogy sok ertelme nincs mainstream piaccal versenyzo Amigat csinalni, 2007-ben.

    Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

Új hozzászólás Aktív témák