Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • twollah

    nagyúr

    válasz michael jackson #34 üzenetére

    Na szóval a tévedések elkerülése végett.
    A PowerPC procik amikkel az Apple gépek vannak szerelve RISC proceszorok (csökkentett utasítás készeltűek), így egy órajel alatt több utasítást is el tud végezni.
    Az Apple gépek izmosabb tagjait már dualprocikkal szállítják, így is versenyben lehet maradni az Intelel, AMDvel.
    Sajnos nem tudom pontosan hány Mhzes a legnagyobb teljesítményű G4es proci, de én utoljára 1-1.2re emlékszem.

    A Ghz pupálásról meg annyit, hogy egy átlagos felhasználónak aki nem játszik, nem melózik 3Dvel, nem akar filemt vágni annak bőven elég egy 1Ghz körüli gép.
    Pár éve még az 1 Ghz is csak álom volt, most meg már lassan a 3.4-3.5 sem az.
    Valahol mindennek meg van a határa de, hogy hol azt tuti nem fogják egyhamar az orrunkra kötni a fejlesztők.

    Szerintem inkább a normális hűtés megoldása a legnagyobb feladat, ugyanis ki szeretne a gép mellett egy hűtőszekrényt látni ami csak a procit hűti? :D

    Végszóként csak annyit:
    Hiába neked van a leggyorsabb procid ha ugyan azzal a sebességgel várakozik mint a leglassabb.

Aktív témák