Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsiga667

    addikt

    Jó reggelt, látom sok mindenből kimaradtam... :)

    Tudom hogy többen írták hogy nem kíváncsiak a ''fikázásra'', ezért igyekszem még egy kicsit visszavenni. (Bár nem ézem fikázásnak azt sem amit eddig írtam.)
    Ennek ellenére (mivel sajnos a topic végigolvasása után azt tapasztaltam hogy sok ember nincs a megfelelő szellemi színvonalon az érdemi vitához) kérném hogy csak az olvasson tovább aki érez magában megfelelő mértékű toleranciát mások véleményével szemben.

    Úgy látom hogy mindnkinek sikerült egy kicsit félreértenie amit írtam (és amit mások is írtak), illetve olyat belemagyarázni ami nincs benne. Gondolok itt a mindig előkerülő és már nagyon unalmas ''magyar mentalitás'' dumára. Nem, nem az a baj hogy két magyar, két PH!-s ilyen szép helyen van ezen a világranglistán, sőt, ennek természetesen örülök. A bajom az, hogy ez az egész pontvadászós tuning épp olyan hülyeség mint a féllábon állás világrekordja és a többi hasonló ökörség amivel televan a Guinness Rekordok Könyve.
    És a legnagyobb baj, hogy egyes torz értékrendű tuskóknak van bőr a képén egy 20 órás (de legyen mondjuk 200) PC-tesztelést (Mert mit is csináltatok pontosan? Vettetek x db procit, lapot, vga-t, és még ami kell, aztán végigpróbálgattátok Mhz-enként hogy melyik kombinációban adják a legtöbb pontot, ezután meg még gondolom kipucoltátok a felesleges vackokat az oprendszerből, és lezavartátok a végső tesztet.) egy aranyérmes élsportoló-csapat teljesítményével egy szintre helyezni... A tuning azoknak a ''sportja'' akik ahhoz gyengék/ügyetlenek hogy egy valódi sportban eredményt érjenek el, ahhoz meg nem elég okosak hogy az eszükkel szerezzenek maguknak elismerést. Mert már elnézést de ez se nem fizikai munka se nem szellemi teljesítmény. Lehet utálni, lehet kövezni (lehet BAN-olni...), de ez akkoris így van, és ezt ti is nagyon jól tudjátok. Talán épp ezért fáj ennyire, ezért lett hirtelen mindenki ennyire indulatos.
    Brasil, end73, ezt ha kérhetem ne vegyétek személyes sértésnek, ugyanis nem annak szántam. (lletve ha annak szántam volna, akkor se ti lennétek a célpontjai, maximum az a néhány nagypofájú hülyegyerek aki ész nélkül fikáz itt mindenkit akinek más a véleménye...) Nagyra értékelem a lelkesedéseteket, és ha élvezitek akkor csináljátok, mert ez tényleg jó hobbi (anno én is élveztem amikor napokon keresztül piszkálgattam a gépem beállításait, hogy kihozzam belőle a maximumot), de ennyi és se több se kevesebb.

    Jöttek itt sokan azzal hogy ez egy hardveroldal, ahol van létjogosultsága egy ilyen hírek. Igaz, de nem így, mert ez így egyszerűen egy reklám, méghozzá a pofátlanabb, magát hírnek álcázó fajtából... Úgy van létjogosultsága ha a két rekorder leírja nagy vonalakban hogy mit hogyan csinált, mesél egy kicsit a konfigról, és megpróbálja meggyőzni a hozzám hasonló szkeptikusokat hogy ez valóban világraszóló teljesítmény.

    A Forma1-es hasonlat azért nagyon nem jó, mert egy F1 autó nem megy mindenki alatt ugyanúgy, míg egy PC azonos beállításokkal mindenkinek ugyanazt a pontszámot adja. És tudom, most jönne az a válasz hogy a PC-t be is kell tudni állítani úgy hogy az a lehető legtöbb pontot adja. És akkor rögtön itt az én válaszom hogy ez miért nem akkora teljesítmény mint egy F1-autóval körrekordot menni. A tuningot próbálgathatod, Mhz-enként finomhangolva, tesztet futtatva, csak idő kérdése dolog, és bárkinek ugyanaz az eredmény fog kijönni. Végül egy PC-s példa a kockáknak: mi a szebb, brute-force módszerrel feltörni vagy DoS-támadással lenyomni egy szervert, vagy egy addig ismeretlen backdoort kihasználva bejutni? ;)

Új hozzászólás Aktív témák