Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz ftc #28 üzenetére

    Hmmm, már megint ez a GS legenda. Az egy dolog, hogy az izolált GS tesztek hogy futnak, de egy kiegyensúlyozottabb alkalmazásnál egyáltalán nem biztos, hogy a G80 el fog hasalni. Szerinted ha a G80 a legkisebb GS kódtól behalna, akkor pl. a CryTek nem váltott volna már régen 2900XT-re?

    A szoftveres témához: szerintem egy komolyabb szoftvergyártót sem tud senki megnevezni, aki nem legalábbis közepes mennyiségű buggal hozná ki a cuccait. Diadalt aratott a Microsoft által már a 90-es években is nagy sikerrel alkalmazott ''good enough''. Mostanra már nyugodtan lehet úgy nézni a dolgot, hogy a pénzedért garantált bugmennyiséget kapsz. Emiatt lehet háborogni (elvi síkon jogos is), de értelme nem sok van. Ez van az IT-ben anno 2007.

    Ennek az nVidiás memóriakezelési hibának minden bizonnyal architektúrális oka (is) van (ld. 320 bites memóriavezérlő, ill. 6 shader unit - 5 ROP blokk kombináció), és szerintem egy ''szép'' megoldáshoz HW módosítás is kellene - az egy más kérdés, hogy valószínűleg a driverrel tudnak valami workaroundot varázsolni, de az is valószínű, hogy az nem lesz kimondottan egyszerű, és mellesleg az sem volna baj, ha nem cseszne szét öt másik dolgot maga körül. Ennek tudom be a hosszú átfutási időt.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák