Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz Loha #48 üzenetére

    Senki nem mondta, hogy rosszabb mint az előző, csak arra akartam rávilágítani, hogy egyenlőre semmilyen előnye nem mutatkozott meg.
    Mert te azt mondtad. Ja és természetesen nem is fog soha megmutatkozni semmiféle előnye, mert felesleges volt egyáltalán átírni..

    Elég sok időbe fog telni, mire a hardvergyártók olyan színvonalú drivereket fognak írni mint XP-re, és aki mondjuk Vistat használ annak ez elég szívás, és sztem a semmiért, senki sem szív szívesen.
    Ez mindig is így volt, de nem tudom, hogy jön a témához, és az eredeti kijelentésedhez, amelyre reagáltam. Ez nem a driver modelt minősíti. Talán te sem azzal jártál volna jobban, hogyha megmaradtunk volna mondjuk a vxd-k szintjén. Noha az első hónapokban lehet, hogy sok gond volt a WDM driverekkel is.
    XP-n is, ha a driveríró jól megírta a drivert, akkor teljesen stabil és biztonságos volt.
    A probléma a kevésbé jól megírt driverekkel volt XP-n.
    Most úgy tűnik nekem, hogy a Vista bizonyította, hogy a kevésbé jól megírt driverekkel ugyan úgy gond lesz, hiába az új drivermodel.

    Nagyon jól látod, a probléma a rosszul megírt driverekkel van szinte mindig. Csak az a baj, hogy a második mondatodat talán nem írtad volna le, ha egy kis időt szántál volna az új model megismerésére, nem csak annyiből ''tájékozódnál'', hogy egy driver lefagyasztotta a Vistát.. Ugyanis pont azt célozza meg az új model, hogy ahol lehetséges (értsd: érdemes), user space-be viszi a drivereket. A vga driver (google tipp : wddm) egy nagyon fontos, ám az egészhez képest viszonylag kis része (közvetlen hozzáférési réteg a hardverhez) pont nem ilyen, mert mint mondottam már, rettentően kritikus a sebessége. Megtehették volna (és talán egyszer majd meg is lépik), hogy az is megy a user-space-be, és akkor most talán nem vitáznánk, de így döntöttek, szerintem helyesen. Ettől még a vga driver nagy része user space-ben fog futni, valamint sok más típusú driver is. Ezekben nem feltétlenül lesz kevesebb hiba, de ha megfagynak, akkor nem fogják magukkal húzni az egész rendszert, hanem például újraindulnak, vagy ki lesznek vágva. Az új model több olyan drivert eredményez, ami nem tudja hanyattvágni a rendszert, így elég egyértelmű, hogy nagyobb biztonságot tesz lehetővé, mivel hibák vannak és lesznek is. Nem a hibátlan driverből kell kiindulni. Az új model új követelményrendszere, egyszerűbb fejlesztés, az új frameworkok és teszteszközök is nagyban könnyítik a komplexebb, mégis jobb minőségű driverek fejlesztését.
    Vitázhatnánk a technikai részletekről is, dehát khm.. na mindegy. Hagyjuk, mert csak egyre hosszabb hsz-eket gyártunk egymásnak. Szóval #36, és ez van.

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák