Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Komplikato

    veterán

    válasz Lacix29 #18 üzenetére

    ''teszem azt 42 colos HDTV kijelzőnél valami 200.000 az 1-hez van megadva ...
    Hol?''

    Bocs, amiért nem válaszoltam, itt a PH oldalán is volt a cuccról egy cikk amikor bejelentetteték, van a terméknek saját oldala, de utoljára egy hét alatt leltem meg. Elírtam ez csak 37''-os, (de volt hírben a 42-es verziója a gyáró oldalán hír szintjén), de hát 43.000USD-ért még el is hiszem ezeket a paramétereket.

    Extra kontrasztos LCD-panelek - PH - [link]
    A Sharp bejelentette új LCD-paneljét, amely magas kontrasztarányával nemcsak a hasonló technológiával készült monitorokat előzi meg, de a katódsugárcsöves, plazma és OLED kijelzőket is lekörözi. A Sharp saját – az Aquos LCD-tévékben is alkalmazott – Advanced Super View (ASV) eljárása teszi lehetővé az 1 000 000:1 maximális kontrasztot.

    Az első panel, amely ezzel az értékkel szolgál, 37 hüvelyk képátlójú, 500 cd/m2 fényerejű, felbontása pedig 1920x1080 pixel, vagyis ideális HDTV tartalmak megjelenítéséhez. A panelt a Sharp professzionális felhasználóknak, tévé- és filmstúdióknak szánja, a fogyasztói piacon aligha fogunk vele találkozni.

    Az LCD-kijelzők mezőnyében korábban egyebek mellett a kanadai BrightSide Technologies alkotott figyelemreméltót. Az idei SIGGRAPH konferencián bemutatott DR37-P 200 000:1 maximális kontrasztarány mellett 3000 cd/m2 fényerőt biztosíthat, miközben betekintési szöge mindkét tengelyen 170 fok.


    BrightSide DR37-P

    A 37 colos, 1920x1080 pixel felbontású monitor titka részben a háttérvilágításban rejlik, hiszen a gyártó egy LED-mátrixot helyezett el az LCD-panel mögött, ahol minden egyes fénykibocsátó dióda külön-külön, a képfrissítési gyakoriságnál gyorsabban vezérelhető, kikapcsolt állapotban pedig értelemszerűen lehetővé teszi tökéletesen sötét képpontok ábrázolását. A DR37-P ezenkívül más extrákkal is szolgál, ilyen például a színcsatornánkénti 16 bites precizitás.


    http://www.brightsidetech.com - [link]

    [Szerkesztve]

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Új hozzászólás Aktív témák