Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Hardzsi

    tag

    Nincs rossz véleményem a P4 architektúráról, különösen az újabb generációkról (nem a ''kasztrált'' celeronokról beszélek). Igaz, hogy az induló frekvenciákon gyengébben muzsikál a hasonló frekijű P3-akhoz képest, de kiváló skálázhatósága/skálázódása igencsak pozitív, és még mindig sok benne a tartalék.

    A mostani (és múltbeli) hibától függetlenül hamarosan biztos megjelenik a címbeli modell is, ami a HyperThreading-hoz hasonlóan a külső freki (és hődisszipáció) emelése nélkül sajtol ki többet a magból. A HARDWARE HunPAGE-en megjelentek szerint: ''Hatás. Az AnandTech mérései szerint a a 800 MHz-es rendszerbusz az 533 MHz-es rendszerbuszhoz képest önmagában 0 és 12 százalék közötti teljesítmény-növekedést eredményez. A játékok közül az Unreal Tournament 2003 4.7-5.8, a Quake III Arena 7.3, a Jedi Knight 2 8.3, a Comanche 4 pedig 2.5 százalékkal lett gyorsabb. Az MPEG4-kódolás 6.1 százalékponttal gyorsult, a Business Winstone pedig 1.6 százalékkal teljesített jobban.''

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

  • Hardzsi

    tag

    válasz twollah #3 üzenetére

    Nem vagyok PR ember, egyszerűen csak egy elégedett celeronos, és ez a véleményem. Tudom, hogy a PROHARDVER! stáb és a fórumozók javarésze AMD fan, de én nem is óhajtok Intel vs. AMD vitát nyitni, szerintem mindkét gyártónak vannak kiváló és kevésbé sikerült termékei, azonkívül én is a többszereplős piaci verseny híve vagyok (tehát bizonyos értelemben AMD (és Linux) drukker).

    Amúgy elnézést kell kérnem a PROHARDVER! és a HWHunPage stábjától, hogy átemeltem ide egy komplett bekezdést, ez mindkét stáb szerzői jogait sértheti a forrás feltüntetése ellenére. Ám úgy gondolom, hogy a fórumot olvasgatók tájékoztatása talán megbocsáthatóvá teszi.

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

Aktív témák