Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • shtml

    őstag

    Ipari kémkedéshez túl nagy, átlagos használathoz túl gyenge a minőség, rövid a felvételi idő. Ráadásul egy ilyen pici kamerát nem lehet stabilan megtartani, nagyon remeg a felvétel és ezt a képstabilizátor sem tudja teljesen megszüntetni. A Pana kamerák stabilizátora amúgy is hírhedten gyenge.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz Den #12 üzenetére

    A kis felbontást úgy értettem, hogy nekem kell csökkentenem a felbontást, ha 11 percnél többet akarok rögzíteni. Meg aztán lehet, hogy egy felvétel nem hosszabb 10 percnél, de egy 1-2 hetes nyaralás alatt ennél csak több időre lenne szükség. Nekem egy miniDV kamerám van. Amikor júniusban elmentem barátnőmmel 2 hétre nyaralni, 3 kazettát vittem magammal, majdnem megteltek. A kamera és a 3 kazetta sokkal kevesebb helyet foglalt, mint egy ingzsebben elférő mini-csoda PLUSZ egy notebook, nem is beszélve a notebook áráról.

    Más: Valaki írta, hogy a 800 kpixelből bőven jut a stabilizálásra. Nos, a Pana kamkorderek stabilizátora hírhedten rossz, magam is tapasztaltam. Egy napig volt Pana kamkorderem, másnap vittem vissza a boltba.
    Azt is figyelembe kell venni, hogy a stabilizátor jó fényviszonyoknál igazán hatásos, amikor rövid az expozíciós idő. Amikor ui. 1/50 s közelében van az expozíciós idő (rossz megvilágítás), akkor ezen idő alatt annyira elkenődnek az egyes félképek, hogy a stabilizátor nem tud különbséget tenni a kézremegés és a felveendő anyag mozgása között.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz Den #24 üzenetére

    Hááát igen. Nemcsak pénz, hanem hely is, főleg ha a hozzá szükséges töltő súlyát és térfogatát is hozzáveszem. Így meg már nem is biztos, hogy az egész ''szett'' kisebb/könnyebb egy miniDV kamkordernél.

    Számolj csak, a kamera sem olcsó, hozzá az 512 MB-os kártya 250 USD = 60,000 Ft, a belinkelt tároló meg 90,000 Ft. 60/90 perces TDK miniDV kazettákat már 999 Ft-ért is lehet időnként kapni. Nekem van egy rakás ilyen, a minőségükkel nincs semmi gond.
    Mellesleg én a kamkorderemet videomagnóként is használom, hála az analóg bemenetnek. SLP módban 180 percet is felvehetek egy 60 perces kazettára, igaz, ekkor már csak az analóg kimenetről vehető le az anyag. De a minősége TV-n visszanézve nem különböztethető meg az eredetitől (ha folyamatosan nézed és nem az egyes frame-eket) és nem lehet egy napon említeni a VHS-sel.

    Nem érdemes késhegyig menő vitát folytatni, de az a véleményem, hogy egy ilyen kamerának igencsak korlátozott a használhatósága.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz dansun #26 üzenetére

    NTSC

    Európában biztos PAL szabvány szerint árulják.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Aktív témák