Hirdetés

Aktív témák

  • karib

    addikt

    Mivel annyira ráérek, meg hát kíváncsi is voltam némileg, belekukkanottam a P3 holmik közé is, ott vajon mi van. Így hát folytatom minicikkemet :)

    1. Ha még valaki akar akasztani egy olcsó dual BX-es lapba procit, akkor lehet nézelődni a cC0 steppingű SECC2 P3-asok között... egész 1,13 GHz-ig felmennek (nem ezt híták vissza anno? - no mindegy... 1 GHz fix van). Létezik 100-as és 133-as verzió is. Az osztályba belépni a (megfelelő) 600-assal lehet. A hajszállal korosabb cB0 stepping is felmegy 1.0-ig, de ha lehet, akkor inkább ugorjunk a cC0-nak. Mivel baromi sok cC0 P3 SECC2 P3 van, akit érdekel, nézzen el Intelékhez... Ja: régi BX-eken (főleg dual cuccokon) az FSB tuning nem olyan eccerű, mert ugye alapból 100-ról indulunk. Ha valaki tud javallani jól húzható dual BX lapot (100-as FSB fölé...), bedobhatja az infót, hátha valaki tuningszervert akar építeni (nem rád gondoltam, Adi...) :)

    2. FCPGA2, azaz Tualatin fronton támadnak a tA1 steppingű procik. Csakis 133-as FSB-n, két felállásban: eccer 256 kB cache-sel, eccer 512-vel. Akkor most mi a difi a kedvenc T-Zellerünk és a T-P3 között? Alapvetően a buszsebesség, kivéve a nagyobb cache-ses P3-at. 256 k-sok 1.0 (7,5x), 1,13 (8,5x) és 1,2 (9.0x) kiszerelésben jönnek, az 512 k-sok 1,13 (8,5x) és 1,26 (9,5x) ízben. Míg a Tualatinok elég zúzósak, áruk még a P4-et is budget processzorrá teszik, így leginkább nagyteljesítményű többprocesszoros rencerekbe ajánlott.

    3. FCPGA procikból, mint a Zellernél, itt is van cD0 és cC0 stepping. cD0 már a 600E-től hozzáférhető, egész 1.13 GHz-ig van gyári proci, tehát lehet válogatni... cC0 sem sokkal rosszabb, de minek foglalkozni vele, ha van frissebb is.

    No, hirtelen ennyi az aktuális Intel Socket370 frontról.

    Ne feledjétek: ha ma Socket370 lapot veszel, LEGYEN TUALATIN KOMPATIBILIS! Hacsak nem az egyik 20e forintos ultraintegrált tajvani csodát veszed egy 566-os Celeronnal, csak hogy fusson a Word. Minden egyéb esetben fillérekkel kerül csak többe egy T-s lap, és később legalább egy kihajítást tán át tudsz vészelni.

    Department of Redundancy Department

Aktív témák