Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DcsabaS

    senior tag

    Sajnos nem derült ki a híradásból (és a VIA honlapján sem), hogy a KT880 mennyire kompatibilis a KT600-zal. Ezért azt lehet valószínűsíteni, hogy kissé módosítani kell az alaplapokat, ami késlelteti a bevezetését.

    A sebesség valószínűleg gyorsul valamelyest, de túl nagy változásra nem számíthatunk. (Ha lesz KM880, az majd jelentősen profitál a második RAM csatornából.)

    Érdekes viszont, hogy a KT880 maximum 8 GByte RAM-ot is képes lesz kezelni! (Lásd: [L]http://www.via.com.tw/en/k7-series/kt880.jsp[/L])

    Kár, hogy a V-Link sebessége maradt 533 MByte/s (a VT8237-es déli híd tudna 1066 MByte/s-ot is, lásd a K8T800-at.) Hozhatott volna 1-2 százalék gyorsulást, és ha az északi híd miatt úgyis kell változtatni az alaplapon, akkor ez még belefért volna.

    Még egy megjegyzés:
    Az idén még biztosan több AthlonXP-t adnak el, mint Athlon64-ed, szóval aki az elkövetkező évben tervezi viszonylag olcsó és jó alaplapot venni, annak jó lesz.



    [Szerkesztve]

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz Erasmus #17 üzenetére

    Elmeletileg igazad van, a kérdés csak az, hogy a KT600-nál hogyan van megoldva a modulok illesztése, ugyanis akkor már VOLT szó 2-csatornás RAM vezérlőről, amit esetleg csak inaktiváltak.

  • DcsabaS

    senior tag

    Pár éve még tudott érdekelni a tuning, de amióta csupa hosszú idejű munkára használom a gépeket, nem tud lázba hozni. Egy tuning miatti esetleges fagyás több kárt tud okozni, mint amennyit használ a gyorsulás. Sőt, az aktuális leggyorsabb procikat sem veszem, hanem a kedvezőbb teljesítmény/ár arányúakat (ez AthlonXP-nél a 2400+ 2700+ tartományban van), és beállítok több gépet, majd megosztom a feladatokat. Ugyanezért erősen felment az értéke a szememben az integrált gigabites hálózati vezérlőknek. (És nagyon örülök, hogy a chipset gyártók is ebben az irányban mozdulnak újabban.)

Aktív témák