Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • HSNet

    aktív tag

    válasz rATdrAgOn #17 üzenetére

    Motorola csak valamikor tavaj dobta igazándiból a 68k szériát, ugyanis többnyire az volt az alapja az első PowerPC-nek, azt meg tavajig közösen csinálták még ()IBM-Motorola-Apple) :) Fogd fel úgy, hogy a 68k széria utódja a Power5, és nézd meg mit teljesít (de ne a Mac-ben, mert ott valamit nagyon benézhettek rajta).
    Én speciel akkor padlóztam le amikor megtudtam, hogy mi van abban az iSeries model 810-ben, ami szanaszéjjel alázta a 4 procos XeonMP-s Compaq Proliantot:)

    p.s.: No Flame, véleményem saját mérésemen alapul némi ERP rendszer alatt. A rendszer a Compaqon Windows 2K + MS-SQL 2K párossal futott, iSeries-en natív OS/400 + DB2 párossal, adott feladat lefutása durván 10-30%-kal volt gyorsabb az iSeries-en. Mielőtt valaki letorkoll, hogy nem egy kaliberű cuccokat hasonlítgatok, a Compaq cucc akkori áron durván 500kHUF-fal volt olcsóbb, mostani áron, durván 300HUF-fal drágább (akció van IBM-nél).

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz HSNet #18 üzenetére

    Javítás:
    durván 300HUF-fal drágább
    ... valójában 300kHUF-ot akartam írni:)

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz Power #20 üzenetére

    Oké igazad van ezt benéztem (azóta én is utánanéztem, az kavart meg, hogy annó az Amigákba lehetett asszem G3-ig is pakolni prockártyát, de ezt majd valamelyik Amiga Fan pontosítja).

    G3/G4 viszont a közös architektúra 3. 4. generációjának Apple-ös fantázianeve.
    PowerPC970, meg az 5. generáció jelenleg egyetlen (köz-)ismert tagjának IBM-es neve.
    Power 4-nek (legalábbis iSeriesben, a pSeries árakat sajna nem ismerem) viszont sajna az ára még jócskán 5000 $ fölött van beetetősen is. Jelenleg a maradék SStar procis gépeket akciózzák, ez a 3. generáció nick-je IBM-nél, na ezekből már vannak elég használható darabok is viszonylag olcsón.
    Egyébbként a Power 5-öt már bejelentették egy ideje, itt a PH!-n is volt róla hír...
    (halkan mondom, mert különben megvernek érte, de nem sokára lesz gépben is, max 300-600-at kell addig aludni:D)

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz hb400 #25 üzenetére

    Érdekes, de az Intel azt hangosztatja mindenhol, hogy ez egy kaliber:)))

    Mégha csak árban is...

    Viccet félretéve, ezek azonos környezetbe, hasonló terhelésre pozicionált cuccok voltak. Mind a kettő nagyvállalati alkalmazás szervernek lett pozicionálva, és hazai körülmények között mid range-re méretezve.
    Vicces ez a hazai körülmények beszólás, de ami nálunk már Entry level, az máshol még bőven Lowest end, ill ami nálunk vastagon Mid range, az máshol még Entry level/Low end teteje max. Hiába no, nincs nekünk itthon informatikailag igazán nagy cégünk egy-két kivétellel.

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz Power #30 üzenetére

    Ha van rá pínzed
    2004 tavasza előtt nem nagyon fogsz vásárolni belőle.

    Sajna csak tesztelésre lesz lehetőségem és a soromat is ki kell várni, úgyhogy nem hiszem, hogy a 2004/05-ös tél előtt megkaparinthatom:)
    Egyenlőre még a SStar is elegendő nekünk bármire, majd talán csak jövőre lesz egyáltalán Power4 kaliberre igény, de az sem biztos.

    Viszont ezzel a pSeries árral elültetted a bogarat a fülemben, annyiért már akár érdemes is lenne benevezni rá. Még ha nem is iSeries...:(((

    A motorola nem hiszem, hogy bírná a versenyt.
    Nem is bírja, többnyire azért szállt ki, bár már le sem merem írni, mert te úgyis jobban tudod (nem csipkelődés, tényleg ezért érdemes ide járni, mindig tanulhat újat az ember).

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz Power #32 üzenetére

    Azért írtam össze-vissza, mert nem akartam újabb bődületes baromságot írni (ettől függetlenül sikerült), de úgy emlékeszem, hogy a Motorola kiszállt az asztali gépekbe szánt CPU-k gyártásából, mivel nem érte meg neki az Apple-nek gyártani, és más azt hiszem nem nagyon épített a procijára gépet egy ideje. Ha ez nem így van annak örülök, az én első saját számtógépemben is Motorola proci volt (bár csak 8MHz-es), és igen csak meg voltam vele elégedve.
    Azt tudom, hogy a DSP fronton még megvan, és még ezer más területen (pl. mobilteló) is, de a mint mondottam úgy emlékszem, hogy asztali gépbe való CPU-val már nem foglalkozik. Ez nem jelent semmilyen ténymegállapítást, mindössze a memóriám minőségét (vagy abszolult hiányát) minősíti:D
    Szóval Peace, meghajlok a tudásod előtt, és szeretnélek megkérni (szépen), hogy írd le röviden, hogy merre is alakult a Motorola, illetve a Power / PowerPC architektúra, mert tényleg érdekel.
    Link is jó, nem ilyedek meg egy kis olvasástól (feltéve hogy angolul, max esetleg magyarul van).
    Thx.

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz HSNet #33 üzenetére

    Ja és Boldog Karácsonyt!

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Aktív témák