Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Hardzsi

    tag

    válasz Genialis #5 üzenetére

    Teljesen egyetértek. Monnyuk szerintem több probléma is felmerülhet egy usernél a ''make install'' beírását követően (vagy azelőtt), és különben is, aki desktop oprendszer ''mezei felhasználó''-ként grafikus felületen használ, annak miért kellene a telepítéseket konzolról végeznie, számára idegen fájlkezelő és szkriputasítások használatával. Külön öröm, hogy az automatikus netes frissítés is megoldott. Mindegy, hogy ez az ötlet a ''Windows Update''-ből származik-e vagy sem, ez egy hasznos fícsör. A teljes linux is megérdemelne valami hasonló ''Linux Update''-et, persze az újabb distrokat nem tanulmányoztam, mennyire megoldott náluk ez a dolog. Gondolom/remélem a SuSE 8.2 tartalmazni fog ilyesmit.
    Vajon az ATI hogy áll ezen a téren?

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

  • haver

    tag

    válasz Genialis #5 üzenetére

    Azert varjunk azzal a nagy automatizmussal!
    UHU ala tettem fel es - mint nem tamogatott distri - szukseg volt a kernel forrasara, hogy elkeszithesse a modult. Ezt meg is tette (ez sporolta meg a kernel illetve GLX 'make install'-jat). Az X configfajljat u g y a n u g y kezzel kellett atszerkeszteni, mint elotte. (nv <-> nvidia, DRI ki, GLX be).

    Arra gondoltam, amikor letoltottem, hogy lesz egy install es kesz. Ehhez kepest ugyanugy kell kuzdeni :)) Na jo! nem kell a kernel es glx forrasra vadaszni. Alairom.

    Udv

    Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

Aktív témák