Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • McJames

    senior tag

    Remélem nem beszélek túl nagy hülyeséget, de mintha az ATi és a nVidia is nyafogott volna vmilyen átalakítóról... vagy csak átalakításról? :D

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • McJames

    senior tag

    Annak idején nagyon sajnáltam az ISA videokártyámat, de a PCI-ost is... :)
    Nekem sincs túl sok pénzem (pláne a számítógépemre), de eszembe sem jut azért szidni az Intelt, vagy az AMD-t, a Via-t, stb. mert egyes termékfejlesztéseknél teljes technológiai áttérést követel meg.
    Aki még emlékszik - ha akar -, az tudja miről beszélek. Elég nagy felhördülés volt az ISA/VESA/PCI/AGP csatolóváltásoknál és másrészről mekkora teher (volt?) a 16 bites elavult dolgokkal találkozni a mostani op.rendszerekben. Egyes termékekben volt és lesz lehetőség együtt használni a régi és az új eszközöket, más gyártók ezt nem támogatták/támogatják. Most is lesznek átalakítók, párhuzamosan használható vezérlők, meg egyéb ''marhaságok'', majdnem olyan áron, mintha megvenné a júzer az új terméket... Egyszer lépni kell...

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • McJames

    senior tag

    válasz kisfurko #45 üzenetére

    Párszor már elgondolkodtam. :) Épp' ezt adtam meg versusként abban, amit írtam. Ezt persze lehet értelmezni pozitívumként vagy negatívumként - attól függ melyik oldalról nézed éppen -, de dühöngeni ez miatt, annak nincs értelme.
    Igen, minden időszakban volt ''átfedés'', de nem minden gyártónál, és nem minden terméken. Mint írtam, most is lesz ''átfedés'', és persze az sem lesz ingyen.

    Bocs, de ez majdnem olyan, mint amikor kijelented, hogy nem tudsz meglenni gépkocsi nélkül, lélekben környezetbarát vagy, továbbá nem állhatod ugyan a olajfüsttel kevert benzinszagot, de muszáj Trabantot tartanod, mert másra nem telik, ugyanezen okból nem tudod a gyújtást havonta állítani/állíttatni. Ez utóbbi esetben sem a gyárat hibáztatod, hogy ócska autót gyártott - legalábbis normális esetben. Ez van...

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • McJames

    senior tag

    válasz TexT-BoY #54 üzenetére

    ?? miért cserélné le? Én jelenleg is egy 370-es alaplappal, 1GHz-es PIII-mal, és egy GF2-vel ''döngetek'', és mégsem cserélem le, mert
    1. amire kell még elég,
    2. amire nem elég, azok nélkül még ''megvagyok'' egy darabig,
    3. különben sincs rá pénzem, mert előbb a (lakó)házat kellene befejeznem, stb.
    Ennek ellenére nem szidom a gyártókat, hogy ''nem várnak meg'', mert erősen valószínű, hogy a ''törpe minoritás'' kategóriába tartoznék.

    Másik oldalról:
    A gyártók marketingesei sem teljesen hülyék, ha látják, hogy a közönség nagyrészt még nem ''vevő'' a full technológia-váltásra, akkor a mérnököknek lesz egy kis sürgős házifeladatuk - a köztes/átfedő megoldások azonnali kidolgozása. Láttunk már ilyet. Ehhez némiképp' hasonló ''visszakozás'' volt pl. a win98 support prolongálása is...

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • McJames

    senior tag

    válasz speedupman #84 üzenetére

    Erre előbb utóbb minden fizetésből élő rájön, pláne, ha közben házat vesz/tart fent, számlákat fizet, autót vesz/tart fent, és leginkább, ha közben feleség és gyerek(ek) is akad. Van itt egy-két ''öreg'', aki már a ''hőskortól'' - XT-vel vagy még korábban kezdve - foglalkozik gépekkel, és még talán ma is BX-es géppel dolgoznak.

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Aktív témák