Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • rATdrAgOn

    senior tag

    válasz emvy #9 üzenetére

    Ize... nem tudom, te hol eltel '94-'95 magassagaban. :)
    Akkor jott ki (majdnem egyszerre) a Pentium es 060. :)
    Namost, 060 (50 Mhz-en) verte a penyat addig, amig el nem ertek a 120 Mhz-et. :)
    (Tortenethez hozzatartozik, hogy a pentium akkor 32+32 adat/utasitas cache-el rendelkezett + L2 cache-el, 060 meg 8K+8K-val). Namost, a hosszu pipeline lehet, hogy tokjo dolog ha magas az orajel, de ez nem mentseg az intelnek. :)
    Ui, ha kicsit jobban ertesz a dolgokhoz (es nem csak az x86-os arhchitekturat ismered) akkor latod, hogy az x86 az _GYOKEREIBEN_ van elszurva... azert kell neki az l2 cache, meg a hosszu pipeline, mert nem tul hatekony... lehet, hogy _IDEALIS_ esetben szamol mint allat, de az _IDEALIS_ eset eleg ritka... nem kell messzire menni, ott az AMD vs Intel meccs... streamingben az Intel a nyeso, altalanos felhasznalasban a ketharmadakkora AMD meg elveri az Intelt piszkosul...

    Szoval, mas egyebet nem tudok mondani, kerem kapcsojjakhiii :)

    A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

  • arty

    veterán

    válasz emvy #9 üzenetére

    egyre tobb a stream jellegu alkalmazas ??? nocsak. szerintem pont ugyanannyi van, mint 4 evvel ezelott... a rendercuccok, videokodekeken kivul mi az ami meg megorul a baromistreambarat intelnek ?

    a valasz nem itt van, hanem valszeg a tejas vagy utodai mar tobb magosak lesznek ... (nem sajat kutfo, de logikusnak tunik). a prescott szerintem halott ugy amig s478as tokban leledzik...

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Aktív témák