Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz #30424576 #11 üzenetére

    Ezekben a gépekben, az ibm regattában meg az 590-esekben, az 570-esekben nem elsősorban a processzorban van a lóerő. Hanem ott, hogy ha ezzel az egyébként nem gyenge procival elkezded tolni a diszkeket, akkor se rohad meg az egész. Nyugodtan küldheted full speeden a diszkeket (ami gépet láttam, azokhoz 2-3 nagy szekrényben voltak a diszkek, szekrényenként 11-12 terrabyte). A diszkeket már tonnában mérik, nem gigára:) Egyszer pakoltam 4 tonna diszket...

    Egy ilyen gépbe beleraksz 16 processzort (64-ig bővíthető, ha jól emlékszem), procinként 2-4-8 giga rammal, hozzákötsz minden procipanelhez 4-6 diszkvezérlő kártyát, 4-5 ethernet kártyát, minden diszkvezérlőre rákötsz mondjuk 14 darab 76 gigás scsi diszkből álló raid5 alrendszert, és akkor el lehet kezdeni szórakozni vele. Tologathatod az adatokat rajta, nem hogy nem rokkan bele, meg se rezdül.

    Rátöltöd a megfelelő szoftvereket, felparticionálhatod a 16 procit mondjuk 12 darabra, minden partíción fut egy külön teljes oprendszer, az ibm unixa az aix. Ezeken elszöszmötölnek a könyvelők, a vállalatirányítási rendszer, a fene tudja mi. A maradék 4 procit meg menet közben mindig ahhoz a géphez rakod, ahol éppen szükség van rá. Ha bért kell számfejteni, akkor a könyvelési rendszer partícióját tolod meg 2-4 procival, ha termelést kell optimalizálni, akkor meg áttolod a procikat oda. Mindezt menet közben, leállás nélkül. Júzer csak annyit érez belőle, hogy most hirtelen meglódult a szerver, a másikon meg behúzták a kéziféket. Ja, természetesen a pci slotokba dugott kártyákat menet közben tologathatod oda, ahova kell.

    Azután ha úgy gondolod, hogy menteni kéne, van szekrénysornyi mentőrobot, van benne mondjuk 16 darab szalagegység, 400 gigás szalagot kezelő meghajtó, meg egy robotmechanika, amelyik a szalagtárból a keresett szalagot berakja egy szabad meghajtóba és az oprendszer betölti neked, amit kell. A szalagokon vonalkód, a robotkarban vonalkód olvasó, ha összeborulna a lom, képes beleltározni magát. Egy ilyen két részes szekrénybe belefér mondjuk 1200 darab 400 gigás kazetta. Lehet szorozni.

    Persze, jó dolog a windows, meg desktopra jó, meg lehet, hogy egy táposabb c2d proci gyorsabban számol superpi-t. csak a feladat elérhet egy olyan méretet, ami már se nem pc, se nem windows, hanem rendes számítógép. Mert lehet, hogy a pc egy superpi-t hamarabb kiszámol. Vagy kettőt. Vagy négyet. De toljunk már meg egy pc-t 2000 darab párhuzamos superpi számolással, ott roskad össze. Már nem az a kérdés, hány szorzást tudsz elvégezni 1 másodperc alatt, hanem az, hogy mennyi idő alatt jön be a diszkről az az 500 millió adatrekord, amiből éppen számolnod kell valamit.

    Pc... lol.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák