Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Adi

    senior tag

    A Chenbronak a rackes házai is egész jók (leírásokból és tesztekből ítélve), igazán elkezdhetné vki importálni.

    ldm start-reconf primary

  • Adi

    senior tag

    válasz Polesz #4 üzenetére

    Hát tudod, szakmai ártalom. :)

    Én kettő fajta rackes házról tudok Magyarországon, ami stabilan beszerezhető: Chieftec és Mapower. A Chieftec igencsak kellemes, de sok dolgon még látszik rajta, hogy nemrégen kezdték ezt csinálni, van mit tanulniuk (de első nekifutásra nem rossz!). Pl. a 2U-s házban kicsit hülye helyen van a táp, de nem vészes. Ellenben remek a szellőzése, 3 olyan turbinaszerű Sunon venti van benne, hogy majd fölszáll. :D

    A Mapower viszont meglehetősen gagyi. Pár hiba, amit még anno én is tapasztaltam, illetve később volt kollégáimtól hallottam vissza:

    - 4U-s házba csak két 3,5''-os vinyó rakható, az se hot-swapes.
    - Ellenben pakolhatsz bele 3 db. 5,25-ös cuccot, ami mondjuk dupla magas DAT+CD-nél nem rossz dolog, de mégsem az igazi. Ma már a szerverekbe laptop CD-t szokás rakni (mert vékony), meg van félmagas DAT is. Magyarul hülyén van a ház megtervezve.
    - Duál athlonos deszkát két procival belerakva egy 4U-s házba egyik volt kollégám kénytelen volt egy PCI slot fölé szerelhető hűtőt is berakni, mert a procik fölött _nem volt szellőző_!!! A táp állítva volt mellettük, annak a hasán se volt plusz venti, így a forró levegő szépen megrekedt ott. :(

    Szóval ha bárki rackes házat venne, a Mapowert lehetőleg kerülje el, a tapasztalataim alapján igencsak ellene vagyok.

    ldm start-reconf primary

Aktív témák