Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz emvy #20 üzenetére

    Korrekt? Lerakni egy olyan elé, aki már tudja, hogy a windowsból mit kell kipucolni, melyik reg bejegyzéseket merre piszkálja, milyen browsert stb.-t használjon. Szerinted ilyen júzer korrektül meg tudja ítélni a teljesen ismeretlen, felderítetlen rendszert? Nem fog esetleg beleszólni a korábbi pozitív/negatív tapasztalata? Egy induló júzernek nincsenek ilyen befolyásai, és mindenki elkezdi valahol, de a többség soha nem lesz pro júzer. Aki meg pro júzer lesz úgyis a szoftverek korlátaiba fog ütközni.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Don Vittorio

    őstag

    válasz emvy #29 üzenetére

    A ''fotosop'' már évek ót egyáltalán nem ''mac specifikus alkalmazás''. Vagy annyira az, mint a Graphisoftos tervező progi. Btw a ''20 keresztplatformos alkalmazásból'' a ''fotosop'' lenne az egyik, a Premiere a másik, a CineBench, a mindenféle Mozillák, a Microsoft Office, az OpenOffice meg a többi, és akkor mondhatnánk azt, hogy a Microsoft Office meg ''PC specifikus alkalmazás''? És akkor? Nem az számít, hogy melyik gépen mi hogy megy? Vagy, ha annyira ''egzakt'' eredményt akarunk, nem az számít, mennyi a 20 alkalmazás átlaga?

    Én annyit tudok, hogy még olyan kézre álló gépem/oprendszerem nem volt, mint a Mac és az OSX. Ez fix. Pedig 27 éve nyomom a műsort, mióta megtanultam olvasni. Tán a konzekvencia teszi, ami árad az egészből, meg az elegancia, vagy az, hogy ha hardveresen rendben a gép, akkor a szoftveres cucc _tényleg_ atom stabil. (Mostani indexes iMaces cikkben emlegetett fagyások pl. tutti, hogy hardveres okokra vezethetők vissza. Valószínűleg nem gyári memcsivel, hanem olcsó DDR2-vel volt bővítve a gép. Én is jártam így két géppel, azért gondolom.)

    Btw van körülöttem néhány Mac a G3-333-tól a - hamarosan megvásárolt - G5 Quadig, úgyhogy egymáshoz feltétlenül tudom hasonlítani a cuccosokat. Meg is fogom tenni, most már fix.

    40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

  • biker

    nagyúr

    válasz emvy #29 üzenetére

    emvy bácsi, nem akartam teljes tesztcikket ide írni, ezért ragadtam ki két olyan pontot, ami látványosan rámutat arra, hogy ha egy program egy egy platformon jobban muzsikál, akkor milyen differenciák jönnek ki.

    elég jól ráléphettem, mert egyből feljajdultál, ez volt a célom!!!

    megmutatni, mit jelent, ha egy eszköz valamiért valamiben messze jobb, de ettől még alulmarad másban :)

    köszönöm hogy megismételtél engem azzal, hogy sokkal összetettebb teszt kell ide :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák