Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • guest

    veterán

    Godman-nek:
    A KT266A a legjobb pl. a 3DMark2001-ben (minden felbontásban), a Quake3A-ban (minden felbontásban), és a Wolfensteinben (minden felbontásban). Utóbbiban pl. 1024x768-ban 62.01/53.2, 640x480-ban pedig 69.38/54.7 arányban verte meg a SiS745-ös chipsettel szerelt alaplapot. (De majdnem ugyanígy megverte az nForce420-at is.) Ennek alapján joggal gyanítható, hogy a Dronez-nél mutatkozó inverzió csak valamilyen szoftveres eredetű hiba (mégpedig a Dronez-ben!) következménye lehet. Szó sincs arról, hogy a SiS745 búcsút intene a KT266A-nak, hiába ment DDR333-mal. (Azt majd a KT333/A teszi meg...)
    Szóval a cikk címe hatásvadász, a Dronez teszteredménye pedig ki lett ragadva az összefüggésekből.

    Jut eszembe, pár hete, amikor megjelent az nVIDIA 23.11-es drivere, sokan egyből azon kampányoltak, hogy "már megint baj van a VIA chipset-ekkel". Közben pedig már akkor is látszott, hogy:
    1.) A stabilitási probléma nemcsak VIA chipsetes alaplapokkal, hanem pl. a SiS735-tel, vagy a BX440-nel is jelentkezett.
    2.) A probléma csakis WindowsXP alatt jelentkezett,
    3.) és csakis akkor, ha az nVIDIA 23.11-es driver volt installálva.

    Íme egy kis összefoglaló cikk:
    http://www.theinquirer.net/17120116.htm

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    BiP-nek:
    A 23.11-es driver CSAKIS WindowsXP alatt okozza a szóbanforgó stabilitási gondokat, miközben más nVIDIA driverek WindowsXP alatt sem. Okos ember ebből már látja, hogy a hibában a legnagyobb részvényes az nVIDIA, kisebb részvényes a Microsoft.

    udvari-nak:
    A KT333/A nem csupán 0.01 százalékkal lesz gyorsabb a KT266A-nál, hiszen az FSB is meg fog nőni 133 MHz-ről 166-ra. (Ezért a memória sebességre kényes alkalmazások akár 20 százalékot is gyorsulhatnak).
    Az ára pedig várhatóan nem 2.5-3-4-szerese lesz a KT266A-nak, hanem talán még olcsóbb is, ahogyan történt a KT266A-tal is a KT266-hoz képest.

    1.) Az nVIDIA 23.11-es driverének a világon semmi köze a te Matrox G400-as kártyádhoz.
    2.) A WindowsXP-s problémának sincs köze ahhoz, hogy Windows2000 alatt nincs gond a SiS735 + GeForce2ti kombinációval.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Parci-nak:
    Azt írtam, hogy a KT266A nemcsak gyorsabb, de még olcsóbb is, mint volt _előtte_ a KT266. Ezt előrevetítve alaptalannak látszik udvari azon félelme, hogy a KT333/A majd drágább lesz, mint a jelenlegi legjobb KT266A.

    Az, hogy a KT266A megjelenésével a KT266 ára még többet esett (és így olcsóbbak a vele szerelt alaplapok), természetes dolog, de semmiben sem cáfolja az állításomat.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Nekem is van SiS735-ös alaplapom (ECS K7S5A), mostmár 2 is, de azt kell mondjam, hogy komoly munkára alig használható. Mert bár a szolgáltatásai, a teljesítménye és az ára nagyon kedvező, egyszerűen képtelen vagyok velük elérni azt a stabilitást, amire szükségem volna. (Napi néhány tucat GByte adat folyamatos feldolgozása és továbbítása 100-as hálózaton keresztül). Túl gyakran fordul elő, hogy egyszerűen más adat érkezik meg, mint ami elindult. Ez elfogadhatatlan. (Szokványos Windows-os munkánál ettől még szinte teljesen tünetmentesek a gépek.) Remélem, hogy a SiS745 e téren jobb lesz. Ha nem, akkor csak játék célra lesz használható.

    VIA chipset-es alaplapoknál csak akkor jött elő az előbbi probléma, ha rossz volt a RAM modul, vagy ha SB Live volt a gépbe téve.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Ice-nek:
    A SiS7x5 sebessége dobogós, szolgáltatásai jók, ára pedig egészen kiváló. Kár, hogy a stabilitása nem egészen OK.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Ice-nek:
    Többségében RTL8139 alapú 100-as hálózati kártyáink vannak. 10 Mbites kártyánál (pl. RTL8029) lehet, hogy nem jelentkezne a hiba, de az elfogadhatatlanul lassú lenne. Az is lehet, hogy drágább 100-as hálókártyával sem jelentkezne, de ez egyáltalán nem biztos. (Lásd az SB Live esetét, amely relatív drágasága ellenére is kimondottan hajlamosít adatvesztéses kommunikációra sok rendszerben.)

    Számíthat még az is, hogy a gépedben csak 256 MByte RAM van. Ugyanis 512 MByte fölött szokott fokozódni a keleti helyzet. (Amúgy javaslom kipróbálni, hogy mondjuk egy 650 MByte-os CD image file-t át-FTP-zel a másik gépedre, majd vissza, és binárisan összehasonlítod őket (fc/b file1 file2).
    ------------------
    BiP-nek:
    A KT133-as chipset-nél is az volt a helyzet, hogy a RAM mehetett 133 MHz frekin is, miközben a proci kifelé (FSB) csak 100 MHz-en (100/133-as üzemmód). Ez valamivel gyorsabb a 100/100-as üzemmódnál, de azért nem közelíti meg a 133/133-as üzemmódot. Na most, ha egy KT133-as alaplapba beteszel egy 133 FSB-s procit, akkor (alaplaptól függően) esetleg beállíthatod a 133/133-as üzemmódot, de ez NEM lesz ugyanolyan stabil (és gyors), mintha a KT133A chipsetnél tennéd ugyanezt! Szólva a KT133 az nem KT133A.
    Na most, már van DDR333-as memória, de még nincs 166 FSB-vel menő Athlon. Így a SiS7x5-ek csak max. 133/166 MHz üzemmódban használhatók (DDR333-mal), és nem világos, mennyire lennének stabilak 166/166-mhz-en. Ez még a jövő kérdése.
    ----------------------
    danteshell-nek:
    AMD-s rendszerekkel is el lehet érni azt a stabilitási szintet, hogy a gépek hetekig éjjel-nappal folyamatosan (és intenzíven!) dolgoznak, bármilyen lefagyás nélkül. És ha ez bizonyos küszködéssel is jár, sokkal olcsóbban ki lehet jönni (azonos számítási teljesítmény mellett).

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    BiP (28)-nak:
    Az NEM kérdés, hogy a SiS745 tudja-e a 133/166 MHz-es üzemmódot, ugyanis 166 MHz-es FSB-t hivatalosan tudó proci hiányában csak 133/166 (vagy 100/166) üzemmódban kezelheti a DDR333-as memóriát. A kérdés az, hogy vajon mennyire lesz jó a 166/166-os üzemmódja - ha tudja.

    ------------------
    udvari (30)-nak:
    Nálad talán azért nem csinálja, mert szerencsés voltál az alaplappal. Egyébként
    - mond valamit az SMC és az Intel hálókártya (ti. szép számmal használunk ilyeneket is);
    - nem "dosnavigátorral" dolgozunk;
    - éppenséggel pont az tűnt fel, (miután találkoztam a jelzett hibával), hogy arányait tekintve nagyon sok más felhasználónak is gondja akadt az ECS K7S5A alaplappal, és pont a memória átvitellel összefüggésben;

    Újabban felvett bunkó stílusod pedig szemlátomást bántásnak szántad. Talán valami kisebbségi érzés által vezéreltetve. Szerintem hagyj fel vele!

    -------------
    nic (31)-nek:

    A KTI-ben ugyanúgy akad rossz hálózati eszköz, mint 3Com-ban, DEC-be, stb.
    Csakhogy pont olyan upgrade-et hajtottunk végre 2 gépen, amikor egyedül az alaplap lett kicserélve (ABIT KT7 Raid -> ECS K7S5A), és akkor jött ez az átviteli probléma. (A tápegység, a RAM, a proci, az alaplapi BIOS, a hálókártya, és bizonyos driver-ek cseréje, illetve hogy a Switch melyik portjára csatlakozunk, nem segített.)

    Amúgy a RTL8139-esek nálunk tudják a tényleges 6-8 MByte/s-ot. (Nálatok mennyi volt, hogy nem volt elég?)

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    udvari (34)-nak:
    - 2-ből 2 alaplappal átviteli hibák fordultak olyan hardware és software környezetben, ahol az előző alaplapokkal nem fordultak elő.
    - Az ellenőrzés képpen kicserélt, máshol jól működő alkatrészek is jelentkeztek a hibák.
    - Az interneten tájékozódva, mások is sok hasonló hibát tapasztaltak a nevezett alaplappal szerelt gépeikben.
    - Sokan vettek ilyen alaplapot, mert tényleg olcsó. (Gondoltam, az árkülönbség megéri, hogy tegyek vele 1-2 próbát.)
    - Nem állítom, hogy minden egyes ECS K7S5A rossz, hiszen még azt sem tudom biztosan, hogy mi okozza a hibát. (Lásd még az utolsó megjegyzésem.)

    A gépemet nem fogom hozzád vinni belövési célból, mert hogy pont hozzám szokták hozni őket (:-).

    A Memtest86 v.2.8 csekély hasznavehetőségét mutatja, hogy órák alatt sem jelezte a hibát, noha az a nagy file-ok FTP-zésével és összehasonlításával perceken belül demonstrálható.

    Utolsó megjegyzés:
    A második ECS K7S5A alaplapnál észrevettem, hogy az egyik SDRAM foglalaton belül az egyik érintkező nem áll jól. Ha ebbe a foglalatba nem teszek RAM-ot, akkor az átvitel látszólag rendben megy (de még további tesztelésre szorul). Előfordulhat, hogy az első alaplapnál is ez volt a gond (vagyis hogy gagyi RAM csatlakozókat szereltek az alaplapra). Ezt már sajnos nem tudom ellenőrizni, mert kicseréltettük egy másikra.

    ---------------
    BiP (35)-nek:

    A magam részéről kizártnak tartom, hogy csak "tuning FSB-vel" támogatná a SiS745 a DDR333-at, vagyis csak 166/166-on. Egészen biztos, hogy tudja a 133/166-ot is.

    ---------------
    zotyesz01 (36)-nak:
    Nyilván a 166/166-os üzemmód lesz a nagy dobás, de ehhez 166 FSB-s Athlon is kell.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Ice (39)-nek:
    Miért gondolod, hogy még nem hallottam kompatibilitási problémákról?!?

    Regisztráció: ehhez nincs kedvem, az ilyen fórumokon tapasztalható helyenként kimondottan faragatlan stílus és primitívség miatt.

    Azt nem értem, hogy pontosan milyen stabil alaplapod nem volt még.

    Ami az ECS K7S5A hangminõségét illeti, abban egyetértünk. Egészen jó a hasonszõrûekhez viszonyítva.

    Egyébként meg NEM fikáztam az ECS K7S5A alaplapot. (Olvasd csak végig a "guest" üzeneteket, a többségét én írtam. Sokkal több szempontból dicsértem, mint szidtam.)

    Az sem igaz, hogy fingom sincs róla, hogy mi a probléma. Ugyanis a memória átvitelnél keletkezik a hiba, amit stabilan ki is tudok mutatni (hamarabb, mint a Memtest86). Hogy miért jelentkezik hiba, az még több esélyes. Lehet a chipset, az alaplap felépítése (szórt kapacitások), a rossz minõségû csatlakozók, kondik, rossz tápfeszültség, stb. A kompatibilitási probléma nem valószínû, ugyanis a hiba 3 különbözõ gyártó olyan moduljaival is jelentkezett, amelyek más gépekben teljesen stabilan mennek.

    Az alaplapokban 12x100-as TBird-öknek kellene menniük, azokat elvileg nem érinti a "felhúzó ellenállásos" probléma (a lapok egyébként Rev. 4-esek, XP-re készen). Ennek ellenére az van, amit leírtam, 9x100-as TBird-del is.

    VIA chipset:
    Sehol nem írtam olyat, hogy az SB Live probléma csak VIA chipset mellett léphetne fel. (Az egy másik guest lehetett.) Én magam eddig VIA és Ali Magic chipset-eknél tapasztaltam, de olvastam még egyes Intel chipsetekkel összefüggésben is.

    Az SB Live probléma a hiedelmeddel ellentétben NEM driver szintû probléma. BIOS/PCI szintû, és éppen ezért driver-ekkel NEM lehet tökéletesen orvosolni. (A nekem szánt jótanácsodat legelõbb is magadhoz intézd!)

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Kedves Ice (42)!

    1.) Az XP-ket is erinti a dolog, ezert is kaptak egyes alaplapok XP minositest, masok meg nem.

    2.) A hibakat foleg 1333 es 1400 MHz-es TBird-okkel eszleltek, de ez nem jelenti azt, hogy a tobbinel eleve es semmilyen mertekben ne lephetne fel.

    Az SB Live problemaval kapcsolatban:
    ahogyan magad is idezted, a BIOS megfelelo kialakitasaval es beallitasaval lehet menteni a helyzetet (ha mar valaki mindenaron SB Live-et akar hasznalni). A VIA4in1 driver csak Windows-ban jelent egy meg atmenetibb toldozast.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    nyc (44)-nek:
    A mi statisztikánk szerint Az RTL8139-es hálókártyák kb. 5-10 százaléka eleve rossz. (Üzemképtelen, vagy hibás csomagokat produkál, stb.) De olyan olcsók, hogy még így is jó vételt jelentenek, hiszen egyszerûen kiválogatjuk közülük a jókat.

    Jópár éve szinte csak DEC kártyáink voltak (decnet hálózathoz), de leálltunk róluk, mert magasabb hõmérsékleten hajlamosak voltak meghülyülni. (Szórványosan még elõfordulnak, meg minden más is.)

    Mac-et szinte senki sem használ, mindenféle Windows és Linux/Unix gépeink vannak.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    én drukkolok a sis-nek csak nehogy ugy járjon mint a 3dfx!!! kevés tőke sok rosszakaró...

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    nyc (47)-nek:
    Ha csak 1 K7S5A-val lett volna gond, akkor jóindulatúan elfogadnám, hogy egyedi eset. De mivel 2-ből 2-vel, így minimum széria hibát sejtek.

    -----------
    udvari (48)-nak:
    Senki sem kérte, hogy a nyagamba zúdítsd a kuncsaftjaidat.
    Nem viszünk hozzád belövésre semmit.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    válasz udvari #34 üzenetére

    "tehát én addig nem használok gépet amíg be nem lövöm és ugyi az ecs laphoz minden info ill szerviz megvan hogy hibátlanul és stabilna fusson a többiek pedig ott tartanak ha a hiba létezik nem is tudják orvosolni"

    Nem azért vagyok Guest, mert paraszt vagyok, csak most hirtelen szeretnék kérdezni:
    tegnap óta van k7s5a-m, és az említett infok fellelhetősége érdekelne (indulat nélkül: bevallottan nem néztem még át, amit át lehetne...).

    József László

    prohardver vendég

Aktív témák