Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    válasz Tompo #6 üzenetére

    Mert mondjuk a Matáv/Westel/Pannon/Voda vagy a Mol is magáncég (ha nem is 100%-ban). Mit szólnál, ha ezeket vágná haza valaki? Vagy csak a betevő hálódat szüntetnék meg (ami ma már legalább annyira közüzemi infrastruktúra, mint a sima posta).

    Mondjuk az más téma, hogy ha a Mol százhalombattai finomítójának is olyan lenne a biztonsága, mint az Elender szervereié volt, és gyufával játszadozó kölkök fel tudnák robbantani az egészet, akkor ott elsősorban nem a kölköket büntetnék meg a közüzem veszélyeztetése miatt. :U

    A tej élet, erő, egészség.

  • joghurt

    addikt

    OFF
    A magam részéről belefáradtam abba, hogy a hülye médiának sikerült (bizonyos érdekkörök befolyásával egyetemben) összemosnia a hacker és cracker szavakat. Ezek amúgy is külföldiül vannak. Használjuk inkább a ''guru''/''szaki'' vs ''betörő''/''warezgyáros'' szavakat! :B
    /OFF

    Egy korábbi hozzászóláshoz: Ha egy IRL betörő/besurranó nem okozna fizikai kárt a behatolással, és csak cimkéket rakna ki a lenyúlás helyett, én igenis hálás lennék neki, hogy nem okozott kárt (noha megtehette volna), ellenben felhívta a figyelmem a sebezhetőségre. Nyilván nem repesnék az örömtől, de ehhez a szituhoz képest sokkal jobban ki lennék akadva, ha fel is forgatná és kirámolná a lakást.

    Más: Évekig ténykedtem gyökérként egy Linuxon sok-sok éve. Egy haverral volt egy megállapodásunk, hogy aki be tud jutni a másik gépére (és elmondja, hogyan csinálta), az kap egy Sport szeletet. Most ez olyasmi, amiért mindkettőnket le kellene sittelni 2-8 évre (a törvény betűje szerint manapság már igen!), vagy ezáltal biztonságosabb lett mindkettőnk gépe, és felhasználónk javát szolgálta az egész? :U

    A tej élet, erő, egészség.

  • joghurt

    addikt

    válasz dabadab #73 üzenetére

    Ez a párhuzam már nekem is eszembe jutott. :O

    A tej élet, erő, egészség.

Aktív témák