Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    Szerintem ez a dolog olyan csavarjuk a tényeket az ízlésünknek megfelelően. Van ez a mondat:

    ''Az AMD szerint az új szabványnak köszönhetően olcsóbbá válhat az alaplapok gyártása, hiszen míg egy standard méretű, többrétegű NYÁK-lapból általában két ATX-méretű alaplapot lehet csak kivágni, ugyanebből négy DTX lap és hat mini-DTX áramköri kártya készülhet.''

    Meg ez:

    ''Egy DTX-es alaplap egyébiránt 200 x 244 milliméteres''

    Egy full ATX alaplap 305 x 244 mm egy mATX-es 200 x 244 és 244 x 244 között van. Most akkor kérdem én. Annyival kisebb ez a DTX, hogy olcsóbb legyen összehozni mint az mATX-et, amit már nagy rutinnal gyártanak? Annyira komoly csatlakozóarzenálja van a DTX lapnak, hogy össze lehet vetni a fullos ATX-szel? Lehet majd DTX-re két vagy több VGA-t tenni?

    Nagyon kiváncsi vagyok arra is, hogy 200 x 170 milliméterre mit lehet felszerelni. Az az érszésem, hogy abba bár bajosan fér bele a VGA-nak való bővítőhely. Akinek van kedve hozzá, az ATX adatai alapján próbája meg kimérni, hogy a memóriafoglalatok, procifoglalat (felfogatóval), tápcsatlakozók, alaplapi chipkészlet, adattárak csatlakozói és egyebek elférnek-e egyáltalán a 200 x 170 milliméteren...

    Ahol ez a kis cucc érdekes lehet az a CPU-ba integrált grafikus vezérlős móka, de ott meg a miniITX-szel kell versenybe szállnia, ami meg 170 x 170 mm.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák