Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz Fiery #34 üzenetére

    Es felreertes ne essek, teljes mellszelesseggel a K8 mellett vagyok, azonban ha sajat cegemnel sajat szervereket kellene beszereznem, jelenleg (me'g en is) egyertelmuen az Intel alapu cuccok mellett tennem le a voksomat. Valami E7501 alapu cucc, dual Xeon, Intel markaju alaplap (pl. SE7501CW2), es le van tudva a gond a szerverrol.

    Amig azonban csak 1 procis gepeim vannak, AMD rulez :)


    Fiery

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz Fiery #34 üzenetére

    Kedves (#34) Fiery!

    Többfelé járok és jártam, ezért bizton mondhatom, hogy sokfelé használnak VIA chipset alapú szervereket. Az egy másik dolog, hogy bizonyos szférákban (pl. banki) erőteljesen ''elit'' kategóriákban gondolkoznak, és konzervativak. Azért az ilyen cégeknél is van változás (főleg, ha már lerohadt egyszer-egyszer a nagyon elit rendszerük).

    Írod:
    ''Hidd el, az 1 processzoros kategoria felett mar sokkal kevesbe szamit az ar es a teljesitmeny, es sokkal inkabb a nev. Pont emiatt kell nagyon kapaszkodnia az Opteronnak.''
    Egyetértünk. De szerintem ettől még az AMD igenis sikeres lehet (lásd az Opteron alapú meghirdetett szuperszámítógépek esetét), és a VIA is.

    Írod:
    ''Mellesleg pedig egy dual K8 cucchoz a legtobb vallalatnal szivesebben valasztanak AMD chipsetes alaplapot -- me'g ha az esetleg nem is olyan jo, mint a VIA vagy nVIDIA lenne.''
    Ez legfeljebb eleinte lesz így. Amint kiderül, hogy az AMD chipset-je kissé buta, kissé hibás (a többihez képest), és nem is javítják ki (mert az AMD a prociba öli a fejlesztési erőforrásait), fordul a kocka.

    Írod:
    ''Gondolom ha nem a Te penzed lenne, Intel procihoz Te is Intel chipsetes alaplapot vennel, netan me'g Intel markajut is.''
    Nem feltétlenül. Azt venném meg, amelyik
    1.) tudja az kívánt funkciókat,
    2.) az aktuális információk szerint a legjobban valósítja meg, és
    3.) elfogadható az ára.

    Pl. jelenleg SATA HDD-khez semmiképp sem vennék Inteles rendszert.

Aktív témák