Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • velizare

    nagyúr

    válasz VladimirR #23 üzenetére

    röhögni fogsz, de a következő dolog történt ((bme-vik) szabtech előadónk sztorija):
    a Nagy, bocsánat HATALMAS Hadseregünknek fejlesztettek egy mobil (hordozható) távolságmérő lézert. amikor elkészültek a cuccal, bejött egy őrnagy, aszt fogta a többmillás berendezést, izomból földhözvágta, ráugrott, megtaposta, majd teli csűddel elegánsan az íróasztal két fiókszekrénye közötti ''kapuba'' vágta a cuccost. mindezt a több hónapja ezzel szőröző mérnökök szeme láttára, azzala felszólítással, hogy abban biztosak lehetnek, hogy a Harcos (nagy Hával) tuti le fogja ejteni, rá fog esni, sőt, esetleg a cuccosnak egy komolyabb találatot is el kell viselnie, pl. ha aknára, vagy tankcsapdára fut a jármű, amiben van. no nem mintha nem adtak volna azért előtte a rázópadon több gét neki minden irányból, de azért el lehet képzelni a szitut. mindezek után ki lehetett vinni terepre tesztelni a lézert. :DDD

    ps.: a cucc egyébként azon bukott meg, hogy a ''jóképességű'' tervező nem gondolt arra, hogy a harctéren általában sisakot viselnek a katonák, és elfelejtette a kijelzőt úgy kialakítani, hogy sisakban is bele lehessen nézni... :C
    ps 2.: nem tudom, mi mennyire igaz, de azért hihetőnek hangzik, mégha a ''tesztelési eljárást'' kicsit ki is színezték az évek folyamán :DDD

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • LordX

    veterán

    válasz VladimirR #23 üzenetére

    font / köbhüvelyk? Nem lehetne valami ember számára értelmezhető mértékegységben?

  • pilóta

    nagyúr

    válasz VladimirR #23 üzenetére

    Az volt a kérdésem, hogy tudsz-e valami konkrétumot is. Mert az, hogy hallottam, vagy biztos van ilyen, hááát... az nem túl értékelhető információ.

    Szóval ahhoz, hogy egy laptop golyóálló legyen, ahhoz jó nehéznek és jó vastagnak kell lennie. Egy 7,62-es kalasnyikov közelről átlövi a vasúti sínt is, úgyhogy kell abba a laptopba anyag, hogy azt megállítsa. Én mikor lőttem vele, akor 100 méterről keresztüllőtte a 10-es betonvasat. Nem lepattant róla vagy megkarcolta, egyszerűen csinált rá egy lyukat. Ez van. A golyóálló mellény sem csak kevlárból van.
    Egyébként a kevlár egyáltalán nem kemény, csak baromi nagy a szakítószilárdsága, a kajak is elsűlyedne, ha csak kevlárból lenne, van ott még egy kis gyanta is, ami rögzíti :D

    Aki él és nem boldog, az téved!

Aktív témák