Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • mzperx

    aktív tag

    Nem 9500-ast, hanem FireGL X1 kellene, októberre ígérték... annak a megjelenése is csúszik a francba... a képminősége tényleg jó ezeknek a kártyáknak, csak kár hogy a korrekt OpenGL-t kihagyták belőle....

    Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

  • mzperx

    aktív tag

    válasz james #2 üzenetére

    Hát megszívtam a 9700-zal, nem CAD-hez kitalálva, de ezt tudtam is, de nem is lehet használni. Az nVidia normál kártyáit simán be lehet fogni CAD-re, de azok is csak kisebb szoftveres vagy hardveres átalakítás után lesznek az igaziak...

    Az ATi egyébként ismeri az általam felvetett problémát, azaz, hogy a natív OpenGL-t használó CAD szoftver nem hajlandó használni a 9700-at, de ''megnyugtattak'', hogy FireGL X1 az megfelelő lesz....

    Hát köszönöm, csak az árukban lesz többszörös szorzóval megspékelve.... azért kíváncsi leszek rá....

    Ja és mégvalami: a levél szerint a 9000 állítólag alkalmas ilyen célokra is.... nos hát hiszem ha látom... Addig is marad a jó öreg Ge4 ala Quadro...

    Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

  • mzperx

    aktív tag

    válasz Vidra #6 üzenetére

    Attól függ, hogy milyen CAD progihoz... HA középkategóriás progihoz kell (Solidedge, Solidworks, Inventor, Pro/Desktop,....) ahhoz szerintem bármilyen 3D-s videókártya megfelelő.... Ha nativ OpenGL-t használó CAD-hez kell (lásd Pro/E, UG), akkor valamilyen GeForce+Softquadro.... esetleg zárójelben - nagyon zárójelben -, hogy az ATi szerint a 9000 kártyák mennek Pro/E alatt, azt hogy ez a valóságban milyen azt nem tudom... Én a 9700-eset most cseréltem ki...

    Egyébként mit értesz alap CAD progi alatt?

    Azért figyelni is kell néha, mert a windowsnál előfordult bizonyos kártyáknál és bizonyos drivereknél előfordultak megjelenítési problémák (pl régebbi ATi kártyák+ProE, de ugyanezt el tudhja játszani egy Quadro 4-es is egy nagyobb P4 konfigban is)

    Ami nálam idáig bevált az az ASUS V7700 Deluxe + Softquadro, nálam ment vígan Quadro 2 Pro-ként....

    Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

  • mzperx

    aktív tag

    válasz Vidra #6 üzenetére

    Ja és még egy adalék, valahol valamelyik ATi-s fórumon olvastam, hogy a 8500-as Ati kártyák hajthatók az adott chipsetnek megfelelő FireGL kártyák meghajtóprogijával... hogy ebből mi igaz, mi nem, azt nem tudom, de ezt írták.

    Tény, hogy a FireGL kártyákat (8x00 chip) minden nagyobb CAD szoftvert gyártó cég supported kategóriába sorolja. Az is tény. hogy az ATi oldalán a driverek elvileg elérhetők - elvileg, mert hiába töltöd le, az installálásnál jelszót kér a telepítő...

    Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

  • mzperx

    aktív tag

    válasz rog #8 üzenetére

    Lásd Pro/E OpenGl támogatás, nem a windows meghajtóprogramot használ... mivel ugyebár tudjuk a Pro/E anno elég platformfüggetlen próbált maradni... ma már ez nem igaz...

    ez kb olyan, hogy a linux látja azt avinyót, amit Biosból letiltasz....

    Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

  • mzperx

    aktív tag

    válasz rog #11 üzenetére

    Pro/E gurutól hallottam, és nem magamtól találtam ki, Ö sokkal okosabb volt bálam és jóval tapasztaltabb , ezért vele nem fogok vitába szállni.

    Mondj egy jobb szót és akkor a következőkben azt fogom használni... ha a mostani hozzászólásokban bármely szakmai, nyelvi stb. érzékedet ez bántotta, akkor elnézést kérek, de ha ennyire bánt és szóvá teszed akkor mondj jobbat.

    Elnézésedet kérem... csupán olyan információkat próbáltam közzétenni, amelyekkel mások nem szükségszerűen rendelkeznek....

    Tapasztalatlanságomért elnézést... nem vagyok informatikus guru, csak egy szimpla efjlesztőmérnök...

    Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

  • mzperx

    aktív tag

    válasz utax #12 üzenetére

    Azért ez nem teljesen így van, mert amikor az ember saját zseb állja a cehet akkor mondjuk nem mundegy... pl. megveheted a quadrot is a sima Ge árának sokszorosáért, de ha ugyanazt a teljesítményt hozza neked mint a quadrosított Ge az adott általad használt progi alatt, akkor talán meggondolandó a dolog... De termászetesen igazad van, ha tényleg megéri a dolog....

    Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

  • mzperx

    aktív tag

    válasz SomY #14 üzenetére

    Én bevallom, hogy nem értek hozzá, úgyhogy passz... +D Studioval nem foglalkoztam....

    Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

  • mzperx

    aktív tag

    válasz rog #17 üzenetére

    Igazából nem tudom én sem hogy hogy kéne jól megnevezni. Lényeg, hogy nem a windowson keresztül kommunikál az adott eszközzel, hanem a saját driverén keresztül, ami a tervezőrendszerhez tartozik jelen esetben.

    Mondok egy nyilvánvaló példát: az AutoCAD-ek, még a windows alatt működők is hozták magukkal a nyomtató/plotter meghajtóprogramokat, amiket az AutoCAD-ből lehetett beállítani. Ezek a működtek úgy, hogy a Windóws nyomtatópanelén nem volt nyomtató, azaz pl wordből nem tudtál nyomtatni, mert ott azt mondja, hogy nincs nyomtató, míg AutoCAD-ből vidáman nyomta a rajzokat kifele...

    Tehát ennyi a tulajdonság, úgyhogy ehunn a feladat: nevezzük nevén a gyereket, azaz ki minek mondaná ezt...

    Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

  • mzperx

    aktív tag

    válasz SomY #18 üzenetére

    Hmmmm Hmmmmm.... kis aranyos.... Pro/E hez is jó...... Hmmmm Hmmmm csak az ára kicsit szép..... marada ajó öreg Quadro 2, vagy talán sikerül a mostani Ti4600-at meggyőzni arról, hogy ő igazából Quadro 4..... amihez kell ahhoz tökéletesen megfelelő leszen....

    Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

  • mzperx

    aktív tag

    A fent látott ábrát gondolom már mindannyian ismerjük, de én saját tapasztalatból mondom, hogy én is nagy rössel megvettem a 9700-as ATi-i, csak akkor koppantam, amikor a munkához használt tervezőrendszer beadta rajta a kulcsot... Úgyhogy kártya visszacsere és láss csodát a Ti4600 vidáman megy quadro 900 XGL ként is, és már az alap meghajtókkal is szépen muzsikál... Azaz a 3D Mark pontszámmal ezesetben semmit nem érsz, meg merem kockáztatni azt is, hogy a Specviewperf sem sokat jelentett... Nálam saját mérések alapján a két kártya (9700Pro és Ti4600) hajszálra ugyanazt az eredményt hozta, csak a turpisság akkor jött elő, amikor gyakorlatiasabbra kellett venni a figurát...

    Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

  • mzperx

    aktív tag

    válasz marcee #26 üzenetére

    Nos az egyik k'rtya az sima ASUS V7700-as k'rtya, ami GEForce 2 GTS, az vidáman megy Softquadroval. Amihez nekem kellett ahhoz Softquadroval lett megfelelő. Az újabb kártyám az Ti4600 az viszont alapból tudta azt, amit kellett hogy tudjon, ezért igazából a Quadrosításával nem foglalkoztam... annyi volt, hogy a Rivtunerrel erővel ráadtam a quadro funkciókat, ennek megfelelően újraindítás után a meghajtóprogram már mint Quadr 900 XGL telepítette a kártyát, de igzaábó amire használtam semmi változást, teljesítménynövekedést nem tapasztaltam.... a hardveres átalakítást senkinek nem javaslom, mert aki idáig megcsináltatta rosszabbul jáért, mintha úgy hagyta volna ahogy volt....

    Mi az a nvMaxtreme? Bevallom, hogy nem hallottam róla.....

    Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

  • mzperx

    aktív tag

    válasz igi #29 üzenetére

    Ühümmmmm..... de ha módósult a téma.... mindegy ..... hogy Neked eleget tegyünk ezúton kérem az illetékes házigarázdát, hogy valamilyen más címmel tegye át a nem ide szervesen kapcsolódó üzeneteket... Lehet a topic címe akár a kolléga átlal javasolt is :))

    Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

  • mzperx

    aktív tag

    válasz james #31 üzenetére

    Én a 9700 miatt izélgattam jócskán az ATi-t, aztán nagy nehezen sikerült összekerülni egy hozzáértő emberrel. Nos ő továbbra is állítja, hogy CAD-hez a 9000 kártya működik... Nos én hiszem ha látom... DE rákérdeztem arra, hogy mi van a FireGL X1-gyel.. Azt írta, hogy a kiadás időpontja még tisztázatlan, de az biztos, hogy AGP PRO-t használ... amennyiben a PROHARDVER CAD-es témát hajlandó szárnyai alá venni, akkor édekes lehetne ennek a kártyának a tesztje...

    Addig marad a Quadro...

    Az OpenGL-lel igazad lehet... A CAD-es progik saját openGL támogatása lehet, hogy csak egy-két rendszerre korlátozódik, de ha ezek a piac vezető szoftverei, akkor nincs mit tenni...

    Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

Aktív témák