Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Speed® #49 üzenetére

    Neked nem esett le, pajtás.

    Azzal nincs gond, hogy te win98-at akarsz használni. Azzal van a gond, hogy hőbörögsz, hogy nem lehet win98-at használni egy még kvázi meg sem jelent, csúcstechnikás rendszeren. Egy mostani 975X chipsetes alaplappal és P4 965-tel IS tudsz win98-at használni. Nem elég? Mért kell neked Conroe-s rendszeren win98, ahol már nincs pata?

    Szóval én nem szólom le a win98-at, naponta találkozom esetekkel, hogy azt használunk és kész (azt szokták meg, arra van licensz), a bajom azzal van, hogy mért kell ragaszkodni egy problémához, amikor az a probléma valójában nem is létezik. Win98 kell? Használj mostani cuccokat. A legmodernebb SATA-only alaplap kell? Nem fogsz win98-at használni.

    A kényszerpálya szúrja a szemedet? A zsiguli motorját kalapáccsal és villáskulccsal szereltük, gyújtás állítottunk. Remek volt anno. Most meg egy CR turbódízelhez hozzá se lehet szagolni, mert annyira komplex rendszer. A kurva anyját a TDI/HDI fejlesztőknek, mert nem lehet villáskulccsal szerelni... Az egész élet kompromisszumokból áll, szóval tök felesleges ragaszkodni még egy kompromisszumhoz, amit egyébként rémegyszerű megkötni.

    Az informatika fejlőtik. Reményeim szerint meg az ATA szabvány mindenestől tűnik el a süllyesztőben és átadja helyét valamilyen SCSI rendszernek, lehetőleg vékony kábellel. Vagy létrehoznak egy egységes belső csatolófelületet, amelyen minden eszköz kapcsolódik az alaplapra, és nincs inkompatibilitás. Vagy most itt álljon meg minden, mert valakinek win98-at kell használnia?

  • Tithian

    őstag

    válasz Speed® #49 üzenetére

    Ahogy én tapasztaltam, minden játék (biztosan van kivétel is) fut XP alatt, a DOS helyett pedig ott a DosBox.
    Amúgy nem tudom, miért érné meg XP helyett 98-at használni.

    A DVD-írókról: egyfelől nem értem, miért vesznek az emberek középszerű termékeket (Samsung, Lite-on), ha a legjobb meghajtók (pár hónapja a NEC3520-at, a Pioneer-109-et, és a Benq 1640-et értettem ez alatt) is ugyanolyan olcsón megkaphatók (tudom, még nincs S-ata verziójuk, de Pata piacon is elkel minden), másfelől nemigen fogom lecserélni a jól működő meghajtómat, amit már a DVD-írás nem fog meghaladni, mert képes például DL lemezeket is írni, s a DVD-írás olyan sokat már nem fog gyorsulni.

    </örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

Új hozzászólás Aktív témák