Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    válasz Duck663 #3 üzenetére

    Igen, asztali és noti fronton ennek az egésznek nem látom az értelmét... olyan szinten vissza tudnak már venni a mai procik, hogy itt minimális a lehetséges energia spórolás (a többi komponens fogyasztásához mérve).
    Ráadásul ez is... oké, szuperül ment, vált a másik magra... és ez mennyit fog lassítani a futáson? (plusz a max teljesítmény azért is esni fog, mert a butított magok ilyen helyzetben várhatóan semmit sem fognak csinálni, hiszen nem támogatják a szükséges utasításokat... tehát nem fog hozzáadódni, csak majd a marketingesek asztalán persze kis csillagozással)
    Tablet, telefon, ahol esetleg megéri, ott ez a kicsi spórolás is jó lehet, de a gyártóknak is lehettek kétségeik erről, azért is születtek Big.Little esetén olyanok, ahol ugyan azok a magok voltak mindkét kupacban, csak eltérő órajellel...

  • Male

    nagyúr

    válasz Fiery #7 üzenetére

    Na igen, az a könnyű része, hogy jön egy olyan utasítás, amit csak a nagy tud, akkor átdobni rá, de vissza... lehet, hogy onnantól marad a nagyon az adott szál?
    Terhelés csökkenés is lehet, amit a többiek írnak, de az meg sok dobálást okozhat, ha nem konstans a terhelése az adott szálnak, viszont a hiányzó utasításra meg mindig szüksége van, amikor van számolni valója.

    Duck663: Az még egészen sokat eszik akkor. Nekem a kis gép, Celeron 1610-el, minimális terheléssel (netet oszt, letöltés), konnektorból mérve benéz 20W alá... és ebben proci, alaplap, memória, 2 SSD, egy plusz hálókártya egy gigabites switch (a gépből kapja az áramot), 3 darab 12-es venti és a táp hatásfoka is benne van. Ebből a procinak nem sok jut ilyenkor... 5W fölé nem tippelném... ha a két normális mag helyett két kis mag dolgozik benne, akkor mennyivel kevesebb ez? 5 helyett 4W? Ez a teljes rendszerre nézve kemény 5% megtakarítás, nagyobb chip méret mellett, és rengeteg probléma árán... és közben a chipsetet meg legyártják hozzá nagyobb csíkszélességen, mert annak az is jó alapon, és ennek a többszörösét elbukják azon :DDD ...szóval ez nagyon olyan iránynak néz ki, mint amit sokan mondanak most az autók kapcsán, hogy iszonyatos költségek árán faragják le a károsanyag kibocsájtásukat, aminek az össz szennyezésre minimális a hatása, miközben más területeken nagyságrenddel kisebb befektetéssel összességében sokkal többet javíthatnának a helyzeten. (Amit írsz is, lehetne faragni a memóriákon, de a chipset részen is.)

  • Male

    nagyúr

    válasz Hieronymus #19 üzenetére

    Maga a váltási idő, ha nem egyszer vált át, hanem oda-vissza pakolja a szálat, az mennyit lassít... erről írtam.

    Ha nem energia takarékosság, akkor meg semmi értelme, a kisebb magokat ez esetben el is lehetne hagyni.
    Az ARM-ot meg bambano közben írta is... már az is rengeteg problémát vet fel, hogy eltérő képességű magokat pakoljanak így össze, hát még ha nem csak pár utasítás megléte a különbség, hanem kompletten más architektura... ( aztán ha megcsinálják valahogy, komoly szoftveres támogatással, mert anélkül nem fog menni, na abból mennyi biztonsági rés jön majd létre... )

  • Male

    nagyúr

    válasz Hieronymus #25 üzenetére

    Dobálgatja, de azonos magok között... és ma is gyorsabb, ha lefixálod egy adott magra az adott szálat.
    Az ARM kompletten másik architektura, nem csak egy pár másik utasítás amit az x64 nem ismer... ott a cache, ott a memória például... nem lehetetlen, csak éppen bonyolult és költséges.

Új hozzászólás Aktív témák