Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Dester31 #5 üzenetére

    Egy szabvány váltás "másnapján" két új készüléket összeengedni, egy nem kipróbált kábellel, elvárva hogy mindegyik a képességének a abszolút a maximumát hozza, azt mondanám hogy ahhoz korán van még. Mert úgy 1-1,5 év mire annyi készülék lesz kint a vásárlóknál, hogy a bejövő visszaélések alapján meg tudják kielégítően írni azt az 1db fw. frissítést, amit egy consumer termékre rá szokás szánni, azután lehet ilyen komoly elvárásokkal élni.

    Amúgy közvetlen a gyártás utáni állapotban lévő, még nem használatba vett csatlakozókat érdemes - szigorúan kikapcsolt állapotban- alkohollal lezsírtalanítani, és többször újra csatlakoztatni, mert úgy fognak stabil fémes kontaktust adni, működni rendeltetés szerűen.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Dester31 #17 üzenetére

    Ha sikerült validáltatni a készüléket akkor az az implementáció biztos megfelel a szabvány előírásainak, de magát a validáltatást, bemérést egy legalább 10-100x akkora értékű berendezéssel végzik el, ami természetesen mindenben tekintetben magasabb minőséget képviseli, mint az implementáció a működéséhez igényelne.
    Majd jön a gyakorlati "Worst-case teszt" ami keretei között megnézik, hogy egy általánosan kapható olcsó kábellel, olcsó kereskedelemben kapható készülékkel összepárosítva, tud-e egy határ értéken belül maradni, (ami ugye nem 0.0000% hibát jelent) akkor kiadják gyárthatónak a készüléket.

    Szóval az hogy a szabvány követelményeinek megfelel, az nem azt jelenti, hogy minden ellen be van védve a készülék, az "csak" szükséges feltétel.

    #18 Reggie0: Te is tudod hogy ott nem a közeg limitál, és az USB porotokol elég sok hibát megenged, anélkül hogy el tudna veszi átvitel közben az adat.

Új hozzászólás Aktív témák