Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    válasz e=mc² #46 üzenetére

    Lehet hulye kerdes, vagy csak en vagyok tudatlan, de akkor miert is a BD-t valasztottak megis gyoztes szabvanynak?
    Amit leirtal az nem eleg indok ahhoz hogy megis a HD-DVD nyerjen?

    Nem a lemezeket gyártó ipar döntött, hanem a stúdiók. A Sony/BDA jobb ajánlatot tett és megígérték a nagy stúdióknak, kiadóknak azt is, hogy a jelenlegi gyártókapacitás fel fog nőni a feladathoz, lesz elég gyártó. Az optikai lemezeket gyártó ipar csak ül(t) a seggén, mert amikor 7-8 éve a legnagyobb beruházások megtörténtek a DVD-gyártáshoz, abban a hiszemben voltak - vagy még vannak is -, hogy amikor tényleges igény lesz a nagyobb lemezekre, akkor majd átállnak HD DVD-re fájdalommentesen. Na ezzel az iparral helyezkedett szembe a Sony, hogy ne a kialakult, kiépített csapás mentén menjen tovább a dolog, hanem váltsanak az ő formátumára. A nagy stúdiók megették, ami persze nem jelenti azt, hogy most eljött a BD-forradalom. A többit meg már leírtam sokszor.

    [ Szerkesztve ]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák