Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    válasz dezz #37 üzenetére

    Dehogy céloztam én a HWSW-re, még csak nem is magyar oldalakra gondoltam, ne idegelj, már megint megpróbálsz engem besorolni cégek, most épp portálok mellé.

    Ebben a bizniszben 250 millió dollár igencsak egetverő összeg, bármilyen furcsán hangzik, ugyanis eszement mennyiségű lemezt kell legyártani ahhoz, hogy a gyártónak ez a pénze visszajöjjön. És ez csak az idei remélt mennyiséghez szükséges befektetés. (Hollywood ebbe nem fog pénzt rakni, nekik ez túl közvetett befektetés lenne, na meg évek óta európai és távol-keleti tőkét kénytelenek bevonni a filmek készítésébe is, nemigen van erre költhető pénze a stúdióknak.)

    Az ipar soha nem úgy vált irányt, ahogy a pillangó repdes ide-oda, hanem iszonyatos pénzbe és erőfeszítésbe kerül új mederbe terelni a szélesen hömpölygő, már kivájt mederben hullámzó, megszokott folyókat. A Sony pontosan ezt akarja, rávenni a teljes optikai lemezgyártó ipart, hogy javarészt adjanak fel minden eddig felhalmozott know-howt, vegyenek új gyártósorokat, béreljenek új szakértőket, szálljanak be egy olyan hintába, ami szinte csak és kizárólag a Sony érdekkörének kedvez. A távol-keleti gyártókról: a Riteket nem tudta rávenni a Sony, hogy a meglévő egy gyártósor mellé továbbiakat állítson üzembe, a CMC meg egy évvel elhalasztotta a BD-re való beruházást, ugyanezt tette a legnagyobb indiai OEM gyártó is Semmi komoly kapacitás nincs még. A HD DVD-t - vagy inkább a Toshibát - magára hagyták a marketinges küzdelemben, pontosan ugyanazon okok miatt, amiért a BD-nek sem dőlnek be igazán. Csakhogy míg a BD-re történő beruházás - ha nem jön be - visszavonhatatlan veszteség, addig a HD DVD-t egyik napról a másikra el lehet kezdeni gyártani, vagy le lehet vele állni, minden jelentősebb beruházás és veszteség, hiábavaló elkötelezettség nélkül. Már ha van rá igény. De egyelőre úgy tűnik, hogy nagyon lassan mozdulnak a gyártók, a DVD-ben még jó sok pénz van, amit ki lehet aknázni.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák