Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Hihetetlen, hogy meg a mostani helyzetben is kepesek kizarolag intel cpu-kkal utjara engedni egy teljes sorozatot. :(

    szerk: gyors megneztem a HP honlapjat, elitebookbol is van nekik vagy husz inteles, es egy nyamvadt Ryzenes
    (2700U) konfiguracio.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Noukoum #2 üzenetére

    Atlagfelhasznalo nem Hp probookot meg elitebookot vesz, hanem valami konzumerkategorias fos msi-t vagy hasonlot.
    Probook/Elitebook az a valami, amit ha meglat az atlagfelhasznalo, akkor annyit lat, hogy a matricakon kisebbek a szamok, megis dragabb, es johet a trivialis es unalmas reakcio: "Hat ki az a hulye, aki ilyet vesz?!"

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Busterftw #4 üzenetére

    Nem tudom eldonteni, hogy ez a kerdes most komoly, vagy csak trollkodsz, ugyhogy valaszolok ra ugy, mintha komoly lenne:

    - Intelnek gyartasi gondjai vannak, nem tud eleg procit szallitani a partnereinek
    - Konkretan pont a HP nyilatkozta par napja, hogy ha a kovetkezo negyedevben lefele mennek a grafikonok, az az intel hibaja (tobbek kozott) a fenti ok miatt
    - Havi/heti szinten jonnek az ujabb spectre variansok, amikre csak szoftveres javitas van, amitol csokken az Intel cpu-k teljesitmenye, ami egy vekony laptopnal sokkal nagyobb problema, mint egy asztali gepnel (melegedes, zajszint, akkuido, haz homerseklete, es ezek osszessegekent felfoghato altalanos komforterzet csokkenes)
    - AMD oldalon nem csak hogy letezik versenykepes termek (vegre!) de szallitani is tudja azokat
    - Mivel Ryzenes Elitebbokjuk mar van, kijelentheto, hogy atment az AMD a szukseges teszteken top business kategoriaban, tehat gondolkodas nelkul beszerelheto small business kategoriaba is

    Kb ez a mostani helyzet.

    Persze, netto ongyilkossag lenne mindenfele intel alapon nem kiadni egy szeriat, de kizarolag intel alapon meg netto butasag.
    (Vagy csak siman megint csinalja az intel a szokasos jofej -amugy illegalis- "tamogatasi rendszeret".)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Lacc #12 üzenetére

    Mi vele a problema?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Lacc #14 üzenetére

    Ez milyen laptopban volt? Nem lehet, hogy a hutese gyenge?

    Support meg az AVX/AVX2-re: az, ha valahol ennyi a support, hogy ha valami nem mukodik, nem tudnak segiteni, a no comment kategoria. Ha mukodik, akkor nincs mit segiteni, ha nem mukodik, akkor meg nem tud, azon kivul, hogy mukodnie kene? Ez kb a definicioja a haszontalannak.

    Az i5 6300U ugyan ugy 15W TDP-s proci, annyira nem is regi, szoval szvsz az lett volna a meglepo, ha tobb, mint 5-10%al gyorsabb a 2700u. Plane, hogy a 15W TDP-ben Ryzen oldalon ott van meg egy integralthoz kepest eleg combos vga is.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Busterftw #24 üzenetére

    Nem csak a DIY piacon, az a gond. Az Intel szokasahoz hiven "okosan" nyilatkozott. Azt mondta, hogy a megkotott szerzodeseket teljesitik, amibol valoban az a kep jon le, hogy OEM fronton minden oke, csak ez nem igaz, mert csak a mar akkor megkotott szerzodesekre vonatkozik, az ujakat meg mar nyilvan mashogy kotik az informaciok birtokaban.
    HP nyilatkozat:
    "The HP Inc. boss was not as optimistic about the coming months, however. Weisler told analysts that HP expects to see PC revenues held back in the first fiscal quarter of 2019 because of the looming CPU chip shortage.

    Weisler reiterated an earlier warning that Intel would not be able to get enough chips out to meet demand, and that could have a short-term impact on HP's bottom line.

    "We are seeing that impact across multiple families of core products, they have an affect on both the high and low end of the range," Weisler told analysts on a conference call.

    "This is just something that we have to work through with our customers, suppliers, and our sellers in the short term.""

    Szoval, a valaszom mindneki masnak is: Ertem, hogy miert adnak el tobb inteles laptopot. Sot, nem sokkal ezelott En is csak intellel szerelt laptopot voltam hajlando megnezni egyaltalan (mind a harom laptopom -ket sajat es egy ceges-) inteles. Viszont amikor az Intel ilyen gondokkal kuzd, es olyan szinten, hogy a legnagyobb partner mar nyiltan kimondja, hogy ebbol gebasz lesz, akkor egy uj szerianal egyetlen konfiguracionyi alternativat sem adni szerintem minimum kulonos.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #45 üzenetére

    Mondjuk ugy, hogy akkora arccal irtal egy irrelevans valaszt, hogy le tud ra szallni egy 747-es. :U
    A kerdes ugy szolt, hogy mi a francert van az, hogy pont most van elinditva egy erdemlegesebb sorozat AMD nelkul.
    Erre jossz ezzel a marhasaggal, hogy Te majd engem jol felvilagositasz arrol, ami egyebkent tok trivialis, ismert teny, csak eppen a kerdesemben vazolt teny teny marad, a kerdes jogossaga pedig szinten marad, valaszt pedig nem adtal ra, csak egy eddig kulturalt es szakmai jellegu beszelgetesbe szalltal bele paros labbal. Szerencse, hogy az arcod akkora volt, hogy lelogott a labad ele, igy serules nem keletkezett senkiben. Max az arcodban, de ilyen stilus mellett ehhez valszeg mar hozzaszoktal, szoval remelem nincs nagy gond. ;)

    "Te hogy látod ezek után a hozzászólásod?"

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #48 üzenetére

    Ember, az elitebook-ban mar benne van... Ezek utan eleg nehez elkepzelni, hogy a probook-ba tesztelesi/minosegbiztositasi okok miatt nem kerult bele. :U

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák