Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzs3ko

    tag

    válasz atti_2010 #59 üzenetére

    Nos gyorsan rákerestem de csak ezt találtam hirtelen:
    Common 3D display technology for projecting stereoscopic image pairs to the viewer include:
    * Anaglyphic 3D (with passive red-cyan glasses)
    * Polarization 3D (with passive polarized glasses)
    * Alternate-frame sequencing (with active shutter glasses/headgear)
    * Autostereoscopic displays (without glasses/headgear)
    ( Forrás )

    Tehát az Anaglyphic 3D feltétele a Vörös-Cián szemüveg és a megfelelő alapanyag> [kép]
    A polarizációs 3D ahol a szemüveg lencséje polarizálja a képet: Technikai sötétség angolul
    Az "Alternate-frame sequencing" is valami hasonló lehet mert ahoz is dupla kamerával rögzítik az anyagot
    Utolsóként maradt az Autostereoscopic [link]

    Nos tehát erősen úgy tűnik hogy vagy a polarizációs vagy az azt követő "Alternate-frame sequencing" ( nem ismerem a szakzsargont : ) lelhető fel nvidia és ati megoldásaiban, a hozzájuk tartozó szemüvegek alapján.
    Mindenesetre a Nintendo 3DS a negyedik eljárást alkalmazza.

    Saját részről nem tudom megítélni hogy szükség van-e 200 Hz-es tévére, lehet az 50 is bőven elég hiszen 24 Hz-es filmet is zavartalanul néz az ember ezeken a tévéken, illetve még nem is próbáltam elsőkézből. Nálam pl. a VGA szerint pedig 60 Hz a frissitési gyakorisága a tvnek. Persze ez csak elméleti gondolat, hiszen nem adják azt olyan olcsón a gyártók, természetesen 3D ready és 1.4-es HDMI kritérium meg kell majd legyen // Újabb rókabőrnyúzás :(((
    Mindenesetre egy CRT-n működik ez a megoldás.
    Ha valaki esetleg használta tft-vel írhatna a tapasztalatokról:

    Avatarhoz még annyit hogy maga a film nem tartalmazott 100 %-ig 3D-s elemeket, néha egy két jeleneten keresztül nem volt 3D-s rész, vagy csak egy szereplő, egy tárgy vagy valami ami a középpontban ált, az volt 3D-s. Gondolom ez szükséges volt ahoz hogy a hosszú időt kibírják az emberek a moziban

    (#61) Úgy gondolod elfogult lennék ? :W

    Szerk: Részemről én örülnék ha mindkét VGA gyártó erősen támogatná ezt mert akkor a tv gyártóknak nem lehetne akkora sanszot adni az "ÚJ" technológia irreális árképzésre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák