Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz tatala77 #45 üzenetére

    A Linux is ingyen van. Ipari mennyiségben nem telepítget senki, hanem imagel. Egy Linuxxal legalább elmondhatnák hogy valóban lehet is használni valamire azt a notit (netezni, filmet nézni) ha már Windowsra nem futja. FreeDOS-al ezt azért egy magyar ellenőr se hinné el.

  • ViZion

    félisten

    válasz tatala77 #45 üzenetére

    Vannak most is OS nélküliek... De amúgy a linuxok (mármint a nagyobb disztrók) 80%-a gond nélkül felmegy egy pillanat alatt. Anyámnak vettem egy nagyon alap lapost, tényleg csak netezik (FB, e-mail), még filmet sem néz, ezt még én sem értem miért. Lényeg, h egy hétig telepítettem, cserélgettem és teszteltem rajta a linuxokat. Mobilnetet gond nélkül felismerték, wifihez kellett csak lan-ra dugni, sok disztróban nem volt meg hozzá a zárt driver (jogi okai vannak, mint az MP3, NTFS és hasonlók kezelésének is). Amúgy LinuxMint lett a befutó, az tetszett neki. Ubuntu, Lubuntu, Fedora, Mint KDE, Xubuntu, OpenSuse, Elementary, Peppermint voltak rajta.

    A gépekkel adott win árát ne hasonlítsd a külön kaphatóhoz, hasonló laptopot alig 8k-val drágábban kaptam volna oem win-el, csak a linux elég és takarékosabb is.

    nlpK: régi nyomtatókkal, scannerekkel van csak szívás, utóbbi pár évben mást mindent megtalált tök egyedül. Már wifihez és mobilnethez sem kell konfigot szerkeszteni, megtalálja, felrakja. Anyám gépén egy dologért kellett konfigba nyúlni: nem jegyezte meg, h restart után BT-t hagyja kikapcsolva.

    lorincmate: fel kell dolgozni, hogy PH!-n mindenki vájtfülű HC gémer... :D

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák