Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Owl #18 üzenetére

    Azért a magyar piac elég sz@r az, hogy visszasírod a 2000-es éveket egy dolog, de a magyar pc, consumer piac összeesett, a sulinet kinyiffantotta. Gyakorlatilag mikor a Sulinet megjött és miután befejeződött, kb 5 évre tacssra tette a piacot, ez meg pont arra volt elég, hogy a kiskereskedelmi piac nagy vadjai kihulljanak. (Mistral, Bluefish (ami ugyan csak ​​Franchise volt)), ebből ma már csak az Aqua van meg, a többi kihullott.

    Vannak még nagy öregek, mint a Royal Hardware, de ezekből a cégekből nagyon kevés van mostanában. Amik jöttek pedig vagy csak részben, vagy csak érintőlegesen érintik a számítástechnikát. Ott az edigital, vagy az átalakult Aqua de ezek már női butyit is árulnak a kötelező vasaló, és a fúrógép mellett.

    Igazi hardware nagyvad, aki kisker is nincs, mint a méltán legendás mistral volt, persze kinek milyen szempontból legendás, de ami nem vehető el tőlük, hogy azóta sincs akkora kifejezetten számtek kisker mint ők voltak akik csak hardverrel kereskedik. De ilyen volt a notebookban a notebookstore, vagy a Macropolis is.

    Ezek eltűntek, de cserében vannak nekünk sz@rn@gykereintk, akik szarrá lehúznak mindenkit akit tudnak. Na tőlük ne akarj semmilyen árut, infót semmit.

    Ameddig volt mellettük egy akkora kisker, ami a legtöbb nagykernél is nagyobb volt mint a Mistral, addig pofa lapos volt, mert nem tudtak vele versenyezni, és kénytelenek voltak a nagykerek kiskerekkel is jobban foglalkozni, de amióta erre nincsenek rákényszerítve plusz megjelentek a hardver-t is árusító "műszaki" áruházak, azóta semmire nincsenek rákényszerítve.

    Röviden a Prohardvert kiszolgáló kis üzletek száma, mérete ahol Te és sokan tudnak vásárolni megcsappant, nincs üzlet aki ilyenbe beszállna, mert ezek az üzletek forgalom szempontjából elenyészőek.

    Tehát örülni kell, hogy ez ez is van, ez nem USA, vagy Németország ahol szakadásig van hardver és lap is ami bemutatja (laptopmag, notebookcheck stb), és már nem is a 2000-es évek, ahol még a PC piac ment, ez Magyarország ahol az embereknek közel nem annyi pénzük van mint 10 - 15 évvel ezelőtt, és / vagy nem is költenek ennyit hardverre.

    Ez van.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #54625216 #33 üzenetére

    A tabletes dologban igazad van, de ezt megint ráhúzni Magyarországra badarság lenne, mert ez nyugaton hatványozottan így van,

    Az az alapvető baj tehát, hogy a kiskerek egyszerűen nem érzékelik, hogy változtak a piaci igények.

    Ehhez egy dolog kellene, amit írsz ez a Nyugat-Európa, USA példa, csak ehhez pénz kell. Állomvilágban élsz ha azt gondolod, hogy a nyugati mentalitást rá akarod húzni a magyarra, a magyar nem így gondolkodik.

    Szolgáltatás? Mire gondoltál?

    Ha arra gondoltál, hogy a magyar majd fizet egy kitelepítésért 50 - 100 000 Ft-ot akkor azt most el is felejtheted, erre az embereknek nincs pénzük. Vagy arra, hogy fizetnek havonta akár 5 - 15 000 Ft-os supportra. Mert erre a magyar társadalom nincs berendezkedve.

    Ez az egyik, a normális Wifi hálózat elmélet ott bukik meg, hogy gyakorlatilag ma már majdnem csak olyan routereket lehet kapni, ami kb 5 lépésből működik. Nem kell semmilyen szolgáltatás. Ha olcsón akarsz valami picit jobbat, tegyük fel Mikrotik-et, akkor ahhoz érteni is kell, ami megint pénzbe kerül, ezért nem fogja megvenni az átlag ember az Asus, TP-Link, LynkSys, D-Link stb routerrel szemben.

    NAS-ra az átlag ember soha nem fog költeni. Mert egyrészt erre nincs igény, másrészt pedig ebből adódóan nem lenne rá kereslet sem.

    Magyarországon a kéz kezet mos működik, ha nem ismerlek, nem bízom meg benned, ha nem bízok meg benned, akkor nem állok szóba veled, és pénzről ne is beszéljünk, ha fizetni kell, akkor nem kell. A magyar nem fog fizetne, csak, ha nagyon kell, és akkor is megkérdezi mennyit engedsz a feléből, egyrészt nincs pénze, másrészt a szocializmus aminek vége 28 éve még nem volt olyan messze, hogy ez a mentalitás kikopjon. És ez akkor is így van, ha a haver annyit ért a számítógéphez mint az agysebészethez 16 évesen... A haver akkor tűnik el, amikor éppen baj lett...

    Komplett rendszereket szerintem hajlandóak lennének webshop helyett szakértőtől vásárolni főleg, ha járna mellé szaktanácsadás, telepítés, karbantartás. Persze ehhez üzleti modellt kellene váltani siránkozás helyett, az meg ugye fáradtságosabb.

    Magyarországon ezt max olyan cégek fogják megengedni, amiknek a bevételül 300 - 500 millió környékén van abból nem sok van. Egy kis utazási iroda, vagy könyvesbolt, vagy kocsmában nem egy külső cég fogja megoldani ezeket, hanem a haver... Ha minden kötél szakad, akkor fizet...

    Ez nem működik Magyarországon amit írsz.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz -NRGyP- #36 üzenetére

    A Mistral-t konkrétan tudom, miért zárták be, de nyugi messze semmi, de semmi köze nem volt a Sulinet-hez.

    Én meg konkrétan tudom, hogy ez erősen közre játszott. Ugye azért csúsztatás van a mondandódban, mert a Mistral akkor már csak egy üzlettel rendelkezett a 1x-ből ugye? Az az ha ez úgy zajlott volna, hogy az összes város összes üzletét bezárja egy időben, akkor OK igazad van, de konkréten mikor bezárták, akkor már köze nem volt az 5 milliárdos fénykorához, meg üzlet, és alkalmazott számhoz.
    Az, hogy ott dolgoztál pont semmit nem jelent.

    A Mistral-t konkrétan tudom, miért zárták be, de nyugi messze semmi, de semmi köze nem volt a Sulinet-hez.

    Pontosabban mikor másodszorra mentek ki akkor zárták be, mert először ugye nem.

    de azért ment ott egy-két dolog, de azt hiszem a tékozló homáron sok minden fent is van ha érdekel nézz rá

    Nekem nem kell ránézni, pontosan tudom...

    Mint a legtöbb magyar cégnél, csak a Mistral pont volt akkora, hogy bárkinek szúrja a szemét, a magyar piacon. Ha nem is az utolsó 2 évben.

    de hát nem az eladó/szervizes döntött a garis dolgokról, hanem a tulaj, azt meg be kellett tartani, ha dolgozni akartál.

    A szervízvezető helyettes döntött 1000 esetből 999 esetben, ha Ő nem volt akkor a szervízvezető.

    A tulaj max akkor ha már a kettő felső vezetőnek nem sikerült. Az üzlet politika megint más kérdés. Az pedig megint más kérdés, hogy a fogyasztó védelmi törvények akkor sem a fogyasztónak kedveztek.

    Na csak ennyi, egyébként nem tudom a többi céggel mi történt, de az általad említettről konkrétan igen :)

    Hát te tudod.

    Azóta szerencsére milliószor jobb és teljesen más munkám van, itt nem is félek az ilyen meglepetésektől. Itt nincs rá szükség és be sem jutnának :))

    Hát ennek örülök. Nekem is. De soha nem fogom elfelejteni, mert rengeteget tanultam, és mindig hálás leszek azért a pár évért.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák