Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buvartacsko

    addikt

    válasz #06658560 #38 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy ha nekem nincs rá szükségem akkor senkinek se. Ez az elvesztős téma idegesít baromira. Jellemzően az Applenél vannak ezek és tőletek.

    Amikor a 3D Touch kijött, nagyon sok okos már "látta maga előtt" a sok betört kijelzős iPhonet... nincs egy törött kijelzős iPhone sem a 3D Touch miatt. Amikor az iPhone 7 kijött és adtak hozzá átalakítót a jackhez akkor is nagyon sok azt vizionálták hogy majd el lesz hagyva, meg CIPELNI kell. Senkitől nem hallottam még hogy elhagyta volna, simán rá van dugva az alap fülesére az átalakító, így pontosan ugyanannyi dolgot kell CIPELNI (50 grammot cipelni, lol). Amikor az AirPods kijött megint mindenki nagyon okos volt, és itt is jöttek az elhagyós dumák. Nem nagyon hallottam még egy ismerősömet sem aki elhagyta volna, én is inkább kimostam 1x mióta megvan (nem lett semmi baja). Stb stb...

    Aki vigyáz a cuccaira az nem hagyja csak úgy el, aki valamennyire is odafigyel magára és a körülötte levő világra az nem hagyja otthon, és nem hagyja el. Jellemzően aki ilyesmit elhagy, az MÁST is el szokott hagyni, nem csak az Apple termékeit, vagy bármilyen más átalakítót. :U

    Erre hoztam a példát, hogy ne vigyél magaddal semmit magadon kívül, mert elhagyhatod a napszemüvegedet, a tárcádat, a telefonod, kulcsod.. stb.

    Ergo -> hagyjuk már, hogy negatívumként azt hozzuk fel az átalakító problémára, hogy elhagyod... ennél szarabb ellenérv nincs a világon. Az már más tészta, hogy kényelmetlen. A cipelés szót meg ne használjuk már egy pár grammos eszköznél...

    cipel (ige)
    Nehezen visz. Erejéhez mérten súlyos tárgyat, terhet, magával tehetetlen személyt erőlködve mozgat, hord.

    ... kurva gyengék vagytok, hogyha ezeket a pár grammos szarokat ti cipelitek.

    [ Szerkesztve ]

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #06658560 #38 üzenetére

    Ez fordítva is igaz: attól mert neked jól jön a beépített sd olvasó még nem feltétlen szükséges a userek nagy többségének. Értsd: a beépített sd olvasó rétegigény mert ugyanaz a funkció rég megoldható már egy pár dolláros bizbazzal.
    Az apple mindig elsőként hagyja el a laptopjairól a különböző csatlakozókat és helyette az univerzális, átalakítóval bármire használható csatlakozó szabványokat támogatja.
    És minden alkalommal megy a hiszit:
    - miért nincs floppy
    - miért nincs rs-232
    - miért nincs scsi
    - miért nincs dvd író
    - miért nincs pcmci
    - miért nincs analog vga
    - miért nincs dvi
    - miért nincs firewire
    - miért nincs <aktuális rinya>
    Nos azért, mert egyszerűbb, olcsóbb, kényelmesebb és hatékonyabb univerzális (jelen esetben usb-c + tb3) csatlakozókat építeni a gépbe, amit aztán mindenki arra alakít, amire akar ahelyett, hogy telepakolnák a gépet rétegigényeket kiszolgáló ezeféle interfésszel.
    A legjobb az egészben, hogy amikor megindul a fikaáradat, akkor mindenki a konkurenciával példálózik, hogy bezzeg azon van vga, dvd-író, stb., aztán fél év múlva hogy-hogynem a konkurens gépekből is kikerülnek a ritkán használt csatlakozók. Két év múlva meg már egyenesen kínos visszaolvasni a kommenteket, hogy egyesek a beépített dvd-írót hiányolták, amikor már a userek alig 5%-a használt egyáltalán dvd-t és tele volt a piac olcsó, külső usb-s dvd-kkel.

Új hozzászólás Aktív témák