Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xaels

    félisten

    válasz .mf #25 üzenetére

    Mint ahogy linkeltem képet, nem feltétlen kell, h elölre kerüljenek a vinyók. Amúgy a hangszigetelésnek nem az a eltökélt szándéka, h 0 legyen a zajszint (erre ott van a vízhűtés), hanem hogy a lehető legjobban tompítsa azokat. Ezt sok helyen megfigyelheted, mint pl. a vasúti pályák mellett felállított gumifalak. Ott sincs a vonat teljesen elzárva, de a fő zajforrás felöl érkező hangokat tompítja annyira, h az ne legyen annyira zavaró. A mai gépekben meg szvsz a legnagyobb zaj még mindig a VGA és a CPU hütők álltal keletkezik ha az ember nem költ ezekre 1 valag pénzt...

    PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

  • bteebi

    veterán

    válasz .mf #25 üzenetére

    Van benne sok igazság, de azért azt is vegyük figyelembe, hogy a gép nem pont szemben van az emberrel, hanem az ember fejétől jobbra vagy balra (vagyis azért "nem árt" az oldalsó hangszigetelés se), és azért jobb esetben közel egy méterre (attól is jobb esetben még messzebb) van az ember feje a ház elejétől. És az már szerintem nem olyan vészes, ha jók a ventik, és nincs sok vinyó, amik ráadásul folyton seek-elnek - egy idle winchester jóformán hangtalan, persze nem 2 centiről. Az ára is egész korrekt (140$), hiszen benne van ez a szigetelő szar is, ami önmagában több/sok (?) ezer HUF-ba fáj, plusz ebben már ventik is vannak (bár a minőségük kérdéses... :P), és egész jó a belső kialakítása is, szóval szerintem kb. Best Buy. Még akkor is, ha az előlap parasztvakítás-fílingű. De legalább jól néz ki bezárt ajtóval :DDD.

    [OFF]Engedtessék meg egy kis személyeskedés: a t*köm tele van a "0 dB-es" gépépítőkkel. Akinek már az is fáj, ha a winchestere néha darál (ami ráadásul már SSD-vel kiváltható), az inkább ne lakjon városban (SE). De falun se, meg igazából sehol, mert szinte mindenhol van "jó nagy" háttérzaj :W.* Meg persze emberek se legyenek körülötte, mert levegőt vesznek, suhog a ruhájuk, a hajuk, hallatszik, ahogy emésztenek, stbstbstb. :(((

    *Persze lehet, hogy 50 rétegű ablakuk van, és 60 centi vastag téglafaluk, hogy tökéletes csend legyen körülöttük :W
    [/OFF]

    Törekedni kell a halk gép építésére, de bőven nem minden áron, és még inkább nem minden határon túl ;).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • Xaels

    félisten

    válasz .mf #30 üzenetére

    [Itt a kép]
    [Másik szögből]

    Szerintem az ott elég jól elnyeli a "zajok" nagy részét. A fizikába nem mennék bele. Passzív radiátor is van H2o-hoz, meg elég komoly pumpák is amik teljesen csöndben mennek...

    Abban szerintem azért itt sokan egyet értenek, hogy abba az icike picike kis "zajba" senki sem hal bele ami esetleg onnan szűrődik ki. Nem véletlen van 2 rekeszre tagolva a ház. A nagyobb zajforrásokat szinte teljesen el lehet szigetelni még az előlapi ventilátortól is...

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

  • Xaels

    félisten

    válasz .mf #32 üzenetére

    Ember 1etlen 1 ventin megy a mizéria :)) Ha az az 1 venti neked akkora zajt produkál, h kihullik az összes hajad tőle akkor... Scythe S-FLEX ventrire lecseréled azt pás, ha ledek kellenek veszel 1 köteg ledes csavart hozzá azt kész...

    PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

  • rhen

    senior tag

    válasz .mf #30 üzenetére

    érdekes módon nekem hátulról a leghangosabb a gépem.
    olyan asztalom van amiben van ilyen rekesz a gépnek. asztalnál ülve alig hallani a gépet.
    viszont ha az asztallal szembe mondjuk leülök/fekszek az ágyra és úgy akarok filmetnézni, akkor legalább 2x olyan hangos.
    én azt tapasztaltam, h mintha a hátrafelé kinyomott levegő hangja visszaverődne a mögötte lévő falról, vagy maga ez a ház csőben tárolása miatt ilyen csatorna effektus jön létre és erősíti a zajt, nem tudom.

    én is gondolkodom hangszigetelésen, de pont a szemből jövő zaj miatt, mert mint említettem asztalnál ülve nagyon halk a gép.

    de ezekszerint az oldalsó szigetelés nem számít? mivel lehetne akkor csökkenteni a zajt? (nem szeretnék új házat venni)

Új hozzászólás Aktív témák