Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    260 ert 13 colos gep joarasitva ? ez komoly ? 150ert femhazas probookot kap az ember ugyanezzel a hardverrel - kiveve vga - de az meg nem er 110 ezret

    az 50 ezres akksi is vicc - ha valaki kicsit szemfules kinabol ennyiert 10 darabot rendel ami meg ha a legsilanyabb minoseg is akkor is osszelettartamban legalabb 5x addig birja mint ez a felgurigas csoda

    [ Szerkesztve ]

  • Kobe

    veterán

    válasz audi100td #9 üzenetére

    látom megint sikerült kiolvasni a lényeget ;]

    "A sony al-mg ötvözetre, ami azert joval masszivabb es ez a gep könnyü es vekony, aminek megkerik az arat mindenhol."

    sokra mész az alu vázzal, ha majdnem 2x annyiért olyan műanyag külsőt kapsz, ami előbb elrohad :) a sonyk műanyagborítása mindig is max közepes volt, a probook fémváza viszont hosszútávon kifizetődőbb (elvégre kevés ember van aki dobálja a notiját, a fém viszont a tartós használatnak kívülről jobban ellenáll).
    Az akksi vételére persze senki nem kényszerít, de gondolom nem csak én érzem komolytalan viccnek, hogy 13 colos géphez 50 ezerbe kerül a 8 órás utazóakku.....ez manapság ebben a kategóriában alap, nem kunszt (nagy akkuval a 15 colos 2x erősebb gépem is bírja eddig, pedig feleennyibe sem került a gyári akksi újonnan hozzá, 13 as géphez meg értelemszerűen még olcsóbb.....).

    Még mindig nem értem, mitől éré meg ez a gép a pénzét

  • Kobe

    veterán

    válasz audi100td #14 üzenetére

    tessék

    tessék, 2 kgos fémvázas probook 3 év garival . Aki nem akar 30 deka többletet cipelni az hajrá, kifieztheti a 100-110 guriga többletet :) btw az integrált videokártya szerintem simán van egy 410m szintjén, vagy nagyon kicsit gyengébb, ergo az sem ér emg 100 K difit

    műanyaggal kapcs, mire gondoltál, kapjak elő egy ISO szabvány leírást vagy töréstesztet esetleg ? természetesen szubjektív, elég ha megtapogatod, de szerntem a sonyk az egyik leggyengébb minőségű műanyagból készülnek, kopog, vékony, olyan mintha festékhiányos lenne, azt árulják jóáron "opálosított" featureként

    fémváz fémház egyszerű leírás, én utóbbit többre becsülöm, mert a gépemre vigyázok mint a szemem fényére, ergo max akkor ejtem le ha egy kamion gázol el....gyanítom a neméppóccsó samsonite duplapárnázott táskában még azt is könnyebb sérülésekkel úszná meg mint én :D ellenben eléggé zokon venném ha a kéztámasz fényesre kopna fél év alatt pl....ami a sony műanyagját ismerve esélyesebb

    szövegértelmezés, megint. Az utazóakku kapacitása az alap, a 8 órás üzemidő, dehát mindegyik modernebb 13as gép elmegy ennyit saccperkb.

    9 cellás akkumulátorral dell xps em 11.40 percet bírt, intenzív használattal 6 órát,pedig kicsivel több kraft van benne mint ebben a vaioban, megnéznéd?
    Mellesleg milyen elvetemült matekkal jött ki a 16 óra ? csak mert a cikk szerint az alap akksi plusz utazóakku együtt ad 16 órát, ami 1 akksira nézve megint max átlag 8 órát jelent ami ilyen gépnél nem kiemelkedő

    [ Szerkesztve ]

  • Kobe

    veterán

    válasz audi100td #18 üzenetére

    "nagy akkuval a 15 colos 2x erősebb gépem is bírja eddig, pedig feleennyibe sem került a gyári akksi újonnan hozzá"
    tehat 16 oraig?

    a fentit te írtad. Erre nem vágom honnan szedted, hogy ez a gép 1 db akkumulátorral eldöcög 16 órát, mert nem így van, a cikkből világosan kiderül, hogy 2 db akksi képes akár 16 órán át kiszolgálni, tehát érdemes inkább 8 órával számolni, ami egy 13 colos SB géptől nem számít extra teljesítménynek.
    És igen, a 15 colos xps-em is bírja 8 órát, sőt többet, igaz, 9 cellás akksival, de ha azt nézem, hogy cserébe az erősebb hardverek, nagyobb fullHd kijelző viszi el a 3 plusz cella teljesítményét, nem is olyan rossz felár érte.

    Btw,a sonyk utolsó 3 szériáját szinte maradéktalanul végigtapogattam - így ezt is , mert asszonynak keresek 13as gépet fehérben, de a közelebbi találkozások után lemondtam róla, mint a sonyról általában. Az olcsóbb verziók nem érik meg, ez meg már nem éri meg, valahogy épkézláb középutat nem tudnak gyártani szerintem.

    Azt nem mondtam, hogy ez rossz gép, csak azt hogy kvára túlárazták. 260 ért kiröhögöm őket max, szerintem 180-ért reális lenne de többért nem

  • Kobe

    veterán

    válasz audi100td #20 üzenetére

    a sony szalonban láttam ezt a darabot is. Leírtam, nem egy rossz gép, de én ennyit nem adnék érte, mert valahogy nem igazán sikerült belőni a szegmenst így szerintem kevés ár-érték arányt szolgáltat, szerintem valahogy pont rosszul keverték a biznisz és consumer gépek tulajdonságait, ami miatt az ember többször is emggondolja, hogy X pénzér ez, vagy kicsivel többér hardcore business gép, vagy jóval kevesebbért consumer.
    A többi sony meg egész egyszerűen nem jött be, a felépítése, és a műanyag miatt amit használnak pár széria óta (nekem speciel a hátamon futkos a hideg tőle)

    Az egésznek épp az a lényege, hogy persze többet tud mutatni ez a gép, mint egy probook, de azok közül a featuerok közül sajnos egyik sem olyan, ami nélkül ne lehetne élni, vagy éppenséggel megérné a 100-110 ezer difit. Azért 100 ezer forint kvasok pár világító ledért, egy gyenge dedikált VGA-ért, és 30 dekáért. A dokkoló megfontolandó, de 110 ből nemhogy dokkolóaljzatot kapok, hanem 24es fullHD monitort és dokkolót, nem csak egy aljzatot.....

    btw a hordozhatóság tényleg előny, bár nekem a 15 ös cipelése sem jelent gondot mert van egy kényelmes táskám hozzá, de éppen ezért használok multimédiára mást, melóra mást, és hogy teljes legyen a kép, szeretném egy 13 colos utazógéppel lefedni a teljes spektrumot, ezért csalódás ez a gép, mert megint nem azt adják, amit én keresek, sokadszorra. Eredetileg az lett volna a terv hogy15ös xps multimédiára itthon,14 es latitude melóra, és egy 13as vonatra, utazásra, ezért vártam már, hogy a sony vagy samsung előrukkol egy racionális, korrekten árazott 13-assal, de úgy tűnik az még odébb van

    ro_bert: ez pontosan így van, a kb 3 évvel ezelőtti sonyk még kurvajó masinák voltak, nem kellett vadászni a jó szériákat, egyszerűen mindegyik koherens minőséggel rendelkezett, a mostaniaknál sajnos nem így van. Főleg ha a kakaduzöld kobramintás műanyagcsodára gondolok.....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés