Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Tommmysun #111 üzenetére

    Az én szemszögemből ugyanígy néz ki... Megspékelve azzal, mintha szándékosan nem akarnál megérteni valamit.

    Még egyszer, nem általánosságban beszéltem, szerinted kire céloztam a "pórul járt felhasználó"-val? A cikkbeli úriemberre (csak mert a nők ritkábban borítgatnak asztalokat, de mindegy). A helyzet pedig az, hogy az Alexa egy átlagfelhasználó számára teljesen váratlan működést tanúsított, amit az Amazon is elismert és ígéretett tett a hasonló szituációk esélyének alapos lecsökkentésére. Akkor most képzeld el, hogy az illető bemegy az Amazonhoz, odairányítják egy ügyfélszolgálatoshoz, az pedig semmit sem ismer el és még burkoltan le is hülyézi...

    "És ki a franc állította ezt?"

    Csak kezdem úgy érezni, hogy ezt a lehetőséget te eleve kizárod.

    "Igen! Persze, lehet még mindig bőven fejleszteni az Alexán is (ahogy a világon minden termék tovább tökéletesíthető), de az eset abszolút elkerülhető lett volna, ha a felhasználó körültekintően jár el! Ennyi!"

    Oké, te ezt gondolod. Én pedig azt, hogy nagyon is kezdetleges még ez az Alexa és alapvető hibákat kell még kiküszöbölni. A felhasználó pedig ott hibázott, hogy feljettebbnek gondolta, mint amilyen.

    Ha most ebben a pillanatban elkapnád a fejed a monitorról és nem tudnád felidézni az előző két sort, az szépen mutatná a számodra, hogy éppen te vagy, aki annyira nem tudja elfogadni a másik álláspontját, hogy egy pillanatig sem gondolja át...

    Az általam használt "kizártnak tartom" azt jelenti, hogy az én véleményem szerint valami így vagy úgy van, nem pedig azt, hogy az tény. (Ne kelljen már ilyen alapfogalmak tisztázásával szórakozni.)

    "Persze semmi esély arra, hogy Alexával kapcsolatos hibákról esetleg azért hallani többször"

    A többivel kapcsolatban egyszer sem hallottam hasonló esetről. Ha tudsz ilyenekről, nosza, rukkolj elő velük!

    "mert az Amazonnak van a legnagyobb felhasználói tábora ezen a téren!?"

    Esély? Dehogy nincs. De vajon tényleg így van? Mintha az imént hiányoltad volna a konkrétumokat...

    "pedig vicc szerintem, de legyen"

    Egyátalán nem vicc, pszichológia, esetleg nézz utána.

    "Látom kifejezetten szereted használni az evidens szót, a saját egyéni véleményed alátámasztására! Ettől még nem lesz tényszerűbb amit írsz"

    Megkérhetnélek, hogy ne állítsd már be úgy, mintha csakis azért szerepelne többször, mert "szeretem használni", nem pedig azért, mert ugyanarra az egy dologra, mégpedig a beszélgetés lényegi pontjára használom!?

    Mégpedig arra, és szerintem ez totálisan evidens, hogy nem szabadna hallgatnia a nevére, ha az úgy hangzik el, hogy előtte és utána egy fikarcnyi szünet sincs, azaz nyilvánvalóan csak egy belehallás egy szövegbe! Nem beszélve arról, hogy ilyenkor az előtte és főleg utána hallott szöveg számára értelmezhetetlen, tehát nem egy parancs követi a felszólítást, hanem azt megintcsak kihallja egy számára amúgy értelmezhetetlen szövegből.

    Ha ezek a dolgok nem evidensek a számodra, akkor azt kell mondanom, te vagy, aki távol áll ettől az egész témától.

    "remélem ez szerinted nem kevésbé észlelhető, mint egy "Yes" ... mert ha továbbra is így gondolod, akkor megint azt kell megállapítanom, hogy szerinted csak a te megoldásod az életszerű minden téren!"

    Na ez a jó vicc: először még reméled, hogy nem gondolok valamit, utána meg már úgy veszed, mintha nagyon is úgy gondoltam volna eddig is, és ebből aztán messzemenő - fals - következtetést vonsz le. (Szalmabáb érvelés egy variációja.)

    Nos, nem, nem gondolom így, a hangjelzés is megteszi a "Yes?" helyett. Ez azonban itt ki volt kapcsolva, ami nyilván felróható a usernek, csakhogy az Alexának is felróható (többek között), hogy miért nem vette figyelembe, hogy ez ki van rajta kapcsolva? Ha akarod, kifejtem, hogy miért róható fel.

    (#112): Vedd észre, hogy én az általad említett problémakörnek egy bizonyos esetét hoztam fel és a továbbiakban arról beszéltem. A duplakopp mellesleg nem zár funkció, hanem ébresztési, ami adott esetben kombinálható valamilyen képernyőzárral. De ha az utóbbi hiányzik, akkor sem kellene zsebben aktiválódnia. És nem megoldás, pontosabban csak egy félmegoldás, hogy "hülye user, kapcsolj be képernyőzárat".

    (+ néhány :W :U :((( :P :N tetszés szerint.)

Új hozzászólás Aktív témák