Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz Yeffy #109 üzenetére

    Teljesen egyetertek. Tele-re nem vagyok rákattanva, de egy széles látószögű jó lenne, pont amiért írtad. Plusz nagyobb érzékelők, jobb optikák - korábban, még a covid járvány előtt sokat jártunk feleségemmel koncertekre, nagyon hamar rájöttünk, hogy a 15-75 méterről az alapvetően sötét arénában/stadionban a villogó fények közepette értékelhető fényképet vagy videót készíteni az előadókról szinte lehetetlen bármilyen telefonnal (pl. képekből átlag ötvenből lett egy tényleg jó), beruháztunk egy kompakt de 1" érzékelős Sony RX100 II fényképezőgépre, ég és föld volt mobilhoz képest a különbség, pedig azért ez még messze van egy DSLR-től (csak azokat nem nagyon akaródznak beengedni koncertekre)).

    Szoftveres OnePlus 7 bakik, saját tapasztalat, csak néhány legidegesítőbb, nem teljes lista:
    - A telefon appnak nincs elég hangereje. Városban út mentén ahol autók járnak egyszerűen nem hallani a másik felet. Érdekes módon Skype/Duo/Messenger/WhatsApp voice call-okban van elég hangerő. Csak pont rendes voice call telefonáláskor nincs.
    - A telefon app időnként elfelejti használni a hangszórót és a mikrofont. Ilyenkor sem én sem a másik fél nem hall egyáltalán semmit. Gáz. De még gázabb, hogy csak újraindítástól javul meg.
    - Pár naponta kb. 1/20 sebességűre lassul a telefonon minden, appok működése, appok megnyitása, de még a telefon feloldása is. Újrindítás kell neki, és megint jó. Pár napig.
    - Az iránytűt minden használat előtt kalibrálni kell, mert egyébként simán mond 90-180 fokos eltréseket.
    - A GPS van amikor nem működik. Ilyenkor újra kell indítani. Gáz amikor a GPS pont Londonban vagy Manchesterben megy el és nincs nagyon hol megállni, és gőzöm nincs merre menjek, Waze meg ötszáz métereket téved helyileg GPS hiányában...
    - Az ujjlenyomat olvasó hol tökéletesen működik, hol meg egyáltalán nem.
    - Időnként a telefon feloldása után hiányzik a háttérkép mindenhonnan - rosszabb, hogy ilyenkor a kamera sem működik, tökfekete képet mutat csak. Lezárom újra kinyitom és működik megint - többnyire, mert van amikor újra kell indítani.
    - Néha elkezd felmelegedni a teló és zabálni az akut minden jó ok nélkül. Még nem jöttem rá miért.
    - Beállítottam a Smart Lock-ban hogy itthon és munkahelyen ne kérjen PIN kódot-ujjlenyomatot a feloldáshoz. De akkor is kér...
    - Sötét módot választva több appban vannak gondok. Ezért inkább meghagytam világos színsémán.
    - Egyetlen app nincs az "apps to run in full screen mode" listaban a beallitasokban, semmit nem lehet valasztani, tokures
    - Chrome bongeszo kb ot percenkent lemerevedik es nem reagal. Megoldas: atvaltani mas appra majd vissza. Nem a Chrome hibaja, a Chromebookomon es a ceges Windows laptopomon, valamint felesgem OnePlus 5T android telojan is tokeletesen mukodik.
    - Az ujjlenyomataimat 2-3 havonta ujra kell regisztralni mert idovel egyaltalan nem nyit ki rajuk. Pedig garantaltan nem valtoznak az ujjlenyomataim :-)
    - Sotet szobaban vagy ejszaka az automata fenyero szabalyzas annyira leveszi a fenyerot, hogy gyakorlatilag hasznalhatatlan (abszolut minimumra rakja). Vagy szazszor feljebb raktam, gondolvan, hogy adaptive, es "megtanulja." Nem tanulta meg. Azota manualis fenyeron van.
    - A manualis kepernyo szinhomerseklet allitas semmi lathatot nem csinal.
    - 8GB RAM ellenere 6GB-nal tobbet nem hasznal, es mar akkor elkezd hatterben futo appokat leallitani amikor meg 3-4GB RAM uresen van...

    ...es meg kb. dupla ennyi... Szoval modnjuk ugy nem lopta be a szivembe magat a OP7. OP5 se volt fenyes, de fele ennyi problemaja se volt. Mondjuk elotte a Motorola Moto G4 se volt kutya, az olyant is tudott, hogy nem letezeo veletlenszeru erinteseket regisztralt nagy szamban (ghost touch jelenseg), de durvan, kikapcsologombbal kellett olyankor leloni... Ez egy nagy problemam, hogy oke hogy milyen jok egy telefon paramterei, meg hogy milyen jokat irnak rola teszteken, reveiew-kon, hogy a mindennapi hasznalatban mennyire jo vagy mennyi problemaja van az mas teszta... Valamennyire minden telo vasarlas zsakbamacska. Ezert veszek telot altalaban Amazonon, onnan is Prime-osat, ha nem tetszik kerdes nelkul visszaveszik es ingyen lehet visszakuldni. (Motobol harmat kuldtem vissza mert hibasak voltak, into jel kellett volna legyen, OnePlus 5-t OnePlus-tol vettem, a 7-et viszont Amazonrol, banom hogy nem kuldtem vissza egybol az elso problemak jelentkezese utan... Ja, a 23 kulonfele OP7 problemamat mind jelentettem a OnePlus-nak, eddig 1-et sikerult megoldaniuk, most mar csak 22 problemam van...) De nem akarom leszolni a OP-t, mert mindennel bele lehet nyulni, van kollegam aki Samsunggal, van aki Apple-lel szivott, mig felesgem OnePlus 5T-je meg szerencses vasarlas volt mert nincs vele gond...

Új hozzászólás Aktív témák