Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz motorhead #52 üzenetére

    A kábel menedszelést ki is felejtettem. Ez az elmélet talán addig meg is állta, állja a helyét, amíg a régi 250W-os tápok és a hozzátartozó gf2-es vga-k, és a relatíve alacsony fogyis egy magos cpu-k voltak forgalomban. Szerintem egy táp ventije nem tudja kivenni a disszipált hőmennyiséget egy mai komolyabb PC-ből. Tudom, hog yteljesen nem is várható el tőle, de az elvárható mennyiséget sem képes kivezetni. A VGA forró oldala persze szerencsétlen esetben felfele van, amiről baromi meleg áramlik a proci irányába. A ramokról is kapja a cpu, és a táp közvetlen közelsége miatt is megreked a meleg. Ezt tetézi a cpu egység hőtermelése. ennyi hőt egy táp venti nem vezet el. Nem beszélve arról, hogy nem szerencsés egy amúgy is megterhelt tápot még forró/meleg levegővel áramoltatni. Nekem mindegyik kialakítás volt. A táp elhelyezése szempontjából nem állítom, hogy van kedvenc elrendezésem. Az én szempontjaim szerint legyen a tetőn szellőzési lehetőség ventivel megtámogatva, a ház többi szellőzése az előbbi hsz-em szerint legyen megoldva, valamint legyen elég széles a ház, mert az is sokat számít. E nagyobbik dragonom van annyira nagy, hogy ne legyen problémám a szellőzéssel. Az ilyen kis midi házakat nem szeretem komolyabb cuccokkal kitömni. Csak ha valami alacsony fogyis holmikat lehet belemerni. pl egy mATX, vagy kisebb deszka, egy 45W-os quad AMD..etc. De egy túlhúzott, túlfeszelt quad (920/3800-on) X2-es vga-val már kizárt. Azt biztosan tudom, hogy amikor még itthon nem lehetett kapni 940BE-t, akkor vettem egyet (ebay) és pont házat is cseréltem nem sokkal ezután. Konkrétan emlékszem, hogy első alkalommal normál házban volt, aztán került át egy alsó tápos házba. Minden maradt a régiben, csak a ház változott (meg + 2 giga ram, de ez nem érdekes). Az új házban átlag 5 fokkal volt hűvösebb a húzott quad. Alapon nem mértem eltérést.

  • nyunyu

    félisten

    válasz motorhead #52 üzenetére

    Na most annak idején meg pont ez volt a lényeg,hogy a táp ventilátora is kinyomja az alatta elhelyezkedő CPU és más elemek felfelé áramló hőjét. Amennyiben a ház hátán lévő mondjuk 12cm-es venti nem nyomná ki mindet. Akkor ez most hogy is van?

    ATX szabvany 94-95-os bevezetese ota "enyhen" megnott a processzorok meg a videokalyhak fogyasztasa, ezzel egyutt az eltuntetendo ho mennyisege...

    Ezert lett helyette kitalalva a BTX, de az meg nem terjedt el a visszamenoleges kompatibilitas teljes hianya miatt.
    (mas haz, mas alaplap kell hozza!)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Kansas

    addikt

    válasz motorhead #20 üzenetére

    Akkor ezek neked valók:
    hagyományos
    kocka

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák