Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    Érthető az SSD előnye a merevlemezes adattárolással szemben. Viszont nekem a WD Gold 2TB merevlemezt nem tudja egyik SSD sem kiváltani árban, tárhelyben és már megbizhatóságban sem. 64 cellarétegű QLC 3D Nand lapkákra nem panaszkodik még senki, pedig az MLC 2bit/cella adatsűrűség megbizhatóságát már meg sem közeliti. Ha nem a QLC Nand lapka használodik el előbb, hanem a vezérlő döglödik meg az SSD-ben, ez a sok felhasználónak nem lesz vigasz.
    Legalább már van 4TB QLC SSD a merevlemezek ellenében. HDD egyeseknek zajos és csak egy átlagos 200MB/s adatsebességre képes, de nekem az SSD fejlődése igy nem jőn át... Az igért árcsőkkentés egyre visszafogottabban érezhető, miközben a tartosságra nagy ívben tesznek. SSD teljesitménye jó meg minden, de az MLC SSD tartosságát tartani lehetne már ezen az áron, miközben 1-4 TB tárhelyet biztosithatnának a HDD-t kiszorítva. Samsung 860 PRO 512MB (44ezer forint) szerintem jó SSD, de mi várható ezek után...? :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz dabadab #27 üzenetére

    Nem volt még olyan HDD az ismeretségi körben, ahol a vezérlő elektronika hibásodott volna meg. Ha a merevlemez vagy az olvasófej megsérült egy elővigyázatlan kézben, a HDD kerregése és a Bad Sector számok jelezték is a hibát. Ezután még a kiolvasható adatokat meg lehetett menteni a HDD-ről.
    HDD és SSD összevetését amúgy is mindig kifogásoltam. Ha valakinek a 240GB SSD megfelel olyan időkben, ahol a filmek és játékok, de még a Win10 is egyre több tárhelyet foglal (a frissitésekre), akkor az még másoknak kevés. Teljesitményben a HDD alulmaradt, de más területen még az SSD-nek kell fejlődni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    Nem generációs kérdés, hanem tárhelyen tárolt adatmennyiség a téma forrása. Kinek elég a 240GB SSD vagy a 4 TB HDD sem... Az SSD-re mehet fel a rendszer, a HDD-re meg a multimédiás adat. Az SSD meg a jelen körülmények között 1-2 TB méretben 1:1 nem tudja a HDD-t kiváltani. Ha van elég pénz... Backup háttértárnak a polcra meg semmiképpen, az adatvesztés lehetősége miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák