Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth Sith

    tag

    válasz Alchemist #37 üzenetére

    Jogos, de azért a 802.11ac sebessége szerintem felhőhöz sem kevés, pláne, hogy több verziója is van, amelyet jelenleg még alig támogat pár gyártó, és mire ezek elterjednek és egyáltalán lesznek LiFi képes eszközök, addigra ez sem lesz gond.

    Nézd meg, az ac támogat 2-4-8 antennás MIMO-t is, akár 256QAM moduláció mellett. A jelenlegi gyakorlat a 64/128QAM és a 2x2 antenna, ezzel érnek el átlagban olyan 3-600Mbps átvitelt. Ezt az értéket szószerint duplázni lehet a jobb modulációval és azt duplázni az antennák számával, amivel ez az érték feltornázható egészen kb 3-4Gbps -ig. Amely már szerintem elég durva, főleg annak tekintetében, hogy már a sima 2x2 antennás ac-nál is a szolgáltató lesz a szűk keresztmetszet, mivel még a UPC legdurvább fiber szolgáltatása is lassabb mint amit az eszköz tud. Tehát itt jelenleg, és szerintem még nagyon sok évig, inkább a szolgáltatók lesznek a problémák, nem az eszközök tudása. De ha még a szolgáltatók nyújtanának több száz megabitet (amely még elvileg még mindig kevesebb) akkor ott meg bejön, hogy korlátozzák az adatátvitel mennyiségét, vagy blokkolnak bizonyos forgalomtípusokat.

Új hozzászólás Aktív témák