Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz gekkoXT #50 üzenetére

    Azért mielőtt az egekbe emeljük a GoPro-t, azért nézzünk a képminőségen túl is. Ami a nyers videókat tekintve összességében jobb a GoPro-n, de nagyon nem mindegy, hogy például a Sony-ban milyen baromi sokat segít a Steadyshot. Igaz ebben a videóban "csak" egy GoPro Hero 2 van összehasonlításként, de szinte az összes videónál erről számolnak be azok, akik mind a kettő kamerával rendelkeznek, vagy legalábbis próbálták.

    Összességében, ahogy én látom, cirka 100 videó és ezek kommentjei után (ezt is beleértve), zanzásítva:

    GoPro 3:
    + jobb fehéregyensúly
    + strapabíróbb szerkezet
    + rengeteg kiegészítő
    + jobb vízalatti felvétel köszönhetően a gyári "flat lens" toknak
    + átgondoltabb csatlakozók
    + """RAW""" lehetőség

    - szerintem sokkal "döcögősebb", remegőbb felvétel stabi ide, vagy oda
    - gyengébb hangfelvétel a beépített mikrofonnal
    - éjszakai felvételekben általában gyengébb, van ahol már teljesen fekete a kép, mig a Sony még itt is rögzít (akik például éjszakai autókázásnál akarnak rögzíteni ez szerintem nem mindegy)
    - drágább a Sony-nál

    Sony:
    + mindegy mitől de általánosságban élesebb a kép, ez szinte minden videóban látható, természetesen ellenpéldát találni, de a fentebb is linkelt videóban "állványos" felvételt láthatunk, mozgásban szerintem sokkal élesebb a Sony
    + nagyon jó éjszakai felvételek
    + sokkal jobb hangminőség a beépített mikrofonnal
    + szebb színek
    + olcsóbb, mint a GoPro, és már ebben is van wi-fi

    - pont a "több" szín miatt utólagos korrekcióra szorul bizonyos helyzetekben
    - kevésbé átgondolt csatlakozók (pl. külső mikrofonnál)
    - nehezebb felfogatás, ha nem a gyári kiegészítőket használjuk
    - alapból nem "flat-lens" tok

    Összességében nekem a Sony képe sokkal jobban bejön és úgy általában a vele készült videók is, ha veszek egy akció-kamerát akkor biztosan a Sony-t venném. Ha pedig "flat-lens" tokba helyezzük, akkor a vízalatti felvételeken is élesebb lesz, nem olyan jó mint a GoPro, de már tűrhető. :K

    Ja és még valami ez a Sony-nak az ELSŐ ilyen jellegű kamerája, mig a GoPro-nak messze nem, szóval lesz itt még fejlődés bőven. Lehet, hogy már egy javitott firmware-el is megoldják a szaturációs problémákat. :K

    [ Szerkesztve ]

  • blaca83

    őstag

    válasz gekkoXT #50 üzenetére

    +1
    Ez pontosan így van!!! :K

    A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

Új hozzászólás Aktív témák