Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -FreaK-

    veterán

    Nem is egy adott nevű kártya (pl. 3080) adott teljesítménye (2080Ti+15-20%) lesz az érdekes, hanem hogy mind ezt hova árazzák be.
    Tehát ha teszem azt, ez a pletyka valósnak bizonyul, de csak 5-10%-al lesz olcsóbb mint most a 2080Ti, akkor csesszék meg.

    Máshogy megfogalmazva: az lesz a fő kérdés, hogy egy adott teljesítmény szintet milyen áron fog adni a cég, nem az hogy hogy hívják, vagy hogy mennyit gyorsult.

    [ Szerkesztve ]

  • -FreaK-

    veterán

    válasz b. #25 üzenetére

    Ez csak akkor igaz, ha ugyan olyan áron fogja adni mint a 2080-at.
    Viszont pont a turing esetében láttuk, hogy az azonos kategória elnevezés esetén (1080Ti vs. 2080Ti) mekkora drágulás lehet.

    Ezért nem mindegy, hogy mit értesz "nem rossz generáció ugrás alatt", mert ha csak az elnevezések alapján hasonlítod őket, akkor az téves következtetést jelent szerintem.
    De szerintem ez a vs. topicokban lement már párszor.
    Ár/perf arányt kell nézni, és akkor már koránt sem biztos hogy "nem rossz generáció ugrás", sőt lehet hogy kifejezetten szar.

    Ezért felesleg még ezekre a pletykákra bármit is alapozni az alapján, hogy hogy hívják és mennyit gyorsul.

    Ez még talán nem is a 2000-es szériához viszonyítva lesz probléma, mert (nagyon remélem legalább is),itt talán nem fog olyan áremelkedés megvalósulni mint előzőleg, hanem a Pascal-hoz képest.
    Mert ha megint nem javul jelentősen az ár/perf. arány akkor mondjuk a mostani 1080Ti tulajok (mint pl. én) megint ott lesznek, hogy +30-40-50% teljesítményért kétszeres árat kell fizessenek ha fejleszteni akarnak. Mert akkor de, megint rossz generáció ugrás lesz. :)

    [ Szerkesztve ]

  • -FreaK-

    veterán

    válasz #06658560 #32 üzenetére

    1080Ti vs. 2080Ti két kategória ugrás?

    1080 vs 2080 két kategória ugrás?

    Nem, egyik esetben sem. +30-40% volt Az előny, talán mostanra lehet belőle +50% az új játékokkal, átlagban. Mindezt jóval nagyobb felárért. Nem volt konkurencia ugye..

  • -FreaK-

    veterán

    válasz b. #44 üzenetére

    Nem igaz. Épp ezt próbáltam itt hosszan kifejteni, hogy semmit nem jelent, hogy mi a neve, de még mindig kötöd az ebet a karóhoz :) semmi értelme elnevezésekről és teljesítmény növekedésekről beszélni, amíg nem beszélsz az árról is.
    Épp ezért a hírnek sincs sok értelme... Próbáld egy kicsit átgondolni, hogy mit értesz "generáció ugrás" alatt :)

    Te a generáció ugrást a kártya nevéhez kötöd, én meg egy adott árszinten elérhető teljesítményről, ezért nem értünk egyet.

    Képzeld el a Pascal->Turing váltást úgy elfelejted a kártya neveket. Gondolj arra, hogy milyen teljesítményt kaptál a pénzedért az egyik generációban és milyet a másikban.

    3080 = 2080 +40-50 %
    Megpróbálom máshogy: képzeld el, hogy mondjuk az Nv teljes nevezéktan váltást hajt végre a következő generációra, és nem lesz számozás, hanem mondjuk városneveket fognak használni. Lesz egy kártya, amit mondjuk "Kairó"-nak fognak hívni és a teljesítménye a 2080+40-50% lesz.
    1: Hurrá! Na de jelent ez így bármit is?
    Nem, ha csak nem annyit, hogy az Nv képes egy kártyát csinálni, aminek a teljesítménye 40-50%-al jobb mint a 2080.

    2: Lehet ennyi alapján "nem rossz generáció ugrásról" beszélni?
    Szerintem nem, mert nem tudod, hogy ez a szóban forgó kártya 1m Ft-ba fog-e kerülni (arról még nem is beszéltünk, hogy mit fog fogyasztani..) vagy 120e Ft-ba.

  • -FreaK-

    veterán

    válasz b. #73 üzenetére

    "megértettem elsőre is amit írtál de oltári nagy hülyeségnek tartom és nem igaz , hogy a te stílusoddal válaszoljak."
    Oké, én meg vice versa :)

    "nem a neve alapján kategorizálom őket hanem hogy hova érkeznek teljesítményben..."
    Oké, de ez nem egy beton stabil hierarchia, mert úgy változtathat rajta az Nv, ahogy éppen az adott piaci helyzet megkívánja. Teszem azt a 3000-es Geforce széria után az AMD bemutat egy kőkemény konkurens terméket (szériát mondjuk), és az Nv lépni kényszerül (ahogy ezt már láttuk az S sorozattal), és gond nélkül kihoz a 3080Ti fölé is egy konzumer kártyát. És még akár a fölé is ha kell.
    Értem én, hogy teljesítmény hierarchiában próbálod nézni, de ennek mi értelme van? Végső soron az is csak az elnevezésekre épül.
    Erre meg talán azt tudom példának felhozni, hogy mondjuk az Nv belelát valahogy az AMD terveibe, és azt fogja látni, hogy most sem fognak tudni rendes vetélytársat hozni a legfelső felső kategóriába, sőt mondjuk még lejjebb sem. Fogja és ezt a kártyát, amiről a hír és pletyka szól (2080+40-50%) az utolsó pillanatban átnevezi 3080Ti-re és úgy hozza ki a sorozatot, átnevezve az alatta lévő kártyákat is.
    Nem egy elképzelhetetlen szcenárió.
    Ekkor bukik is az egész teljesítmény hierarchia, amit hinni véltünk.

    De még ha nem is. Mit kezdesz azzal hogy egy adott sorozatban milyen teljesítményű kártyák vannak, milyen a hierarchia? Vagyis amiből kiindult, hogy "nem rossz generáció ugrás" mit ér a gyakorlatban? Miért lehet "nem rossz"-nak nevezni az ár nélkül?
    Én gyakorlati szempontból közelítem inkább ezt jó/rossz értékelést, vagyis egy vásárló szemszögéből.

    A stílusért bocsánat, ma teljesen leépítették az "illem falamat" és ingerküszöbömet, leginkább be kéne fejezzem a fórumozást mára :U

    [ Szerkesztve ]

  • -FreaK-

    veterán

    válasz Yutani #86 üzenetére

    Pontosan, épp ezt akartam írni következő példának amit te is, csak már késő volt.

    Kiadja az NV a következő szériát mindegyik kártyánál (név alapján) +50% teljesítménnyel, de mondjuk +100% felárral.
    Ő nem nézi az árat, és azt mondja, nem rossz generációugrás.

    Én meg szeretném lecserélni a meglévő kártyámat, és azt mondom, hogy kapják be, ezt a generációt biztos kihagyom ennyiért. Tehát így nekem ez kifejezetten rossz generáció ugrás.

    Épp ezért továbbra is tartom, hogy csak is az ár/perf. arányt érdemes nézni, teljesen mindegy, hogy milyen termékpaletta jön ki, milyen elnevezéssel, milyen hierarchiában.

    [ Szerkesztve ]

  • -FreaK-

    veterán

    válasz b. #212 üzenetére

    Még év végén is alig lehetett kapni, és mivel jobb sem volt, inkább vettem én is 1080at. Pedig vártam a Vega-t nagyon, Abu is az egekig magasztalta már jó előre. Kiváltképp emlékszem a "majd decemberben meglátjátok" wundertreber-re.. Nem volt igazán sosem verseny a két kártya között, max. Abu illúzióiban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák