Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #42 üzenetére

    "A nehezebb és a szart pedig ne keverjük össze."

    Ha az Intel elkezdené azt sujkolni a programozokba, hogy az x86 nem eleg jo a KNL-re valo fejlesztes kapcsan, az lenne az igazi PR katasztrofa. Ok nem a Microsoft, hogy maguk alatt vagjak a fat :) A programozok meg hidd el, eleg okosak ahhoz, hogy eldontsek, x86 SIMD-vel akarnak molyolni, vagy OpenCL-lel probalkoznak inkabb. Nagyban fugg ez attol is, mit csinalsz pontosan, mit akarsz elerni, es hogy van-e mar meglevo kodod. Ha mar van mondjuk egy Xeon E5-re fejlesztett x86 kodod, akkor hulye leszel OpenCL-re portolni azt, ha minimalis modositassal a KNL-en is szakitani fog. De persze a masik oldalrol meg ha OpenCL-ben vagy CUDA-ban mar van egy kesz kerneled, akkor meg nem fogsz nekiallni x86-tal szorakozni, ha az OpenCL kod is remekul fut.

    "Tehát ha meg tud írni a programozó két szálra egy 128 bites SSE2 kódot, akkor ebből következik, hogy 288 szálra is tudnia kell 512 bites AVX-et?"

    Igy van. Vagy ha nem megy neki, akkor nem eleg jo x86 SIMD programozo az illeto. Ez esetben pedig lehet OpenCL-lel probalkozni.

    "Hallgass meg egy pár Andrew Richards előadást. Ő dolgozott a Phi-n és megpróbálta meggyőzni az Intelt, hogy ez a koncepció nagyon nehéz lesz a programozóknak."

    Asszem innentol felesleges is tovabb vitazni errol. Te egyetlen ember velemenyebol derivalod le, hogy az egesz KNL koncepcio (ami egyebkent _nem_ azonos a mostani Phi koncepciojaval, csak ezt se igazan vagy kepes megerteni, vagy csak elegansan atleped a kerdest, mint ha nem ez lenne az egyik legfontosabb valtozas) ugy ahogy van, rossz. Tegyel igy, en azt mondom, a piac majd eldonti a kerdest. Ugyanigy, a piac mar sok kerdest eldontott, pl. Seattle, Kaveri GDDR5, Itanium, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #42 üzenetére

    Egyebkent errol az Andrew Richards-rol van szo?

    [link]

    Mert ha igen, akkor eleg fura, hogy nem irta be az elozo munkahelyei koze az Intelt. Vagy az annyira elhanyagolhato ceg, hogy nem erdemes megemliteni sem, mert ugyse ismeri senki?

    Vagy nem is dolgozott valojaban a Xeon Phi-n (ahogy irod), hanem a Xeon Phi-vel dolgozott? Vasarolt egyet, kiprobalta, azt mondta, hogy sz*r? :) Persze latom en, hogy GPU compilerekkel foglalkozik, de ugye a KNL-en nem kell (ujfajta) compiler, az nem holmi GPGPU, hanem egy sima CPU... Tehat a mostani Xeon Phi sz*r, mert Andrew Richards nem tudott ra GPU compilert irni, ergo a kovetkezo, teljesen mas architekturaju Xeon Phi (azaz a KNL) is az lesz, hiszen ............ <-- es ide jon egy nyakatekert logikai manover, amit kitalaltal?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák