Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz barack1997 #1 üzenetére

    Ha erősebb procit tennének bele, avval a fogyasztás is ugrana egy kicsit, ami itt nem egy járható alternatíva. Az ennél erősebb proci, 3217UE (embedded, jóval drágábban) 1.6GHz, a normál 3217U pedig 1.8GHz, ugyan azonos kategóriába teszik őket, de sokkal magasabb a fogyasztása. A sok letiltott, de tabletnél felesleges funckió itt a Cerka javára válik, mert ugyancsak a fogyasztást csökkenti. Ami ennél még kisebb fogyasztású lehet, az már csak egymagos, azt meg azért 2012-ben már inkább ne. Tehát szerintem ez éppenhogy a jelenleg elérhető legjobb inteles választás volt.
    Persze egy válogatottan 10W alatti speciális ULV Trinity széria vagy ennek a SB-es utódja nekem is jobban tetszene, de sajnos egyik sem létezik még...

    Kov és mindenki, aki hurrogja: most elővenném a szokásos Ph-s mondást, hogy nem nektek való. Az Atomos fosok áráért egy olyan procival van szerelve, ami köröket fut nem csak az Atom, de a Brazos / Hondo körül is, mert valljuk be: mindkettő bitangpusztulatosan fostosan gyenge. Akinek az a teljesítmény nem elég, mert mondjuk sokat használná dokkolóval egyhelyben, de sokat vinné magával is, annak ez jobb, mint azok. Ennek az üzemidő az ára, de erre van egy extra akku is. Több fantáziát látok ebben, mint az összes Atomos és Hondos táblában együttvéve, na ott kevésbé értem, hogy mire jók -- az alapfunkciókra, netezés-tartalomfogyasztás-film-zene az ARM is jó, az x86-ot igénylő szoftverek pedig olyan gyenge hardveren önöntökönbökős "sebességgel" futnak.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz MongolZ #33 üzenetére

    Ha nem tűnt volna fel, proci-erőről beszéltem, nem az IGP-ről.
    De még abban sem lennék olyan biztos, hogy annyira lemarad, sőt. A Hondo 80 sp-je 276MHz-ig van visszaskálázva az E350 500-áról. Ebben a Cerkában az Intel HD Graphics ugyanúgy 6 EU, mint a HD 2000, csak alacsonyabb órajelen jár (800 max) turbó nélkül (míg HD2000 1100MHz-ig felpörög). Tehát a Hondo a Brazos órajelének közel felén jár, míg ez a Cerka a HD2000-nél egyharmaddal lehet lassabb. Itt van mondjuk egy teszt Anandtól, ez alapján úgy saccolom, hogy még játékok alatti teljesítményben is jobb a Hondonál.
    Amiben persze nyilvánvalóan gyengébb, azok az extra multimédiás szolgáltatások.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz Youri #40 üzenetére

    Már megint elfelejtjük, hogy az egy kategória, nem egy mért adat. Ezt az 1.1GHz CPU, 800 MHz GPU, csupa letiltott részegységes Cerkát ugyanúgy a 17W-os osztályba sorolják, mint a 2-3.2GHz CPU, 1.15GHz GPU, full extra minden részegység aktív i7-3667U-t, pedig mért fogyasztásban szerintem még a válogatott legjobb chipek sincsenek ott. Egyszerűen konzumer oldalon nincs 17W-nál kisebb kategória, csak az embedded egymagosoknál van még a 10W-os.

    Másrészt, nem pörög ez állandóan fullon -- az idle fogyasztása pedig a SB generációnak is már elég jó volt.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák