Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

(#1) barack1997

barack1997
(senior tag)

komolyabb proci kellene :) Amúgy nem rossz :R :K

Üdv Barack.

(#2) Armagedown

Armagedown
(senior tag)

jól látom hogy d-sub is van rajta ?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) Graphics

Graphics
(félisten)

Kéne!
Nagyon jól jönne, végre egy olyan eszköz ami nekem pont megfelelne. :R

(#4) - = Zk = - válasza Armagedown (#2) üzenetére

- = Zk = -
(félisten)

jól igen...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! "

(#5) Ł-IceRocK-Ł

Ł-IceRocK-Ł
(addikt)

"A gyártó újra olyan táblagéppel rukkolt elő, amelynek célközönsége nehezen definiálható."
Ez mindent elmond a termékről.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#6) Angel1981

Angel1981
(veterán)

Nekem határozottan tetszik a koncepció!
Az utódja a 10W-os Haswell CPU-val még jobb lesz! ;)

(#7) Entryy válasza Angel1981 (#6) üzenetére

Entryy
(aktív tag)

A 200$os differencia az alap és a fullos modellek között elég csekélynek tűnik. (Ram 2 vs 8Gb; Háttértár HDD320 vs SSD 256; Mobil kommunikáció avagy sem; W8 vs W8 Pro)

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#8) Kereszhaver

Kereszhaver
(tag)

Minecraft pocket edition lan parti szervergép:D

Nokia Lumia 710.F*ck android:D

(#9) kcsa

kcsa
(veterán)

Az oké hogy az intel a 15w kategóriába sorolja be. De valóságban is dupla annyit fogyaszt mint az atom? (jelentősen kisebb időt kell magas órajelen üzemelnie, mert egyszerűen gyorsabb mint az atom, mind a cpu, mind a gpu...)

(#10) Graphics válasza kcsa (#9) üzenetére

Graphics
(félisten)

Jogos, nekem se dolgozik mindig a pro i fullon.. nagyon kivancsi lennek egy ilyen eszkoz tesztjere. Alulfeszelni hogy lehete pl. :)

(#11) Srodney válasza barack1997 (#1) üzenetére

Srodney
(senior tag)

az biztos de akkor a fogyasztás már ugrik...érdekes összeállítás...fura konfig.sokakat hülyének néznek a gyártók,de akik itt olvassák legalább röhöghetnek egy jót ezeken... :((( :N

(#12) eXodus

eXodus
(őstag)

TabletHajszárító.
Célközönség: hajmosás közben facebookozás. Így lehet hajszárítás közben, tükörben pózolós, 3dmark eredményekkel villantani képeket.

[ Szerkesztve ]

(#13) Ł-IceRocK-Ł válasza eXodus (#12) üzenetére

Ł-IceRocK-Ł
(addikt)

Tudnék ilyen réteget mondani...

(#14) Ed3r_X_

Ed3r_X_
(veterán)

A beépített grafikus chip az pontosan mi ebben? Amúgy a koncepció jó, nem tudom mi a baj vele, a múltkor a Logoutos cikkben olvasó noti helyett inkább ezt választanám. :)

"The best things in life aren't things"

(#15) Graphics válasza Ed3r_X_ (#14) üzenetére

Graphics
(félisten)

Mivel intel procirol van szo egyertelmuen Intel HD.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16) Robi BALBOA

Robi BALBOA
(őstag)

Na aki lehurrogta a Hondot, tessék, itt az ellenszer! :DDD

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika-

(#17) Tigerclaw

Tigerclaw
(veterán)

Ez egy szörnyeteg. D-sub? RS-232 port nem kerül rá?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) Ł-IceRocK-Ł válasza Tigerclaw (#17) üzenetére

Ł-IceRocK-Ł
(addikt)

Vagy egy ISA csatlakozó :D

(#19) Dr. Romano

Dr. Romano
(veterán)

A tápcsatlakozó gyönyörű.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20) Graphics

Graphics
(félisten)

Én odaadnám bacsis-nak nézze meg mit bír a Celeron, méltó-e régi híréhez ;]

(#21) Ł-IceRocK-Ł válasza Graphics (#20) üzenetére

Ł-IceRocK-Ł
(addikt)

Vagy: megfagyva bár, de törve nem :D

(#22) Ed3r_X_ válasza Graphics (#15) üzenetére

Ed3r_X_
(veterán)

Na de melyik? :) Azt tudtam én is :)

(#23) Graphics válasza Ł-IceRocK-Ł (#21) üzenetére

Graphics
(félisten)

:C , na de tény, én látok opciót ebben a tabletben, alulfeszelésre lennék kíváncsi, nem professzionális területen jó lenne

(#24) letepem válasza Robi BALBOA (#16) üzenetére

letepem
(aktív tag)

Azért a hondo multimédiában otthonosabban mozog és kisebb a fogyasztás is szoval ez egy baklövés ... mindekinek jó csak a fogyasztónak nem ...

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#25) Gaga_30 válasza Graphics (#3) üzenetére

Gaga_30
(tag)

Csatlakozom.
Képek jó minőségű nézegetésére, videó lejátszásra kellene elsősorban, de fontos lenne hogy egy lapszkennert hozzá lehessen kötni és használni. Ha árban lejebb menne megfelelő lenne. De 600 USD-ért tutira nem.

(#26) Tamás9x

Tamás9x
(senior tag)

Dsub? ÓÓÓ kell a celeron és a kijelző felbontása nevetséges de ez már j koncepciónak ígérkezik:D tudnám mire haszálni bár az üzemidő.... egy jó ssd-vel munkagépnek csinos :B

Matematika tanár korrepetálást, érettségire és pótvizsgára való felkészítést vállal Nyíregyháza központjában. (Sólyom utca) 2500FT / 60 perc Margitics Éva Tel:. 06304131025 --> http://3dnyh.hu/ <--

(#27) .mf válasza barack1997 (#1) üzenetére

.mf
(veterán)

Ha erősebb procit tennének bele, avval a fogyasztás is ugrana egy kicsit, ami itt nem egy járható alternatíva. Az ennél erősebb proci, 3217UE (embedded, jóval drágábban) 1.6GHz, a normál 3217U pedig 1.8GHz, ugyan azonos kategóriába teszik őket, de sokkal magasabb a fogyasztása. A sok letiltott, de tabletnél felesleges funckió itt a Cerka javára válik, mert ugyancsak a fogyasztást csökkenti. Ami ennél még kisebb fogyasztású lehet, az már csak egymagos, azt meg azért 2012-ben már inkább ne. Tehát szerintem ez éppenhogy a jelenleg elérhető legjobb inteles választás volt.
Persze egy válogatottan 10W alatti speciális ULV Trinity széria vagy ennek a SB-es utódja nekem is jobban tetszene, de sajnos egyik sem létezik még...

Kov és mindenki, aki hurrogja: most elővenném a szokásos Ph-s mondást, hogy nem nektek való. Az Atomos fosok áráért egy olyan procival van szerelve, ami köröket fut nem csak az Atom, de a Brazos / Hondo körül is, mert valljuk be: mindkettő bitangpusztulatosan fostosan gyenge. Akinek az a teljesítmény nem elég, mert mondjuk sokat használná dokkolóval egyhelyben, de sokat vinné magával is, annak ez jobb, mint azok. Ennek az üzemidő az ára, de erre van egy extra akku is. Több fantáziát látok ebben, mint az összes Atomos és Hondos táblában együttvéve, na ott kevésbé értem, hogy mire jók -- az alapfunkciókra, netezés-tartalomfogyasztás-film-zene az ARM is jó, az x86-ot igénylő szoftverek pedig olyan gyenge hardveren önöntökönbökős "sebességgel" futnak.

(#28) mmdms válasza .mf (#27) üzenetére

mmdms
(őstag)

ugyanezen véleményen vagyok én is, a cikket olvasva, és meglepődve olvastam végig a fórumot a hozzászólásodig.
Jelen pillanatba is egy atomos netbookról irok, és hasonló cerkát is használtam már, és az jóval használhatóbb gépet eredményez. Az atom teljesitménye nem rossz, perpill win7-en a leghasználhatóbb.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#29) Hunpriest

Hunpriest
(aktív tag)

Érdekes, hogy ezekben Win 8-as tabletekbe szerintem ideálisak lennének az AMD mobil APU-k, mégis elég kevés konfigot látni ilyennel...

[ Szerkesztve ]

(#30) Youri

Youri
(veterán)

RTX ON

(#31) Graphics válasza Youri (#30) üzenetére

Graphics
(félisten)

This is Taaaableeet ;]
T-a-b-l-e-t. E-Learning

[ Szerkesztve ]

(#32) Ł-IceRocK-Ł válasza Youri (#30) üzenetére

Ł-IceRocK-Ł
(addikt)

lol :DDD

(#33) MongolZ válasza .mf (#27) üzenetére

MongolZ
(addikt)

Azt azért meglesem, hogy ez a cerka mikor ver köröket a Hondóra. Főleg multimédiában.

(#34) Ed3r_X_ válasza MongolZ (#33) üzenetére

Ed3r_X_
(veterán)

Nem kell keresni, megmondja mindenki: Soha :) Legalábbis multimédiában :)

(#35) .mf válasza MongolZ (#33) üzenetére

.mf
(veterán)

Ha nem tűnt volna fel, proci-erőről beszéltem, nem az IGP-ről.
De még abban sem lennék olyan biztos, hogy annyira lemarad, sőt. A Hondo 80 sp-je 276MHz-ig van visszaskálázva az E350 500-áról. Ebben a Cerkában az Intel HD Graphics ugyanúgy 6 EU, mint a HD 2000, csak alacsonyabb órajelen jár (800 max) turbó nélkül (míg HD2000 1100MHz-ig felpörög). Tehát a Hondo a Brazos órajelének közel felén jár, míg ez a Cerka a HD2000-nél egyharmaddal lehet lassabb. Itt van mondjuk egy teszt Anandtól, ez alapján úgy saccolom, hogy még játékok alatti teljesítményben is jobb a Hondonál.
Amiben persze nyilvánvalóan gyengébb, azok az extra multimédiás szolgáltatások.

(#36) Szafter

Szafter
(tag)

Amikor megláttam, hogy Gigabyte... azt hittem egy kicsit bénább lesz, de ahhoz képest, hogy most próbálkozik másodjára, nem rossz. :DDD

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#37) kromatika

kromatika
(veterán)

jó cucc. :K

(#38) Youri válasza .mf (#35) üzenetére

Youri
(veterán)

Amiben persze nyilvánvalóan gyengébb, azok az extra multimédiás szolgáltatások.

Meg a fogyasztás, ezzel csak a lényegét sikerült a dolognak kiirtani....

RTX ON

(#39) Gaga_30 válasza Youri (#38) üzenetére

Gaga_30
(tag)

Nem hinném hogy jelentős különbség van a fogyasztásban..
De valóban sokkal erősebb a cerka számítási teljesítményben, ami a használhatóságot erősen javíthatja.
X86-os tabletet nem az vesz akinek az Androidos rendszer is megteszi. Ott van hosszú üzemidő, cserébe zéró kompatibilitás más eszközökkel.
Valamit valamiért, mindenki azt választja ami számára megfelelő.

(#40) Youri válasza Gaga_30 (#39) üzenetére

Youri
(veterán)

6,5W vs 17W azért jelentős...

Duliee: A Hondo sem alapjaráton 6,5W

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#41) Graphics válasza Youri (#40) üzenetére

Graphics
(félisten)

17W-en teljes terhelésen megy :) esetleg, alapjáraton fog annyit menni szerinted? :)

(#42) .mf válasza Youri (#40) üzenetére

.mf
(veterán)

Már megint elfelejtjük, hogy az egy kategória, nem egy mért adat. Ezt az 1.1GHz CPU, 800 MHz GPU, csupa letiltott részegységes Cerkát ugyanúgy a 17W-os osztályba sorolják, mint a 2-3.2GHz CPU, 1.15GHz GPU, full extra minden részegység aktív i7-3667U-t, pedig mért fogyasztásban szerintem még a válogatott legjobb chipek sincsenek ott. Egyszerűen konzumer oldalon nincs 17W-nál kisebb kategória, csak az embedded egymagosoknál van még a 10W-os.

Másrészt, nem pörög ez állandóan fullon -- az idle fogyasztása pedig a SB generációnak is már elég jó volt.

(#43) fgordon

fgordon
(senior tag)

Nem tetszik a cikk hangvétele. :B

Miért baj, ha lehet 8 GB memóriával is megvenni, fáj esetleg a cikket lefordítónak/írónak? Az más lenne, ha csak fix 8 GB memóriával árulnák... Érdekes, az Apple bármit csinálhat, az innováció, na de más gyártók... ;]

Mi az, hogy nem tudni a piaci szegmenst? Komolyabb, üzleti felhasználókat célozták meg.

"A memóriát viszont nem akarták elspórolni, így a 2 és 4 GB-os opció mellett akár 8 GB-tal is megvásárolható lesz az eszköz; igazából nem könnyű olyan feladatkört említeni, ahol az említett processzor megfelelő és mellé ekkora mennyiségű rendszermemória szükséges, de persze ez csak egy lehetőség, nem kötelező vele élni."

Igazából könnyű, bár biztosan Kov1024-nek nehéz, hiszen ezt írta, ezért segítségből mondok példákat:
* operációs rendszer által szabadon felhasznált cache - minden gyorsabb lesz
* sok alkalmazás párhuzamos futtatása
* nagyobb állományok megnyitása / szerkesztése
* grafikus alkalmazások (vannak/lesznek tablet-re is...)

Ezen kívül jó cikk. :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#44) Kiflinger

Kiflinger
(tag)

Az én véleményem az, hogy lehet ezt szeretni, meg nem szeretni, de 600 USD itthoni bruttó végárra fordítva lesz kb. 170e. Ezért a pénzért én inkább nem szeretném.

(#45) raper

raper
(senior tag)

Ellátták mindennel, ahogy nézem. Az oldalai olyanok, mint a karácsonyfa.

(#46) MongolZ válasza fgordon (#43) üzenetére

MongolZ
(addikt)

Amiket leírtál az esetek nagyrészében bőven (bőven!) elég a 4 GB, de gyakran a 2 GB is. Olyat nehéz elképzelni, ahova ilyen gyenge proci mellé 8 GB kell és nem 4 GB.

(#47) fgordon válasza MongolZ (#46) üzenetére

fgordon
(senior tag)

Nem mondom, hogy kell, csak hogy jó, ha van lehetőség, hogy legyen akár 8 GB is. Sok más terméknél nincs ennyi opció. :U

Használok 4 és 8 GB RAM-mal szinte azonos gépeket, és érezhető a pozitív tulajdonsága a +4 GB-nak.
Nem akarok ezen vitázni, máshogy látjuk, kthxbye :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#48) Gaga_30 válasza MongolZ (#46) üzenetére

Gaga_30
(tag)

Photoshop vígan elfut ilyen gyenge rendszeren is és zabálja a memóriát.

(#49) Graphics válasza MongolZ (#46) üzenetére

Graphics
(félisten)

Photoshop max :D

(#50) MongolZ válasza Gaga_30 (#48) üzenetére

MongolZ
(addikt)

És az átlaguser/profi tipikusan photoshopozik tableten.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.