Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kabóca8804

    csendes tag

    Sziasztok!
    Várom azok jelentkezését, akiket már műtöttek gerincsérvre és kiújult a sérvük!
    Magamról: 2008.augusztus 21-én sikerrel operáltak(megváltás volt a műtét, iszonyú heteket éltem át).
    2009.dec.-ig fájdalom nélkül éltem,gondoltam,ezt megúsztam.(életmódot váltottam, úsztam,tornáztam...)
    2 hete arra ébredtem, iszonyú fájdalmam van, ráadásul ugyanaz és ugyanott :O , mint 1 éve. tegnap már CT is igazolta, hogy a műtéti területen új sérv keletkezett.
    Tanácstalan vagyok,mit csináljak(doki műtétet javasolt): már kínomban a Táltos Iskolát is felkerestem, tegnap 1 órás gerincmasszázst kaptam, nem sok sikerrel.
    Ha valaki hasonló cipőben jár,kérem írjon!!!!!!!!!!!!!!
    "kabóca"

  • kabóca8804

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nem túl megnyugtató, amit az elmúlt egy hónapban írtatok... :N
    Egy kicsit jobban vagyok(fogalmam sincs, a gyógyszerek, az interferencia, a gyógytorna, a fekvés vagy mi használt)
    Sajnos így is csak abban mérem az időt, jó napom van-e, vagy rossz.Ma pl. elviselhetetlen...közben dolgozok.
    Köszönöm a bátorításokat, néha jól esik depresszió ellen.Én is MRI-re várok, bár a CT már mutatta a sérvet ugyanott, ahol megműtöttek.
    Szóval továbbra is olvasok mindenkit, legalább úgy érzem, nem vagyok egyedűl.

  • kabóca8804

    csendes tag

    Sziasztok!
    Rég nem jártam itt, de úgy éreztem kell egy kis biztatás az újaknak.Engem 2008-ban műtöttek porckorongsérvvel. Nem részletezem, mit kellett szenvednem, ezt Ti is tudjátok. Az utolsó 3 hét maga volt a pokol, megváltás volt a műtét. A szokásos gyógytorna után 2 és fél hónap táppénz, aztán irány a meló. Tanárként dolgozom, szóval emelnem nem kell, szorgalmasan jártam úszni, minden happy volt.Másfél év boldogság után egy reggel arra ébredtem, hogy csípőből fáj a bal lábam és zsibbad is rendesen. Pánik-irány az Amerikai úti idegseb.A doki közölte/ugyanaz volt, mint az elsőre/, hogy ha a labor megvan, megműt újra, hegesedés és a műtéti területen újabb sérv van. Nem tudom, mi fájt jobban: a lábam, vagy a lelkem, én ezt nem bírom még egyszer végigcsinálni...Ekkor már mindent próbáltam, ami alternatívnak mondható a hagyományos fizioterápia mellett, persze semmi nem használt. Hónapokig jártam mindenhová, közben tanítottam úgy, hogy a tanáriban a földön matrac volt letéve, ahogy vége volt egy órának, én azon feküdtem.Úgy éreztem, nem érdemes élnem, az állandó kemény fájdalom felőrölt.Aztán négy hónap után úgy döntöttem,meggyógyulok. Ez most bután hangzik, de így volt!!! Minden nap minden gondolatom csak az volt, hogy sikerülni fog! Nem tudom mi használt végül, a rengeteg kezelés vagy a pozitív hozzáállásom, de sikerült,6 havi szenvedés után elvágták a fájdalmat, amilyen hirtelen jött, úgy el is múlt. Azóta korlátok között ugyan/nem emelek fel nagy dolgot/, de tünetmentesen élek, sportolok, futok, sütök -főzök, mint bárki más.Azért írtam ezt le, mert amikor nagyon el voltam keseredve, sokat segített ez a fórum lelkileg!

  • kabóca8804

    csendes tag

    Azóta nem voltam MR-en, tehát nem látom a területet.Eredetileg még ezenkívül 2 helyen volt kimutatható a porckorongsérv.Szerintem visszahúzódott annyira,hogy nem az idegpályát nyomja.Nem nagyon tudom magyarázni, de tény, hogy megúsztam a műtétet. A korlátaim közé az azért beletartozik, hogy kizárólag labdán ülök, deréktámasz a kocsiban, MBT cipő, és minden körülmények között arra törekszem, hogy fekvő helyzetben lehessek, ha csak lehet.

  • kabóca8804

    csendes tag

    Ne hagyjátok magatokat lerázni! A dokik hajlamosak elintézni ezzel-azzal: menj röntgenre/nem is értem, az mit tudna megmutatni egy porckorongsérvvel kapcsolatban...Felháborító, hogy kezelnek betegeket időnként. Nekem augusztus 10-én azt mondták, hogy novemberben lesz időpont MR-re: ekkor már sem ülni, sem állni nem tudtam, érzéketlen volt a bal oldalam csípőtől lefelé. Hazaérve Internet, kigyűjtöttem, hol van MR, és hívtam őket sorba. Kistarcsán fogadtak is vasárnap,hétfőn vittem a leletet a dokimnak, csütörtökön várólistát átugorva műtött, mivel már olyan eredményt mutatott az MR, hogy semeddig nem bírtam volna tovább.Na de ha rajtuk múlik, meg is pusztulhatsz????

  • kabóca8804

    csendes tag

    Sziasztok! 9 éve műtöttek porckorongsérvvel(L4-5), azóta odafigyelve, de viszonylag teljes életet éltem(spinning, úszás, bicikli). Most nyaki porckorongsérvet állapítottak meg, Nem akarok ismét évekig fájdalommal élni, lemondani a mozgásról. Szívesen vennék minden ötletet, kinek-mi vált be, lehet e pl. tovább spinningelni...Nem vagyok még annyira rossz állapotban (karomba sugárzik a fájdalom és zsibbad), mindent meg akarok tenni, hogy visszafordítsam, mert nem fekszem kés alá még egyszer!!!!! Köszi a tanácsaitokat!!!

Új hozzászólás Aktív témák